NVIDIA przedstawia procesor graficzny NVIDIA RTX 2000 generacji AdaGeneratywna sztuczna inteligencja napędza zmiany w różnych branżach — a aby skorzystać z płynących z tego korzyści, firmy muszą wybrać odpowiedni sprzęt do obsługi swoich przepływów pracy. Nowy procesor graficzny NVIDIA RTX 2000 Ada Generation zapewnia najnowszą sztuczną inteligencję, grafikę i technologię obliczeniową dla kompaktowych stacji roboczych, oferując nawet 1,5x wydajność poprzedniej generacji RTX A2000 12 GB w profesjonalnych przepływach pracy. Od tworzenia oszałamiających środowisk 3D, przez usprawnianie złożonych przeglądów projektów, po udoskonalanie projektów przemysłowych, możliwości karty torują drogę przyszłości przyspieszonej sztuczną inteligencją, umożliwiając profesjonalistom osiągnięcie więcej bez uszczerbku dla wydajności i możliwości. Nowoczesne przepływy pracy obejmujące wiele aplikacji, takie jak narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, konfiguracje na wielu wyświetlaczach i treści w wysokiej rozdzielczości, stawiają znaczne wymagania w stosunku do pamięci GPU. Dzięki 16 GB pamięci w RTX 2000 Ada profesjonaliści mogą korzystać z najnowszych technologii i narzędzi, aby szybciej i lepiej pracować ze swoimi danymi.

Obsługiwane przez NVIDIA RTX technologii, nowy procesor graficzny zapewnia imponujący realizm grafiki NVIDIA DLSS, zapewniając ultrawysokiej jakości, fotorealistyczne obrazy wykorzystujące śledzenie promieni ponad 3 razy szybciej niż wcześniej. Ponadto RTX 2000 Ada zapewnia wciągające wrażenia w korporacyjnych przepływach pracy w wirtualnej rzeczywistości, takich jak projektowanie produktów i przeglądanie projektów technicznych. Dzięki połączeniu wydajności, wszechstronności i możliwości sztucznej inteligencji karta RTX 2000 Ada pomaga profesjonalistom z różnych branż osiągnąć wydajność. Architekci i urbaniści mogą go używać do przyspieszania procesów wizualizacji i analiz konstrukcyjnych, zwiększając precyzję projektowania. Projektanci i inżynierowie produktów korzystający z komputerów przemysłowych mogą szybko wprowadzać zmiany w projektach produktów dzięki szybkiemu, fotorealistycznemu renderowaniu i projektowaniu generatywnemu opartemu na sztucznej inteligencji. Twórcy treści mogą bezproblemowo edytować filmy i obrazy w wysokiej rozdzielczości oraz wykorzystywać sztuczną inteligencję do uzyskiwania realistycznych efektów wizualnych i wspomagania tworzenia treści. W przypadku kluczowych aplikacji wbudowanych i obliczeń brzegowych karta RTX 2000 Ada może wspomagać przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym dla urządzeń medycznych, optymalizować procesy produkcyjne za pomocą konserwacji predykcyjnej i umożliwiać inteligencję opartą na sztucznej inteligencji w środowiskach detalicznych.

Zwiększanie zasięgu NVIDIA RTX

Do pierwszych, którzy wykorzystali moc i wydajność RTX 2000 Ada, należą Dassault Systèmes ds. aplikacji SOLIDWORKS, Rob Wolkers Design and Engineering oraz WSP. „Nowy procesor graficzny RTX 2000 Ada Generation oferuje imponujące funkcje w porównaniu z poprzednimi generacjami, a także kompaktową konstrukcję, która zapewnia wyjątkową wydajność i wszechstronność” – powiedział Mark Kauffman, zastępca wiceprezesa i kierownik techniczny w WSP. „Jego 16 GB pamięci RAM to przełom, umożliwiając płynne ładowanie treści wymagających dużej ilości zasobów, a możliwość uruchamiania aplikacji takich jak Autodesk 3ds Max, Adobe After Effects i Unreal Engine, a także obsługa śledzenia ścieżek, poszerza moje możliwości twórcze .”

„Nowa karta NVIDIA RTX 2000 Ada — dzięki wyższej wydajności architektury nowej generacji, niskiemu zużyciu energii i dużemu buforowi ramki — przyniesie korzyści użytkownikom SOLIDWORKS” — powiedział Olivier Zegdoun, dyrektor ds. badań i rozwoju aplikacji graficznych w SOLIDWORKS w firmie Dassault Systèmes. „Zapewnia projektantom i inżynierom doskonałą wydajność, umożliwiając przyspieszenie opracowywania innowacyjnych produktów przy zachowaniu pełnej wierności modelu, nawet w przypadku większych zbiorów danych”.

„Dzisiejsze procesy projektowania i wizualizacji wymagają bardziej zaawansowanych obliczeń i mocy” – powiedział Rob Wolkers, właściciel i starszy inżynier ds. projektowania przemysłowego w Rob Wolkers Design and Engineering. „Wyposażony w architekturę nowej generacji i duży bufor klatek, procesor graficzny RTX 2000 Ada Generation zwiększa produktywność w moich codziennych procesach projektowania przemysłowego i inżynierii, umożliwiając mi pracę z dużymi zbiorami danych z pełną wiernością i generowanie renderów z większą liczbą scenariuszy oświetlenia i odbić 3x szybciej.”

Usprawnienie przepływu pracy dzięki technologii RTX nowej generacji
Karta NVIDIA RTX 2000 Ada wykorzystuje najnowsze technologie architektury GPU NVIDIA Ada Lovelace, w tym:

Reklama
 • Rdzenie RT trzeciej generacji: Do 1,7 razy szybsze śledzenie promieni w celu zapewnienia wiernego i fotorealistycznego renderowania.
 • Rdzenie Tensorowe czwartej generacji: Przepustowość sztucznej inteligencji do 1,8x większa w porównaniu z poprzednią generacją, ze strukturalną rzadkością i precyzją 8PR, aby umożliwić wyższą wydajność wnioskowania dla narzędzi i aplikacji przyspieszanych przez sztuczną inteligencję.
 • Rdzenie CUDA: Do 1,5x większa przepustowość FP32 w porównaniu z poprzednią generacją, zapewniająca znaczną poprawę wydajności w zakresie grafiki i obciążeń obliczeniowych.
 • Wydajność energetyczna: Nawet dwukrotnie większy wzrost wydajności w przypadku profesjonalnych zadań graficznych, renderowania, sztucznej inteligencji i obliczeń, a wszystko to przy tej samej mocy 70 W, co w poprzedniej generacji.
 • Wciągające przepływy pracy: Do 3 razy większa wydajność w przepływach pracy w rzeczywistości wirtualnej w porównaniu z poprzednią generacją.
 • 16 GB pamięci graficznej: Rozszerzone płótno umożliwia użytkownikom realizację większych projektów, a także obsługuje pamięć kodów korekcji błędów, aby zapewnić większą dokładność obliczeń i niezawodność w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym.
 • DLSS3: Zapewnia przełom w grafice opartej na sztucznej inteligencji, znacznie zwiększając wydajność poprzez generowanie dodatkowych klatek wysokiej jakości.
 • Koder AV1: NVIDIA Encoder ósmej generacji, znany również jako NVENC, z obsługą AV1 jest o 40% wydajniejszy niż H.264, zapewniając nowe możliwości nadawcom, streamerom i osobom prowadzącym rozmowy wideo.

Sterownik NVIDIA RTX Enterprise zapewnia nowe funkcje i dodaje obsługę RTX 2000 Ada

Najnowszy sterownik RTX Enterprise, dostępny już do pobrania, zawiera szereg funkcji usprawniających przepływ pracy z grafiką, a także obsługę karty RTX 2000 Ada.

Oparta na sztucznej inteligencji funkcja mapowania tonów o standardowym zakresie dynamiki do wysokiego zakresu dynamiki, zwana Video TrueHDR, rozszerza zakres kolorów i poziomy jasności podczas przeglądania treści w przeglądarkach Chrome lub Edge. Dzięki dodanej obsłudze Video Super rozdzielczości i TrueHDR do zestawu programistycznego NVIDIA NGX można poprawić jakość wideo ze źródeł o niskiej rozdzielczości, a zawartość SDR można łatwo przekonwertować na HDR.

Dodatkowe funkcje w tej wersji obejmują:

 • TensorRT-LLM, biblioteka typu open source, która optymalizuje i przyspiesza wydajność wnioskowania dla najnowszych dużych modeli językowych na procesorach graficznych NVIDIA.
 • Poprawa jakości wideo i zwiększona wydajność kodowania do kodeków wideo dzięki technikom zwiększania głębi bitowej i nowej klatce B o niskim opóźnieniu.
 • Możliwość przeniesienia pracy z procesora na procesor graficzny za pomocą pośredniego rozszerzenia NVIDIA API w celu szybszej realizacji zadań.
 • Możliwość wyświetlania numeru seryjnego procesora graficznego w Panelu sterowania NV na komputerach stacjonarnych w celu łatwiejszej rejestracji na platformach NVIDIA AI Enterprise i NVIDIA Omniverse Enterprise.

Dostępność

Karta NVIDIA RTX 2000 Ada jest już dostępna za pośrednictwem globalnych partnerów dystrybucyjnych, takich jak Arrow Electronics, Ingram Micro, Leadtek, PNY, Ryoyo Electro i TD SYNNEX, a od kwietnia będzie dostępna w sklepach Dell Technologies, HP i Lenovo.

Zobacz kartę NVIDIA RTX 2000 Ada w świecie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes
Odwiedź stoiska firm Dell, Lenovo i Z by HP pod adresem Świat 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmesktóra odbędzie się w dniach 11–14 lutego w Kay Bailey Hutchison Convention Center w Dallas, aby obejrzeć na żywo demonstracje aplikacji Dassault Systèmes SOLIDWORKS opartych na karcie NVIDIA RTX 2000 Ada.

Weź udział w sesji Z by HP we wtorek, 13 lutego, podczas której Wolkers omówią przepływ pracy stosowany podczas projektowania NEMOsupersamochód łodzi podwodnych.

Dowiedz się więcej na temat Karta graficzna NVIDIA RTX 2000 generacji Ada.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...

„Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Profesjonalny+ Treść poniżej. 27 lutego 2024 r „Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą Udostępnij ten przedmiot w swojej sieci: W...
Advertisment