Obalamy twierdzenie Departamentu Sprawiedliwości, że Apple zabił Amazon Fire Phone (i inne)


Jedno z wielu dziwacznych twierdzeń na 88-stronicowej stronie Departamentu Sprawiedliwości jest pozew przeciwko Apple że Apple w jakiś sposób zabił Amazon Fire Phone. Najwyraźniej Apple ponosi winę za wycofanie się HTC, LG i Microsoftu z biznesu smartfonów.

Oto pełny fragment wczorajszy wniosek Departamentu Sprawiedliwości:

Wiele znanych, dobrze finansowanych przedsiębiorstw próbowało z sukcesem wejść na właściwe rynki, ale nie udało im się to z powodu tych barier wejścia. Do wcześniejszych niepowodzeń zalicza się Amazon (który wypuścił telefon komórkowy Fire w 2014 r., ale nie był w stanie utrzymać swojej działalności z zyskiem i zakończył działalność w następnym roku); Microsoft (który zaprzestał działalności mobilnej w 2017 r.); HTC (który opuścił rynek sprzedając Google swój dział smartfonów we wrześniu 2017 r.); i LG (które opuściły rynek smartfonów w 2021 r.).

Obecnie jedynie Samsung i Google pozostają znaczącymi konkurentami na amerykańskim rynku wydajnych smartfonów. Bariery są tak wysokie, że Google jest odległym trzecim po Apple i Samsungu, mimo że Google kontroluje rozwój systemu operacyjnego Android.

Zasadniczo Departament Sprawiedliwości argumentuje, że każda firma, która próbowała wyprodukować smartfon bez powodzenia, poniosła porażkę z powodu dominacji Apple.

Wersja 9to5Mac

Twierdzenie, że Apple odegrało jakąkolwiek rolę w niepowodzeniu Amazon Fire Phone, jest bezpodstawne, podobnie jak wszelkie sugestie, jakoby Apple był powodem, dla którego HTC, LG lub Microsoft opuściły firmę.

Czy Departament Sprawiedliwości wziął pod uwagę, że być może Amazon, LG i HTC poniosły porażkę, ponieważ nie wytwarzały produktów, których oczekiwali konsumenci? Wszystkie trzy firmy opierały się na systemie operacyjnym Android. A jak wszyscy wiemy, inni producenci Androida odnieśli sukces na rynku.

Reklama

Konsumenci głosowali portfelami – i nie głosowali tylko na iPhone’a, a nie na urządzenia Amazon, LG i HTC. Wybrali także produkty Samsunga, Google’a i innych producentów Androida.

Mógłbym wymienić wiele innych powodów, dla których w szczególności Amazon Fire Phone zawiódł:

  • Działał na rozwidlonej wersji Androida… i nie oferował dostępu do Sklepu Google Play.
  • Był dostępny tylko za pośrednictwem AT&T, podczas gdy iPhone był dostępny u wszystkich głównych operatorów w Stanach Zjednoczonych.
  • Pomimo braku aplikacji i plastikowej konstrukcji, przy dwuletnim kontrakcie kosztował on 200 dolarów – co odpowiada iPhone’owi i innym topowym telefonom z Androidem.
  • Nie miał aplikacji.
  • Jego głównym celem, całkiem rażąco, było zachęcenie Cię do zakupu większej ilości rzeczy od Amazon. Jak widać po braku aplikacji innych firm.
  • Było już późno na rynek i Amazon poddał się po roku.
  • Czy wspomniałem, że nie ma żadnych aplikacji?

Dziwny jest także zarzut, jakoby Apple ponosił winę za przejęcie HTC przez Google… co można by powiedzieć, że jest antykonkurencyjne samo w sobie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment