Numer VIN Cybertrucka mówi nam kilka rzeczy o długo opóźnionej ciężarówce Tesli


Cybertruck Tesli wreszcie się zbliża pierwsza dostawa 30 listopadaa jednak nadal nie mamy kluczowych szczegółów na temat konfiguracji, cen i innych specyfikacji niekonwencjonalnie zaprojektowanego pickupa.

Jednak dzisiaj uzyskaliśmy pewne informacje na temat premiery, w tym wstępne opcje układu napędowego Cybertruck i dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (GVWR), dzięki nowym informacjom o numerze VIN uzyskanym od Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Drogowego i Ruchu Drogowego (NHTSA).

Wymagane przesłanie dekodera VIN, które Tesla i inni producenci samochodów muszą dostarczyć do NHTSA przed dostawą pojazdów do klientów, jest już dostępne żeby wszyscy mogli zobaczyć i rozszyfrować. A Skraj typer nam wskazał wpis na forum Klubu Właścicieli Cybertruck gdzie użytkownik Throwcomputer przedstawił analizę przesłanego dekodera VIN Tesli z roku modelowego 2024. Na przykład czwarta cyfra numeru VIN oznacza Cybertruck jako „C”, a Tesla Semi jako „T”.

Ale najbardziej interesująca jest cyfra 8, która reprezentuje silnik, jednostkę napędową i układ hamulcowy pojazdu. Opcje Cybertruck obejmują „D” dla „Dual Motor — Standard” i „E” dla „Triple Motor — Performance”.

Dokument zapewnia również pewne informacje na temat DMC, czyli maksymalnej masy pojazdu wraz z pasażerami i ładunkiem. Opcje dla cyfry 6 w numerze VIN obejmują klasę „G” dla Cybertrucka DMC o masie od 8 001 do 9 000 funtów, natomiast klasa „H” wynosi od 9 001 do 10 000 funtów. Na forum, szacunki użytkownika Bill837 masa własna dwusilnikowego waha się od 5001 do 6000 funtów, a trójsilnikowego od 6001 do 7000 funtów. Dla porównania model Ford F-150 Lightning Platinum DMC wynosi 8550 funtów i ma masa własna 6500 funtów.

Wracając do czasów Cybertrucka po raz pierwszy ujawniono w 2019 rTesla ogłosiła wprowadzenie podstawowego modelu z napędem na tylne koła i jednym silnikiem za 39 900 dolarów. Wygląda na to, że model ten nie wejdzie w życie, przynajmniej w latach modelowych 2024. Dla przypomnienia, początkowa cena podwójnego silnika została ustalona na 49 900 dolarów i 69 900 dolarów za potrójny silnik.

Reklama

Jednak w zeszłym roku dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że Cybertruck tak będzie droższy niż pierwotnie planowano. Niestety żadna analiza VIN nie ujawni cen, pojemności baterii ani zasięgu szacowanego przez EPA.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

GTA VI: wszystkie wieści na temat kolejnej odsłony Rockstara w serii Grand Theft Auto

Rockstar jest wreszcie gotowy do występu GTA VI wyjechać w świat. Od premiery gry minęła dekada i dwie generacje konsol GTA V....

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...
Advertisment