NVIDIA ogłasza rodzinę GeForce RTX 4060: RTX 4060 Ti, RTX 4060, od 299 USD, dostępne 16 GBFirma NVIDIA ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek rodziny układów GPU GeForce RTX 4060 z dwiema kartami graficznymi, które zapewniają wszystkie udoskonalenia architektury NVIDIA Ada Lovelace — w tym renderowanie neuronowe DLSS 3 i technologie ray tracingu trzeciej generacji przy wysokiej częstotliwości wyświetlania klatek — już od 299 USD. Karty GeForce RTX 4060 Ti i GeForce RTX 4060 zapewniają niezrównaną wydajność w fantastycznej cenie — po raz pierwszy w popularnej przez firmę klasie 60 zapewniają dwukrotnie większą moc niż najnowsze konsole do gier, w tym ray tracing dla najwyższej jakości obrazu w najlepszych grach.

„Rodzina RTX 4060 zapewnia graczom komputerowym zarówno świetną wartość, jak i doskonałą wydajność w rozdzielczości 1080p, niezależnie od tego, czy budują gamingowe pudełko bitewne, czy też stację twórczą wspomaganą przez sztuczną inteligencję” — powiedział Matt Wuebbling, wiceprezes ds. globalnego marketingu kart GeForce w firmie NVIDIA. „Te procesory graficzne zapewniają niesamowitą aktualizację, już od 299 USD, dzięki czemu Ada Lovelace i DLSS 3 znajdują się w rękach milionów innych osób na całym świecie”.

DLSS zapewnia akcelerowaną przez sztuczną inteligencję wydajność dla ponad 300 tytułów

Rodzina GeForce RTX 4060 zapewnia dostęp do ponad 300 gier i aplikacji, które teraz obsługują DLSS, w tym niecierpliwie oczekiwanych tytułów Władca Pierścieni: Gollum i Diablo IV, które zawierają DLSS 3. Wtyczka DLSS 3 dla Unreal Engine 5 jest również dostępna wkrótce.

DLSS 3 pokazuje rosnące znaczenie sztucznej inteligencji w grach czasu rzeczywistego, tworząc nowe, wysokiej jakości klatki zapewniające płynniejszą rozgrywkę. Znacząco zwiększa wydajność w połączeniu z technologią DLSS Super Resolution, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania klatek o wyższej rozdzielczości z sygnału wejściowego o niższej rozdzielczości. Wyjątkową responsywność zapewnia technologia NVIDIA Reflex, która zmniejsza opóźnienie wejściowe.

Najlepsze karty graficzne do gier w rozdzielczości 1080p
Karta GeForce RTX 4060 Ti jest średnio 2,6 razy szybsza niż karta graficzna RTX 2060 SUPER i 1,7 razy szybsza niż karta graficzna GeForce RTX 3060 Ti. W przypadku tytułów bez generowania klatek karta RTX 4060 Ti jest 1,6 razy szybsza niż karta graficzna RTX 2060 SUPER.

Podsystem pamięci RTX 4060 Ti obejmuje 32 MB pamięci podręcznej L2 oraz 8 GB lub 16 GB ultraszybkiej pamięci GDDR6. RTX 4060 ma 24 MB pamięci podręcznej L2 z 8 GB pamięci GDDR6. Pamięć podręczna L2 zmniejsza zapotrzebowanie na interfejs pamięci GPU, ostatecznie poprawiając wydajność i efektywność energetyczną.

Reklama

Wydajność ray tracingu znacznie wzrosła w porównaniu z poprzednią generacją, dzięki ulepszeniom, takim jak zmiana kolejności wykonywania shaderów, najnowocześniejsza mikromapa Opacity i Displaced Micro-Mesh Engines. Innowacje te umożliwiają nawet najbardziej wymagającym grom jednoczesne wdrażanie wielu efektów ray tracingu, a nawet pełnego ray tracingu, znanego również jako path tracing, w celu uzyskania niezrównanego realizmu i immersji.

Idealny dla twórców treści
Rodzina kart graficznych GeForce RTX 4060 jest wspierana przez platformę NVIDIA Studio, która zapewnia twórcom akcelerację RTX i narzędzia sztucznej inteligencji w bardziej przystępnej cenie początkowej. Obsługując streamerów na żywo, edytorów wideo, artystów 3D i innych, platforma zapewnia supermoc ponad 110 kreatywnych aplikacji, zapewnia trwałą stabilność dzięki sterownikom NVIDIA Studio i zawiera potężny pakiet oprogramowania Studio opartego na sztucznej inteligencji, takiego jak NVIDIA Omniverse, Canvas i Broadcast.

Twórcy wielu dyscyplin mogą skorzystać z nowych rdzeni Tensor czwartej generacji, które zapewniają znaczny wzrost wydajności narzędzi AI w porównaniu z poprzednią generacją. Funkcje przyspieszonej sztucznej inteligencji umożliwiają twórcom automatyzację żmudnych zadań i łatwe stosowanie zaawansowanych efektów.

Modelarze 3D renderujący sceny oparte na ray tracingu w wysokiej rozdzielczości mogą spodziewać się nawet o 45% wyższej wydajności niż w przypadku rodziny GeForce RTX 3060 poprzedniej generacji. Dodanie DLSS 3 opartego na sztucznej inteligencji — w tym w ramach Omniverse, centrum łączącego istniejące przepływy pracy 3D w celu zastąpienia potoków liniowych tworzeniem synchronizacji na żywo i współpracą w czasie rzeczywistym — znacznie przyspiesza widok w aplikacjach do renderowania 3D w czasie rzeczywistym, umożliwiając bardziej płynną edycję doświadczenie z pełnym oświetleniem, materiałami i fizyką.

Nadawcy mogą korzystać z kodera wideo NVIDIA ósmej generacji, zwanego NVENC, z najlepszym w swojej klasie kodowaniem sprzętowym AV1 i korzystać z 40% lepszej wydajności kodowania. Transmisje na żywo będą wyglądać tak, jakby szybkość transmisji bitów wzrosła o 40% — duży wzrost jakości obrazu w przypadku popularnych aplikacji do transmisji, takich jak OBS Studio. Nadawcy mogą również skorzystać z NVIDIA Broadcast i jej zestawu efektów sztucznej inteligencji, które ulepszają mikrofony i kamery internetowe, zamieniając pokoje w domowe studia.

Edytorzy wideo mogą korzystać z wielu narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak automatyczne ponowne kadrowanie, inteligentne wybieranie obiektów i szacowanie głębi, które są teraz dostępne w najlepszych aplikacjach, takich jak Adobe Premiere Pro i DaVinci Resolve, oraz eksportować w formacie AV1 w celu zmniejszenia rozmiarów plików.

GeForce RTX oferuje kartę graficzną dla każdego rodzaju użytkownika
Dzięki najnowszej premierze seria GeForce RTX 40 ma teraz opcję dla każdej rozdzielczości i dla każdego użytkownika.

NVIDIA uczci premierę rodziny 4060 100 streamerami i rozda 460 nowych kart członkom społeczności graczy w ramach wydarzenia „Summer of RTX”. Więcej informacji na stronie loterii.

Dostępność
GeForce RTX 4060 Ti 8 GB będzie dostępny od środy, 24 maja, w cenie 399 USD. Wersja GeForce RTX 4060 Ti 16 GB będzie dostępna w lipcu w cenie od 499 USD. GeForce RTX 4060 będzie również dostępny w lipcu w cenie od 299 USD.

Projekt NVIDIA Founders Edition karty GeForce RTX 4060 Ti 8 GB będzie dostępny bezpośrednio na stronie NVIDIA.com i u wybranych sprzedawców detalicznych. Niestandardowe płyty główne dla całej rodziny RTX 4060, w tym modele taktowane fabrycznie i fabrycznie przetaktowane, będą dostępne od najlepszych dostawców kart rozszerzeń, takich jak ASUS, Colourful, Gainward, GALAX, GIGABYTE, INNO3D, KFA2, MSI, Palit, PNY i ZOTAC, a także od integratorów i konstruktorów systemów gier na całym świecie.

Poniżej prezentacja firmy NVIDIA.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak Sąd Najwyższy mógłby patroszyć ochronę środowiska w 2024 r

Sąd Najwyższy może wkrótce pozbawić agencje federalne zdolności do ograniczania zanieczyszczeń powodujących smog i zmiany klimatyczne.W tym roku SCOTUS rozważy dwie sprawy, które...

KDE Slimbook V wprowadzony przed wprowadzeniem Plazmy 6

Slimbook Spain zaprezentował swoje „KDE Slimbook V„ modelu do publicznej wiadomości — firma współpracowała z KDE, międzynarodową społecznością wolnego oprogramowania. Środowisko graficzne Plasma...

Wiceprezes SK Hynix ujawnia, że ​​wielkość produkcji HBM na rok 2024 została wyprzedana

Wiceprezes SK Hynix, Kitae Kim, przewodniczy działowi sprzedaży i marketingu HBM (S&M) firmy – oficjalny profil na blogu przywódców ujawnia, że ​​dyrektor odegrał...
Advertisment