Obejrzyj wrzeszczącego, odzianego w tęczę muzyka demonstrującego sztuczną inteligencję DJ-a Google


Konferencje programistów nie są specjalnie znane z energetycznej, imprezowej atmosfery, ale na szczęście nie powstrzymało to najnowszego człowieka od Google. Firmowy Wydarzenie I/O w tym roku został wyrzucony przez Marka Rebilleta — artysta znany w przestrzeni internetowej z łączenia improwizowanych utworów elektronicznych z zabawnym (i zazwyczaj głośnym) wokalem. Nosi także dużo szat.

„Jeśli nie masz pojęcia, kim jestem, spodziewałbym się tego” – powiedział Rebillet. Przedstawił się jako muzyk improwizujący, który „wymyśla różne rzeczy”.

To sprawiło, że dobrze nadawał się do demonstracji Tryb DJ-a które Google niedawno dodało do swojego generatywnego narzędzia AI do zamiany tekstu na muzykę, MusicFX. W lutym Adam Roberts z Google DeepMind opisał tę funkcję jako „nieskończony zacięcie AI, które kontrolujesz”.

Demonstracja na scenie Rebillet była zabawnym pokazem jego możliwości. Wpisywał proste podpowiedzi, takie jak altówka, rytm hip-hopowy 808 i chiptunes, a narzędzie muzyczne AI wygenerowało zsynchronizowany utwór obejmujący wszystkie te style. Kierując publiczność, Rebillet następnie przekazał AI podpowiedzi dotyczące utworu zawierającego perską smołę, djembe i gitarę flamenco i w jakiś sposób stworzył całkiem fascynującą melodię, nakładając na nią improwizowany wokal, który żartował, że o 9:30 jest „za wcześnie”, aby organizować takie wydarzenie.

Użytkownikom udostępniany jest interfejs w stylu miksera, który odtwarza muzykę na podstawie komunikatów tekstowych, nakłada je na siebie i synchronizuje powstałą ścieżkę. Muzykę można zmieniać w czasie rzeczywistym, dodając do miksu dodatkowe podpowiedzi. Możesz to teraz wypróbować samodzielnie Kuchnia testowa AI Google. MusicFX jest wciąż w fazie rozwoju wprowadzony w zeszłym roku.

Rebillet ma ponad 2 miliony obserwujących na YouTube i TikTok, gdzie jest najbardziej znany ze swoich wirusowy klip dźwiękowy „Night Time Bitch”. i piosenki, w których krzyczy na ludzi wyjść z łóżka podczas noszenia szlafroka. Ten fragment kontekstu może wyjaśniać, dlaczego otworzył I/O, wyczołgując się z gigantycznego kubka do kawy, krzyknął do wszystkich „głupich małych kujonów”, aby się obudzili, a następnie strzelił w tłum w tęczowych szatach z napisem „Loop Daddy”. z tyłu.

Reklama

Przyprowadź go z powrotem w przyszłym roku, Google. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wydarzenie technologiczne wywołało tak pozytywne emocje.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment