Nvidia i AMD wprowadzają funkcje Microsoft Copilot Plus AI do laptopów do gier


Nvidia i AMD przygotowują się do wprowadzenia na rynek laptopów do gier wyposażonych w funkcje AI Copilot Plus, które Microsoft właśnie ogłosił dla laptopów z procesorem Qualcomm. Dzisiaj na targach Computex firma Nvidia krótko zażartowała, że ​​firmy Asus i MSI planują wprowadzenie laptopów „RTX AI PC”, które ostatecznie będą wyposażone w funkcje Copilot Plus PC.

„Nowo zaprezentowane laptopy PC RTX AI firmy ASUS i MSI są wyposażone w procesory graficzne GeForce RTX 4070 i energooszczędne systemy na chipie z funkcjami komputerów PC z systemem Windows 11 AI” – mówi Nvidia w post na blogu. Nvidia potwierdziła Krawędź na odprawie, że te laptopy będą wyposażone w najnowsze procesory AMD Strix.

Firma AMD nie przedstawiła jeszcze oficjalnie szczegółów dotyczących procesorów do laptopów AMD Strix, które niewątpliwie ogłosi podczas swojej konferencji przemówienie dziś wieczorem. Nvidia zasugerowała jednak, że pierwsze komputery Copilot Plus z procesorami AMD mogą w chwili premiery nie posiadać wszystkich funkcji sztucznej inteligencji Microsoftu.

Wkrótce pojawią się laptopy Nvidia RTX AI z funkcjami Copilot Plus.
Obraz: Nvidia

„Te komputery PC z systemem Windows 11 AI otrzymają bezpłatną aktualizację funkcji Copilot+ PC, gdy będzie ona dostępna” – podaje Nvidia w poście na blogu. Sugeruje to, że Microsoft może nie być gotowy na uruchomienie Recall i innych funkcji systemu Windows opartych na sztucznej inteligencji na chipach AMD lub że może nastąpić pewien okres wyłączności dla sprzętu z systemem Windows na platformie Arm Qualcomm, którego premiera odbędzie się 18 czerwca. Tak czy inaczej, skontaktowaliśmy się z firmą Nvidia, aby wyjaśnić, co oznacza krótka wzmianka o tej bezpłatnej aktualizacji.

Nvidia również toczy swoistą bitwę o utrzymanie przydatności do zadań opartych na sztucznej inteligencji na laptopach. Podczas gdy Microsoft kontynuuje przenoszenie modeli AI do jednostek NPU, Nvidia przygotowuje się do uczynienia swoich procesorów graficznych użytecznymi na polu bitwy AI na PC. Nvidia mocno opiera się na swojej marce „laptopów RTX AI”, zauważając, że jej procesory graficzne są w stanie lepiej obsługiwać większe obciążenia AI niż NPU.

Reklama

Zestaw narzędzi RTX AI pojawi się w czerwcu.
Obraz: Nvidia

Uruchamia nawet Zestaw narzędzi RTX AI w czerwcu, który obejmuje narzędzia i zestawy SDK do dostosowywania, optymalizacji i wdrażania modeli. Narzędzia te wykorzystają model podobny do modelu Meta Llama 2 i zoptymalizują go tak, aby działał przy znacznie mniejszych wymaganiach dotyczących pamięci VRAM i większej wydajności.

Nvidia współpracuje również z Microsoftem nad podstawowymi modelami sztucznej inteligencji wbudowanymi w Windows 11. „Współpraca zapewni twórcom aplikacji łatwy dostęp za pomocą interfejsu programowania aplikacji (API) do przyspieszanych przez GPU modeli małych języków (SLM), które umożliwiają wspomagane wyszukiwanie generacji (RAG), które działają na urządzeniu z systemem Windows Copilot Runtime” – mówi Nvidia.

Microsoft ogłosił środowisko wykonawcze Windows Copilot na Build w zeszłym miesiącu, a Nvidia twierdzi, że prace nad przyspieszeniem modeli AI wykorzystujących procesory graficzne RTX zostaną udostępnione w wersji deweloperskiej jeszcze w tym roku. Rozwiązanie Windows Copilot Runtime firmy Microsoft zostało zaprojektowane tak, aby ułatwić programistom dodawanie do aplikacji funkcji opartych na sztucznej inteligencji, a wszystko to przy jednoczesnym korzystaniu ze sprzętu NPU do przyspieszania tych funkcji lub wkrótce z procesorów graficznych firmy Nvidia.

Ponieważ jednostki NPU osiągają obecnie poziom ~40 TOPS, a procesory graficzne Nvidii dla komputerów PC mogą obsłużyć ponad 1000 TOPS w przypadku akceleracji AI, deweloperzy powinni wyraźnie wziąć pod uwagę duże różnice w wydajności. Jednostki NPU są przeznaczone do mniejszych modeli i charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną w laptopach, ale procesory graficzne mogą dobrze sobie radzić z większymi modelami i wyższą wydajnością w komputerach stacjonarnych, gdzie żywotność baterii nie ma znaczenia.

Ciekawie będzie oglądać tę bitwę sztucznej inteligencji na PC, zwłaszcza że Microsoft ma klucze do natywnego rozświetlenia tych doświadczeń w systemie Windows dla Nvidii, AMD, Intela, Qualcomma i wielu partnerów OEM.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...
Advertisment