NVIDIA ogłasza wyniki finansowe za drugi kwartał roku podatkowego 2021


Firma NVIDIA odnotowała dziś rekordowe przychody za drugi kwartał zakończony 26 lipca 2020 r. W wysokości 3,87 miliarda USD, co stanowi wzrost o 50 procent z 2,58 miliarda dolarów rok wcześniej i 26 procent z 3,08 miliarda dolarów w poprzednim kwartale.

Zysk według standardów GAAP na akcję rozwodnioną wyniósł w tym kwartale 0,99 USD, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z 0,90 USD rok temu i spadek o 33% w porównaniu z 1,47 USD w poprzednim kwartale. Zysk na akcję rozwodnioną niezgodny ze standardami GAAP wyniósł 2,18 USD, co oznacza wzrost o 76% w porównaniu z 1,24 USD rok wcześniej i o 21% w porównaniu z 1,80 USD w poprzednim kwartale. Firma NVIDIA zakończyła przejęcie firmy Mellanox Technologies Ltd. 27 kwietnia 2020 r. „Wdrażanie rozwiązań obliczeniowych firmy NVIDIA przyspiesza, zapewniając rekordowe przychody i wyjątkowy wzrost” – powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Rozwój gier z układem GeForce przyspieszył, gdy gracze coraz bardziej zanurzali się w realistycznych wirtualnych światach stworzonych przez technologię NVIDIA RTX i sztuczną inteligencję.

„Nasza nowa architektura procesorów graficznych Ampere wyskakuje z bloków, a najwięksi na świecie dostawcy usług w chmurze i producenci serwerów szybko dążą do zaoferowania akceleracji obliczeniowej NVIDIA. Mellanox gwałtownie się rozrósł, napędzany potrzebą szybkiej sieci w chmurowych centrach danych w celu skalowania o usługach AI. Partnerstwo Mercedes-Benz i NVIDIA w zakresie zasilania floty luksusowych samochodów nowej generacji – od komputera po oprogramowanie AI i od chmury do samochodu – jest przełomowe.

„Pomimo wpływu pandemii na nasze profesjonalne platformy wizualizacyjne i motoryzacyjne, jesteśmy dobrze przygotowani do rozwoju, ponieważ gry, sztuczna inteligencja, przetwarzanie w chmurze i maszyny autonomiczne napędzają kolejną rewolucję przemysłową na całym świecie” – powiedział.

NVIDIA wypłaciła 99 milionów dolarów kwartalnych dywidend gotówkowych w drugim kwartale. Wypłaci następną kwartalną dywidendę gotówkową w wysokości 0,16 USD na akcję w dniu 24 września 2020 r., Wszystkim udziałowcom w historii 2 września 2020 r.

Prognozy firmy NVIDIA na trzeci kwartał roku podatkowego 2021 są następujące:

 • Oczekuje się, że przychód wyniesie 4,40 miliarda dolarów plus minus 2 procent.
 • Oczekuje się, że marże brutto zgodne z GAAP i non-GAAP wyniosą odpowiednio 62,5% i 65,5%, plus minus 50 punktów bazowych.
 • Oczekuje się, że koszty operacyjne zgodne z GAAP i non-GAAP wyniosą odpowiednio około 1,54 miliarda USD i 1,09 miliarda USD.
 • Oczekuje się, że pozostałe przychody i koszty zgodne ze standardami GAAP i innymi niż GAAP wyniosą około 55 mln USD.
 • Oczekuje się, że stawki podatkowe zgodne z GAAP i non-GAAP będą wynosić 8 procent plus minus 1 procent, z wyłączeniem wszelkich elementów dyskretnych. Poszczególne pozycje GAAP obejmują nadmierne korzyści podatkowe lub braki związane z wynagrodzeniem w formie akcji, co do których oczekuje się, że będą generować zmienność z kwartału na kwartał.

Najważniejsze

Reklama

Od czasu poprzedniego raportu o dochodach firma NVIDIA osiągnęła postęp w następujących obszarach:

Centrum danych

 • Przychody w drugim kwartale, w tym Mellanox, wyniosły 1,75 miliarda USD, o 54 procent więcej niż w poprzednim kwartale i 167 procent więcej niż rok wcześniej.
 • Wraz z czołowymi światowymi producentami serwerów ogłosiliśmy ponad 50 systemów opartych na NVIDIA A100, aby sprostać najbardziej złożonym wyzwaniom w dziedzinie sztucznej inteligencji, nauki o danych i obliczeniach naukowych.
 • Zasilał osiem z dziesięciu najlepszych i dwie trzecie wszystkich systemów na najnowszej liście TOP500 najszybszych superkomputerów na świecie. Obejmuje to NVIDIA Selene, system NVIDIA DGX SuperPOD, który zajął 7. miejsce na liście i 2. miejsce na liście Green500.
 • Ustanów 16 rekordów wydajności sztucznej inteligencji w najnowszych testach porównawczych MLPerf, osiem dla każdego chipa w oparciu o procesor graficzny A100 Tensor Core i osiem „na dużą skalę” przy użyciu systemu DGX A100 SuperPOD.
 • Udostępnił procesor graficzny NVIDIA A100 Tensor Core w Google Cloud nieco ponad miesiąc po jego wprowadzeniu.
 • Zapewniono akcelerację GPU CUDA dla Apache Spark, najpopularniejszej na świecie aplikacji do analizy danych, poprzez ogólną dostępność wersji Spark 3.0.
 • Zaprezentowano platformę NVIDIA Mellanox UFM Cyber-AI, która minimalizuje przestoje w superkomputerowych centrach danych poprzez wykrywanie zagrożeń bezpieczeństwa i problemów operacyjnych oraz przewidywanie awarii sieci.

Hazard

 • Przychody w drugim kwartale wyniosły 1,65 miliarda USD, o 24 procent więcej niż w poprzednim kwartale i 26 procent więcej niż rok wcześniej.
 • Wzmocniono ponad 100 nowych laptopów GeForce, aby zapewnić wyjątkową wydajność studentom, twórcom i graczom w różnych przedziałach cenowych.
 • Zapowiedział szereg gier obsługujących teraz śledzenie promieni NVIDIA RTX i super rozdzielczość AI DLSS, w tym Justice, Cyberpunk 2077 i Death Stranding. Wprowadzono nowe światy dla Minecrafta z RTX.
 • Rozszerzono usługę GeForce NOW na Chromebooki, umożliwiając milionom użytkowników granie w gry w chmurze.
 • Ogłoszono, że Square Enix dodaje swój obszerny katalog do usługi GeForce NOW, obejmujący takie marki, jak Deus Ex i Just Cause, a także Shadow of the Tomb Raider, który powrócił z RTX On.

Profesjonalna wizualizacja

 • Przychody w drugim kwartale wyniosły 203 miliony USD, co oznacza spadek o 34 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 30 procent mniej niż rok wcześniej.
 • Wprowadzono na rynek wraz z nowymi mobilnymi stacjami roboczymi Acer, Dell, Lenovo i Microsoft dla profesjonalnych twórców, opartymi na grafice NVIDIA Quadro. Obsługiwane nowe funkcje AI w najnowszych wersjach Substance Alchemist i Blender, usprawniające tworzenie materiałów i wprowadzające odszumianie AI.
 • Ogłoszono, że NVIDIA RTX została zaimplementowana w najnowszych wersjach aplikacji od Foundry, Chaos Group i Redshift firmy Maxon, dając twórcom dostęp do szybszego śledzenia promieni i przyspieszonej wydajności.
 • Wydano NVIDIA Quadro View, najnowszą aplikację na platformie NVIDIA Quadro Experience, która pomaga w usprawnieniu przepływu pracy dzięki pakietowi narzędzi do zarządzania pulpitem.

Automobilowy

 • Przychody w drugim kwartale wyniosły 111 mln USD, o 28% mniej niż w poprzednim kwartale io 47% mniej niż rok wcześniej.
 • Ogłoszono z firmą Mercedes-Benz, że producent samochodów integruje z każdym pojazdem w swojej ofercie, począwszy od 2024 r., Nową architekturę pojazdu zdefiniowaną programowo, która jest nieustannie aktualizowana i zbudowana na oprogramowaniu do autonomicznej jazdy NVIDIA DRIVE AV i komputerze NVIDIA AGX Orin AV.

Komentarz dyrektora finansowego

Komentarz do kwartału autorstwa Colette Kress, wiceprezesa wykonawczego i dyrektora finansowego firmy NVIDIA, jest dostępny pod adresem https://investor.nvidia.com/home/default.aspx.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!