Obliczenia nowej generacji: MiTAC i TYAN przedstawiają serwery z procesorem Intel Xeon 6 do obsługi AI, HPC, chmury i obciążeń korporacyjnych na targach COMPUTEX 2024


Spółka zależna MiTAC Holdings Corp, MiTAC Computing Technology i jej marka serwerów TYAN, wiodący na świecie producent platform serwerowych, prezentują swoje nowe systemy serwerowe i płyty główne zoptymalizowane pod kątem współczesnych obciążeń AI, HPC, chmury i przedsiębiorstw na targach COMPUTEX 2024, stoisko # M1120 w Tajpej na Tajwanie od 4 do 7 czerwca. Wykorzystując moc najnowszego procesora Intel Xeon 6 oraz procesorów Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji, rozwiązania te zapewniają najnowocześniejszą wydajność.

„Przez ponad dekadę firma MiTAC współpracowała z firmą Intel, przodując w innowacjach technologii serwerowych, konsekwentnie dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania dostosowane do sztucznej inteligencji i obliczeń o wysokiej wydajności (HPC). Integracja najnowszych procesorów Intel Xeon 6 z naszymi MiTAC i TYAN platformy serwerowe przekształcają możliwości obliczeniowe, znacznie zwiększając wydajność sztucznej inteligencji, zwiększając wydajność i skalując operacje w chmurze. Te udoskonalenia zapewniają naszym klientom przewagę konkurencyjną dzięki doskonałej wydajności i zoptymalizowanym całkowitym kosztom posiadania” – powiedział Rick Hwang, prezes MiTAC Computing Technology Corporation.

Nowe serwery MiTAC/TYAN z procesorem Intel Xeon 6: niezawodna wydajność i wyjątkowa wydajność

Intel Xeon 6 wprowadza dwie klasy procesorów, aby sprostać różnorodnym wymaganiom. Wyposażony w dużą przepustowość pamięci i bogate wejścia/wyjścia z maksymalnie 8 kanałami DDR5, do 64 liniami CXL 2.0 i do 88 liniami PCIe 5.0, procesor Intel Xeon 6700 z rdzeniami Efficient (E-cores) zapewnia wysoką gęstość rdzenia i wyjątkową wydajność na wat, oferującą wyraźne korzyści w przypadku obciążeń w skali chmury, które wymagają dużej przepustowości. Dzięki wyjątkowej przepustowości pamięci i we/wy, rdzenie wydajnościowe (rdzenie P) wyróżniają się w najszerszym zakresie obciążeń i zapewniają lepszą wydajność sztucznej inteligencji niż inne procesory. Dodatkowo wbudowane akceleratory rdzeni P dodatkowo wspomagają docelowe obciążenia, zapewniając większą wydajność i efektywność. Rdzenie E i Rdzenie P mają kompatybilną architekturę ze współdzielonym stosem oprogramowania i cieszą się wsparciem największego ekosystemu dostawców sprzętu i oprogramowania.

MiTAC przedstawia dwie nowe dwugniazdowe platformy serwerowe zasilane procesorami Intel Xeon 6. Dostosowany do obciążeń HPC i AI, TX86-E7148 (nazwa kodowa „Katmai Pass”) to kolejny model rodziny serwerów Intel D50DNP, który może pomieścić do 4 modułów obliczeniowych w obudowie 2U i obsługuje zarówno chłodzenie powietrzem, jak i cieczą dla różnej infrastruktury obiektowej . TX77A-E7142 (nazwa kodowa „Deer Creek Pass”), kolejny model rodziny serwerów Intel M50FCP, to w pełni funkcjonalna, zoptymalizowana pod kątem wydajności platforma przeznaczona do aplikacji intensywnie przetwarzających dane.

TYAN prezentuje na targach COMPUTEX trzy produkty serwerowe z procesorem Intel Xeon 6. Na pierwszy ogień idzie Thunder HX FT83B-B7149, dwuprocesorowa platforma serwerowa o wysokości 4U, zaprojektowana z myślą o ogromnych, równoległych obciążeniach AI i HPC. Wyposażony w 32 gniazda DDR5 RDIMM i do 8 gniazd PCIe 5.0 x16 o podwójnej szerokości, FT83B-B7149 jest potężną platformą do intensywnych obliczeń AI i aplikacji HPC. Następny jest Thunder CX GC73A-B5660, jednogniazdowy serwer 1U mieszczący 12 kieszeni na dyski NVMe U.2 typu hot-swap, 2 standardowe gniazda PCIe 5.0 x16 i 2 gniazda OCP 3.0 mezzanine do zastosowań lokalnych. aplikacje brzegowe/magazynujące. Na koniec TYAN przedstawia Tempest HX S5662, jednogniazdową płytę główną dla serwerów AI w standardowej obudowie CEB, zbudowaną z myślą o wdrażaniu wielu kart graficznych. Obsługuje 8 gniazd DDR5 RDIMM, 5 gniazd PCIe 5.0 x16, 2 gniazda NVMe M.2, dwa porty 25GbE i jeden port GbE.

Platformy serwerowe z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji: spełniające rosnące potrzeby sztucznej inteligencji, HPC i chmury
W lipcu 2023 roku firma Intel przekazała firmie MiTAC prawo do produkcji i sprzedaży produktów opartych na projektach Intel Data Center Solution Group (DSG). Od tego czasu MiTAC poświęca się ciągłym inwestycjom i wsparciu dla linii produktów DSG. W tym roku na targach COMPUTEX 2024 MiTAC prezentuje swoje produkty DSG. Rodzina serwerów Intel D50DNP, zasilana procesorami Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji lub serią Intel Xeon CPU Max, zapewnia wyjątkową wydajność obliczeniową wraz z ulepszoną sztuczną inteligencją i akceleracją analityki w pamięci zintegrowaną w procesorze. W międzyczasie rodzina serwerów Intel M50FCP zapewnia wyjątkową wydajność obliczeniową, szybkie wejścia/wyjścia i przepustowość pamięci dla większości głównych aplikacji serwerowych.

Reklama

TYAN oferuje również różnorodną gamę produktów obsługujących procesory Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji. Dla stacjonarnych serwerów AI firma TYAN wprowadza Thunder HX FT65T-B5652, jednogniazdową platformę serwerową z możliwością montażu w szafie, zaprojektowaną do obsługi maksymalnie 4 kart graficznych z dwoma gniazdami.

TYAN oferuje kilka typów serwerów gęstości dostosowanych do różnych wymagań dotyczących obciążenia w centrach danych o ograniczonej przestrzeni. Thunder CX TD76-B5658 to obudowa o wysokości 2U mieszcząca 4 jednogniazdowe węzły serwerów, spełniająca wymagania obliczeń o dużej gęstości; Thunder CX GC68A-B7136 to dwuprocesorowy serwer o wysokości 1U z 16 gniazdami DDR5 RDIMM i hybrydową konfiguracją pamięci masowej; Thunder CX GC79A-B7132 to drugi dwugniazdowy serwer o wysokości 1U, oferujący do 32 gniazd DDR5 RDIMM i konfigurację all-flash.

W przypadku popularnych dwugniazdowych serwerów pamięci masowej 2U, Thunder HX TS75A-B7132 i Thunder SX TS70A-B7136 to dwie platformy zapewniające wysoki współczynnik IOP danych w hybrydowych konfiguracjach dysków 2,5-calowych, podczas gdy Thunder SX TS70-B7136 to druga implementacja spełniająca wymagania dotyczące większej pojemności pamięci masowej firmy wyposażony w 12 wnęk na napędy hybrydowe 3,5 cala. Do przechowywania danych na zimno zaleca się Thunder SX TX88-B5652, jednogniazdowy serwer pamięci masowej wyposażony w 24 3,5-calowe kieszenie SATA i 2 2,5-calowe NVMe z możliwością wymiany podczas pracy i bez użycia narzędzi.

Oprócz systemów serwerowych, TYAN zaprezentuje na stoisku także swoje standardowe płyty główne z procesorami Intel Xeon czwartej i piątej generacji. Wyróżnione produkty to Tempest HX S5652 – płyta serwerowa AI zaprojektowana do wdrażania wielu kart graficznych w formacie CEB oraz Tempest HX S7130, popularna płyta z dwoma gniazdami obsługująca 5 gniazd PCIe 5.0 w formacie EEB.

Oprócz wspomnianych produktów, MiTAC i TYAN dostarczają również inne rozwiązania zaspokajające różne potrzeby. Jednym z rozwiązań jest TYAN Thunder CX GX40-B5573, wyposażony w procesory Intel Xeon E-2400, dostosowany do przetwarzania w chmurze i lokalnie. Ten jednogniazdowy system serwerowy o wysokości 1U został zaprojektowany z myślą o ekonomicznym przetwarzaniu brzegowym i stanowi idealną opcję dla małych firm. Jest też serwer O-RAN DU zaprezentowany przez MiTAC: WS1S11 (Whitestone2). Ten serwer DU obsługuje procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji z technologią Intel vRAN boost i jest wyposażony w synchronizację czasu IEEE1588, synchroniczną sieć Ethernet, wbudowaną kartę sieciową dla ORAN FH/MH i podwójne wejście zasilania -48 VDC.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment