Oceny iPhone’a 15 Pro spadają poniżej iPhone’a 14 Pro


Jeszcze w maju badanie z IdealnyRec pokazało, że linia iPhone’a 14, w tym 14 Pro, odnotowała zauważalny spadek odsetka recenzji 5-gwiazdkowych. Teraz najnowsze badanie firmy pokazuje kolejny spadek w przypadku iPhone’a 15 Pro.

The najnowsze badanie PerfectRec składa się z 695 000 opinii użytkowników Google na temat urządzeń iPhone 15. Chociaż dane naturalnie zawierają pewne błędne lub skrajne recenzje, przy tak dużej próbie prawdopodobnie dają dobry obraz nastrojów klientów.

Apple ponownie powiedział podczas swojego Ogłoszenie o wynikach finansowych za trzeci kwartał że badanie przeprowadzone przez 451 Research wykazało, że zadowolenie rodziny z iPhone’a 14 wynosi 98%. Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu dowiemy się, jaka jest początkowa liczba zadowolenia Apple z oferty iPhone’a 15.

Podobnie jak miało to miejsce w maju (i przez lata), opinie użytkowników zebrane w ramach nowego badania mówią co innego. Choć należy zauważyć, że porównują one dwa różne, choć blisko powiązane wskaźniki.

Po tym, jak iPhone 14 Pro odnotował 8% spadek liczby 5-gwiazdkowych recenzji w porównaniu z 13 Pro, iPhone 15 Pro spadł do nowego minimum na poziomie 72%, co stanowi 5-gwiazdkowe recenzje nieco ponad miesiąc od premiery.

Reklama

Z kolei w zeszłym roku iPhone 15 i 15 Plus otrzymały 5 gwiazdek odpowiednio w 76 i 74% recenzji.

Rozważając czynniki, które mogą wyjaśnić tendencję spadkową w ujęciu rok do roku, Wally Nowinski z PerfectRec uważa, że ​​jednym z aspektów mogą być wyższe oczekiwania pierwszych użytkowników.

Teoretyzujemy, że istnieje niewielka rozbieżność między tym, jak pierwsi użytkownicy postrzegają produkt, a tym, jak jest on odbierany przez bardziej typowych konsumentów. Osoby zamawiające iPhone’a w dniu premiery mogą mieć wyższe oczekiwania i łatwiej się rozczarować niż osoby, które kupią go później w tym roku.

Nowinski podkreśla, że ​​oceny mogą z czasem ulec zmianie, dlatego będziemy bacznie przyglądać się przyszłym badaniom dotyczącym odsetka 5 gwiazdek wśród urządzeń iPhone 15.

Na początku tego miesiąca widzieliśmy raport, że konsumenci w Chinach nie byli tak zainteresowani w urządzeniach iPhone 15 tak samo, jak w iPhonie 14.

Co myślisz? Gdybyś kupił iPhone’a 15, jak byś go ocenił? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Druida, atuty i przewodnik budowy BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The druid to klasa rzucająca, która koncentruje...

Najlepsza podklasa myśliwca BG3, osiągnięcia i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Wojownik Jest the archetypowa klasa walcząca...

iOS 17.2 beta 4, data premiery Vision Pro, współpraca z Apple Card słabnie

Chance ma więcej przemyśleń na temat swojego nowego MacBooka Pro, potem on i Benjamin zagłębiają się w zmiany w iOS 17.2 beta 4,...
Advertisment