Obsidian Entertainment omawia „Avowed” w rozszerzonym podglądzie rozgrywki


Podczas ostatniej transmisji Xbox Developer_Direct 2024 Obsidian Entertainment udostępnił swój najbardziej wszechstronny wygląd jeszcze w nadchodzącej grze RPG akcji fantasy, Avowed. Ale nawet to jest jedynie zarysem tego, co nadejdzie tej jesieni. W dzisiejszym specjalnym odcinku oficjalnego podcastu Xbox dyrektorka gry Avowed Carrie Patel i dyrektor rozgrywki Gabe Paramo podzielili się szczegółowym spojrzeniem na misję zaprezentowaną podczas Developer_Direct, podając więcej szczegółów na temat chwilowego doświadczenia z elastycznym systemem walki oraz miejsca, w którym to poboczne zadanie wpisuje się w szerszą narrację Avowed.

Najnowsze spojrzenie na Avowed daje nam dobre pojęcie o tym, czego możemy się spodziewać po Shatterscarp, jednej z części zróżnicowanej ekologicznie wyspy The Living Lands, a wszystko to w tym samym wszechświecie, co seria CRPG studia Obsidian Pillars of Eternity. Ale to, co sprawia, że ​​Avowed jest bardzo „Obsydianową grą”, wykracza daleko poza zwyczajność osadzania się w świecie Eora. „Tak naprawdę chodzi o nasze podejście do odgrywania ról skoncentrowane na graczu” – powiedział Patel podczas podcastu z tego tygodnia. „Sposób, w jaki naprawdę podchodzimy do konsekwencji i wyboru, daje graczom możliwość zdefiniowania, kim są na tym świecie, jak chcą się zachowywać – jaką fantazję i jakie wyzwania chcą podjąć”. Wszystko to stanowi część podejścia Obsidianu „twoje światy, po swojemu”, a gracze będą odczuwać ciężar swoich wyborów z chwili na chwilę przy każdym cięciu, parowaniu i rzuceniu zaklęcia.

To, co wyróżnia się, to nie tylko różnorodność sposobów prowadzenia walki – przykłady obejmują klasyczny „miecz i deskę”. [shield]’, miecz i pistolet w stylu samurajskim oraz dwuręczne różdżki niczym czarodziej na Dzikim Zachodzie – ale także to, że często będziesz chciał (lub musiał) zmieniać swój ekwipunek, aby najlepiej odpowiadał przeciwnościom, z którymi się spotykasz. Uzupełnieniem tych zestawów są także umiejętności, a Obsidian dysponował głęboką bazą ruchów, z których mógł skorzystać z uniwersum Pillars of Eternity.

„Chcieliśmy móc zebrać jak najwięcej umiejętności z drzewek i sklasyfikować je nieco inaczej, aby gracz nie czuł się zamknięty w jednym wyborze na początku gry” – powiedział Gabe Paramo, Gameplay Dyrektor. „Mogą mieszać i dopasowywać różne umiejętności, aby uzyskać pewną różnorodność. Możesz zobowiązać się do bycia wojownikiem, ale nie jest to wymuszona konfiguracja klasowa”. A jeśli chcesz wypróbować nowy zestaw umiejętności, zawsze możesz szanować swoją postać.

Widzieliśmy świetne przykłady tego w Developer_Direct: różdżki dwuręczne służyły jako skuteczna kontrola tłumu, gdy grupa mniejszych Xauripów zaatakowała gracza. Ale w starciu jeden na jednego z nieco większym wrogiem, użycie przesiąkniętej lodem różdżki do zamrożenia wroga, a następnie rozbicie świeżo zamrożonego bloku naładowanym atakiem mocy trzymanego miecza było niezwykle skuteczne.

Reklama

Paramo przytoczył inną przebiegłą kombinację: „Dzięki „Into the Fray” możesz użyć zdolności kuli ognia, która tworzy obszarowy efekt [area of effect] umiejętność na ziemi, a następnie wciągnij wroga w ogień.”

Wszystko to jest częścią kompleksowego systemu żywiołów, który wchodzi w grę zarówno w walce, jak i poza nią. Paramo kontynuuje: „Możesz podpalić facetów, możesz ich zamrozić, możesz ich zaszokować, masz w otoczeniu przedmioty, z którymi możesz wchodzić w interakcję. Nie ma ich tylko na broni czy różdżkach – możesz je znaleźć na mieczach, niektóre zdolności mogą powodować obrażenia od żywiołów i twoich towarzyszy [can] również.”

Patel opowiedział więcej o tych towarzyszach – Twój bohater nie będzie samotnie przemierzał Żywych Krain. „Wszyscy mają głębokie powiązania z różnymi regionami Żywych Krain i wszyscy mają swoje osobiste powody, aby chcieć sprzymierzyć się z graczem i pomóc mu rozwiązać duże konflikty, które napotykasz w trakcie gry. Oni” to twoi sojusznicy – ​​w pewnym sensie twoi doradcy, lokalni przewodnicy. Dostarczają wielu dodatkowych komentarzy i kontekstu, który ujawnia coś o ich charakterze, ale także o zakątku świata, który eksplorujesz.

Są także twoimi sojusznikami w bitwie; Kai, którego widzieliśmy w Developer_Direct, odegrał rolę tanka, rysując aggro, podczas gdy Giatta, który również się pojawia, utrzymuje drużynę w leczeniu. Spodziewaj się, że podczas swoich podróży po Żywych Krainach spotkasz więcej. „Granie na swój sposób” wykracza poza chwilowe działanie; jak pokazano w Developer_Direct, będziesz podejmować znaczące decyzje, które wpływają na historię. „Dla nas tworzenie tych wyborów, na przykład tych najważniejszych, które wpływają na wynik zadania lub dobro niektórych postaci lub społeczności, jest tak samo ważne, jak mniejsze wybory, których dokonujesz podczas prowadzenia dialogu i w subtelny sposób wpływając na twoją relację z inną postacią” – powiedział Patel. „Wszystko tak naprawdę koncentruje się na umożliwieniu graczowi bycia główną postacią w tej scenerii”.

Warto zauważyć, że pomimo wszystkiego, co widzieliśmy na temat Avowed, w Żywych Krainach jest o wiele, wiele więcej do odkrycia. Tak naprawdę określone zadanie w Shatterscarp, które omówiliśmy, „jest całkowicie możliwe do odkrycia, co oznacza, że ​​można je również całkowicie pominąć”. Jeśli chodzi o zakres gry, Paramo porównuje się z innym niedawnym tytułem Obsidian: „jest to otwarta strefa, której rozmiar jest porównywalny z większymi obszarami The Outer Worlds, a [with] wiele ścieżek, zasadniczo pozwalających stawić czoła sytuacjom bojowym lub ich uniknąć.

Według Patela bystrzy gracze będą mieli znacznie więcej do poszukiwania przez cały czas spędzony w Avowed: „Jedną z największych przyjemności bycia twórcą takiej gry jak ta jest tworzenie tak wielu rzeczy do znalezienia dla graczy i świadomość, że nie każdy zamierzam go poszukać i nie każdy go znajdzie, ale wiedząc, że gracze, którzy to zrobią, naprawdę będą cieszyć się sekretami, które odkryją.

Notoryczny ukaże się jesienią tego roku w ramach usługi Game Pass, Xbox Series X|S i komputera z systemem Windows — więcej informacji można znaleźć na stronie Zatwierdzona witryna internetowa.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment