NSA zhakowała iPhone’y, twierdzi Rosja; odkryte plany wojenne


Rosja twierdził, że NSA zhakowany iPhone’y należących zarówno do obywateli rosyjskich, jak i zagranicznych dyplomatów przebywających w kraju.

Co więcej, twierdzi, że Apple pomagał NSA, zapewniając tylny dostęp do iPhone’ów…

NSA zhakowała iPhone’y, twierdzi Rosja

agencji Reutera donosi, że roszczenie zostało wysunięte przez FSB – następcę KGB z czasów sowieckich.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w czwartek, że odkryła spisek amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wykorzystujący nieznane wcześniej złośliwe oprogramowanie w celu uzyskania dostępu do specjalnie stworzonych tak zwanych luk w zabezpieczeniach telefonów Apple.

FSB […] powiedział, że zainfekowanych zostało kilka tysięcy telefonów Apple, w tym telefony rosyjskich abonentów krajowych.

Rosyjska agencja szpiegowska poinformowała również, że celem ataków były telefony należące do zagranicznych dyplomatów z Rosji i byłego Związku Radzieckiego, w tym z członków NATO, Izraela, Syrii i Chin. […]

FSB powiedział, że spisek pokazuje bliskie relacje między Apple a NSA.

Z raportu wynika, że ​​możliwe, że włamanie do telefonu było źródłem informacji wywiadowczych na temat inwazji na Ukrainę.

Wkrótce po tym, jak Rosja wysłała swoje wojska na Ukrainę w zeszłym roku, amerykańscy i brytyjscy szpiedzy zdobyli fortunę, ujawniając – i upubliczniając – informacje wywiadowcze, na które prezydent Władimir Putin planował inwazję. Nadal nie jest jasne, w jaki sposób zdobyto te informacje.

Na początku tego roku rosyjski rząd powiedział swoim urzędnikom, aby przestali używać iPhone’ów, z terminem do 1 kwietnia. Putin powiedział, że nie używa żadnego smartfona.

Reklama

Ujęcie 9to5Mac

Twierdzenie, że amerykańskie tajne służby zhakowały iPhone’y, aby dowiedzieć się o planach wojennych Rosji, jest samo w sobie wiarygodne. Dany rekord NSA szpiegowania nawet własnych obywateli, to zaangażowanie tej organizacji również nie byłoby zaskoczeniem.

Rosyjska propaganda jest jednak wszechobecna, więc wszelkie twierdzenia FSB należy traktować ze sporym sceptycyzmem.

W tym konkretnym przypadku Rosja skutecznie storpedowała własne twierdzenie, sugerując, że Apple pomagał NSA w uzyskiwaniu dostępu do iPhone’ów tylnymi drzwiami. Biorąc pod uwagę, że firma była chętni do podjęcia the FBI w swojej odmowie zrobienia tego pomysł, że zrobiłby to samo dla NSA, po prostu nie trzyma się kupy.

Podczas gdy zachodnie agencje wywiadowcze mogły równie dobrze używać programów szpiegujących, takich jak Pegaz Lub Grafit włamać się do iPhone’ów należących do rosyjskich urzędników, specyfika tego twierdzenia stawia go mocno na terytorium propagandy.

Zdjęcie: Kevina Woblicka/Nierozpryskiwany

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment