Obejrzyj dokument o porażce MoviePass tylko z jednego powodu


Max udostępnił zwiastun swojego filmu dokumentalnego MoviePass, MovieCrash, który pojawi się w serwisie streamingowym 29 maja. I szczerze mówiąc, wygląda to okropnie. Zwiastun sprawia, że ​​film wygląda jak najgorszy rodzaj żarliwego, hiperbolicznego reportażu telewizyjnego, pełnego przesadzonych lektorów, fragmentów dźwięków staccato i sensacyjnych cytatów, a wszystko to próbuje dodać riffowanej, skocznej energii do historii, która tak nie jest potrzebować zwijanie się. Rzeczywisty dokument może nie być taki; Zwiastuny notorycznie nie oddają tego, jak film naprawdę wygląda. Ale tak czy siak, jest mi to obojętne. Jestem za tym z jednego powodu: chcę po prostu zobaczyć twarze ludzi stojących za tą historią, którą śledziłem z absolutnym nieustannym niedowierzaniem przez dwa pełne lata „O Boże, co za historia”. Teraz?” schadenfreude.

MoviePass istniał przez sześć lat jako w dużej mierze ukryta, dość droga usługa subskrypcji biletów do kina, zanim przejęła ją firma analityczna Helios and Matheson. W 2017 roku odnowiona firma wprowadziła bezkonkurencyjną usługę subskrypcji: członkowie mogli otrzymać nieograniczoną liczbę biletów do kina za około 10 dolarów miesięcznie. „Jak mógłby działać ten model biznesowy?” – pytali wówczas obserwatorzy branży. Odpowiedź: Nie mogło. Helios i Matheson stracili na projekcie setki milionów dolarów, jednocześnie co kilka tygodni wyraźnie, niezręcznie i bardzo publicznie starając się na nowo zdefiniować zamiary firmy.

Kiedy to wszystko się działo, byłem redaktorem filmowym w The Verge i pisaliśmy o tym każdy nowy rytm w historii tak się złożyło, ponieważ nasi czytelnicy uwielbiali wiedzieć, jakie nowe bzdury knuje MoviePass. Tym, co uczyniło tę historię tak fascynującą i wciągającą, było to, jak absolutnie jasne było, że Helios i Matheson nie wiedzieli nic o branży, którą próbowali zakłócić, i jak szybko zmieniała ona historię o tym, do czego miała służyć MoviePass.

Firma wyraźnie myślała, że ​​baza abonentów zapewni jej przewagę nad branżą, i była gotowa ponieść ogromne straty, próbując wymyślić, co zrobić z tą dźwignią. Przez tydzień skutecznie próbował szantażować sieci teatrów do udzielania mu zniżek lub ryzykować, że MoviePass przekieruje swoich abonentów do innych sieci. Podobnie próbował wyłudzać studia, aby płaciły za reklamylub ryzykuj, że usługa zablokuje abonentom możliwość zakupu biletów na najnowsze filmy tych studiów.

W pewnym momencie firma się tym pochwaliła dane śledzenia, które gromadził na temat swoich abonentów z zamiarem sprzedaży tych danych inwestorom; po ostrej reakcji, to nagle odrzuciłem ten pomysł. Potem nagle MoviePass ogłosiła, że ​​zostanie dystrybutorem filmów. W międzyczasie zmieniał ceny i oferowane usługi zbyt wiele razy, aby można było je zliczyć, często bez powiadomienia dla abonentów, którzy nagle zostali objęci nowymi planami, nawet jeśli odeszli już ze służby. W najgorszym momencie firma wysłała uroczą wiadomość e-mail, w której twierdziła, że ​​tak zatrudniła psa jako nowy dyrektor ds. marketingui przeprosiny za czas, jaki abonenci spędzali w serwisie. The akcjonariusze spółki złożyli pozew. The abonenci też to zrobili.

Nie muszę oglądać MoviePass, MovieCrash dla podsumowania tego wszystkiego – przeżyłem to, i to nie tak dawno temu. Chcę zobaczyć ludzi stojących za tą porażką. Przez dwa lata gorączkowych, nieprzerwanych wiadomości o niekończących się, nagłych zmianach narzędzi MoviePass, publiczną twarzą każdej nowej wpadki był dyrektor generalny Mitch Lowe. Ale oczywiście było o wiele więcej ludzi walczących o kontrolę za kulisami, desperacko próbujących znaleźć rozwiązanie, które odwróciłoby statek. Wszystko, czego chcę od filmu dokumentalnego MoviePass, to wiedzieć, jak to było dla każdego, kto nie był Lowe’em, kto nie stał przed kamerami, próbując usprawiedliwić, jak Helios i Matheson tracili pieniądze, będąc zbadany pod kątem oszustwaI obserwując spadek akcji spółki o 99 procent. Chcę po prostu wreszcie spojrzeć twarzą w twarz tej dzikiej, bezmyślnej katastrofie.

Reklama

Oto oficjalny opis filmu napisany przez Warner Bros. Discovery i HBO Original:

Oryginalny film dokumentalny HBO MOVIEPASS, MOVIECRASH, wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego reżysera Muta’Ali (program HBO „Yusuf Hawkins: Burza nad Brooklynem”), zadebiutuje w ŚRODĘ, 29 MAJA o 21:00 czasu wschodniego/czasu polskiego w HBO i będzie można go oglądać strumieniowo na Maxie. W ciągu ośmiu lat MoviePass zmienił się z najszybciej rozwijającej się usługi subskrypcyjnej od czasów Spotify do całkowitego bankructwa, przynosząc straty ponad 150 milionów dolarów tylko w 2017 roku. MOVIEPASS, MOVIECRASH to kronika początków firmy jako innowacyjnego modelu sprzedaży biletów do kina, uwielbianego przez kinomanów, przedstawiająca wizjonerską misję jej założycieli-przedsiębiorców, jej imponujące wczesne sukcesy i gwałtowny upadek spowodowany złym zarządzaniem i chciwością korporacji.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment