Nvidia wyprzedziła AAPL z wartością 3 tys. dolarów i wygrała postępowanie antymonopolowe


Nvidia wyprzedził AAPL w stawkach kapitalizacji rynkowej, gdyż jego wycena przekroczyła 3 tys. dolarów. Wzrost wartości spółki był naprawdę spektakularny: z 2 000 dolarów w lutym do ponad 3 000 dolarów zaledwie cztery miesiące później.

Firma stanowi obecnie wyzwanie Microsoftu o tytuł najcenniejszej firmy na świecie i z tego samego powodu…

AI widzi, że Nvidia wyprzedza AAPL

wiadomości BBC raporty.

Wartość rynkowa Nvidii przekroczyła 3 biliony dolarów (2,3 biliona funtów), dzięki czemu producent chipów wyprzedził Apple i stał się drugą najcenniejszą spółką notowaną na giełdzie na świecie. W środę cena akcji firmy wzrosła o ponad 5%, do ponad 1224 dolarów.

Chociaż Nvidia jest najbardziej znana z wysokiej klasy chipów graficznych stosowanych w komputerach do gier, już jakiś czas temu podjęła mądrą decyzję, aby zapewnić, że jej chipy będą również zoptymalizowane pod kątem zadań uczenia maszynowego – i to założenie naprawdę się opłaciło, gdy sztuczna inteligencja stała się najgorętszą rzecz w technice. To przełożyło się na ogromny wzrost sprzedaży w tym roku.

Nvidia odnotowała gwałtowny wzrost, odnotowując sprzedaż na poziomie 26 miliardów dolarów w ciągu trzech miesięcy kończących się 28 kwietnia – ponad trzykrotnie w porównaniu z tym samym okresem 2023 roku i o 18% więcej niż w poprzednich trzech miesiącach.

W lutym firma przedstawiła podgląd chatbot działający na urządzeniu na komputerze z systemem Windows.

Reklama

Sztuczna inteligencja stoi także za rosnącą wyceną Microsoftu, która została znacząco wzmocniona przez inwestycję w OpenAI – firmę stojącą za ChatGPT.

Kupno akcji Nvidii również stanie się jutro znacznie bardziej dostępne dzięki podziałowi akcji w stosunku 10 do 1. Zamiast wydawać ponad 1200 dolarów na akcję, będziesz mógł inwestować w porcje o wartości około 120 dolarów, co oznacza, że ​​mali inwestorzy będą lepiej przygotowani do zakupu akcji.

Własna wycena Apple wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 7%, do czego rynek prawdopodobnie zachęciły ogłoszenia dotyczące sztucznej inteligencji, które zostaną przedstawione w przemówieniu przemówienia WWDC w przyszłym tygodniu.

Teraz grozi mu dochodzenie antymonopolowe

Minusem sukcesu firmy jest to, że zwróciła ona uwagę organów antymonopolowych, as NY Times raporty.

Federalne organy regulacyjne osiągnęły porozumienie, które umożliwia im kontynuowanie dochodzeń antymonopolowych w sprawie dominujących ról, jakie Microsoft, OpenAI i Nvidia odgrywają w branży sztucznej inteligencji, co jest najsilniejszym sygnałem eskalacji kontroli regulacyjnej tej potężnej technologii […]

Zgodnie z porozumieniem Departament Sprawiedliwości przejmie wiodącą rolę w badaniu, czy zachowanie Nvidii, największego producenta chipów AI, naruszyło przepisy antymonopolowe – twierdzą ludzie. FTC będzie odgrywać wiodącą rolę w badaniu postępowania OpenAI, który tworzy chatbota ChatGPT, oraz Microsoftu, który zainwestował 13 miliardów dolarów w OpenAI i zawarł umowy z innymi firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją – twierdzą ludzie.

zdjęcie zrobione przez Xaviera Foucriera NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment