Nowym trybem Mortal Kombat 1 jest Mario Party ze ofiarami śmiertelnymi


Mortal Kombat wkracza w nową erę. Po wydarzeniach z Mortal Kombat 11kampanii oś czasu została zresetowana, przywołując unikalne interpretacje klasycznych postaci, zmienioną dynamikę mocy i nowe, niebezpieczne zagrożenia. Aby uzupełnić ten uniwersalny restart, NetherRealm Studios wprowadziło nowe tryby i systemy Mortal Kombat 1jak myśliwce Kameo, które mogą wspierać Cię w walce, oraz zupełnie nowa oferta dla jednego gracza w postaci trybu Inwazji.

Invasions łączy systemy progresji w stylu RPG z niewielkimi kawałkami charakterystycznej dla Mortal Kombat krwawej dobroci i prawdopodobnie spodoba się nowym graczom, którzy chcą zdobyć doświadczenie w walce przed zanurzeniem się w trybie dla wielu graczy.

Każdy z graczy wybiera swojego wojownika i Kameo, które ich wspiera (chociaż gracz może zamienić oba w dowolnym momencie) i pojawiają się na planszy z widokiem z góry, gdzie każdy węzeł wrzuca cię w krwawą, amorficzną bójkę. Latające nietoperze mogą zamienić górną połowę areny w zagrożenie, a samonaprowadzające się kule lodowe mogą udaremnić Twoje zacięte kombinacje. Inwazja jest również wspierana przez beztroską narrację, przywołującą naturalne porównania z innymi trybami gry walki dla jednego gracza, takimi jak The Subspace Emissary w Bójka Super Smash Bros lub, ostatnio, World Tour w Uliczny wojownik 6.

W ramach praktycznej demonstracji na targach Gamescom zostałem wypuszczony do jaskrawej rezydencji w Hollywood Hills niezłomnego MK Johnny’ego Cage’a; Kiedy przyjechałem, miejsce było w całkowitym nieładzie. W głównej sypialni znajduje się portal do innego królestwa, ale najpierw musiałem chwycić klucz do frontowych drzwi, które (zgodnie z formą) zostały skradzione przez wojownika Tarkatan.

Rzucając się do bitwy jako Liu Kang, uderzyła mnie jego zwinność wizualna Mortal Kombat 1 odczuwalne w porównaniu do swojego poprzednika. To szybka, ale satysfakcjonująca bijatyka typu „podnieś i zagraj” z przemyślanymi animacjami mocno nawiązującymi do morderczego spektaklu, wykorzystująca szybszy dostęp do pamięci i wierność konsol obecnej generacji, aby zapewnić oszałamiające tła i efekty. Widziałem zagniecenia plastikowego flaminga, gdy leniwie unosił się wokół basenu Cage’a. Zauważyłem również, że krew kapie i naturalnie miesza się na marmurowej podłodze, gdy przepychamy się tam i z powrotem.

Reklama

Zdjęcie: NetherRealm Studios/Warner Bros. Games

Wojownicy Kameo są przyczepieni do przycisku na lewym ramieniu, którego naciśnięcie powoduje wciągnięcie ich do walki i ataku. W zależności od orientacji pada kierunkowego i wyboru Kameo może to być cios, rzut lub pocisk. W zasadzie nie ingerują w rytm walki — trafiłem klasycznym górnym cięciem MK i przedłużyłem żonglerkę na Barace za pomocą Fali Energii Jaxa, co w praktyce było wspaniałe. Twój cholerny kumpel również może przyłączyć się do skrzywionej zabawy przy zadawaniu śmiertelnego ciosu. Przy pewnej okazji, która była godna podziwu, laser Kano przebił czaszkę ofiary, po czym Johnny Cage upuścił jej kamerę filmową na żebra. Gdyby ktoś miał kiedykolwiek wątpliwości, w żadnym wypadku nieuzasadniona przemoc w tym wpisie nie została stonowana. Zabawna ofiara Johnny’ego Cage’a polega na tym, że wbija przeciwnika w betonową gwiazdę Walk of Fame, a następnie odrywa jego twarz od podłogi i robi sobie selfie z tym, co pozostało.

Przepychając się przez mini bijatyki, zdobywałem PD w kierunku mojego poziomu Inwazji, co zwiększało statystyki powiązane ze wszystkimi walczącymi w moim składzie. (Możesz ręcznie dostosować przydział dla każdego wojownika.) Talizmany, które można wyposażyć w ograniczone ładunki, można również aktywować w bitwie poprzez ruch prawego drążka. Talizmany mogą wzmacniać twoje ataki, leczyć cię lub po prostu zadawać obrażenia przeciwnikom, a także możesz je ładować i ulepszać w specjalnych kuźniach rozmieszczonych po planszach gry.

System mocnych i słabych stron żywiołów przypominający Pokémony działa również w tle trybu Inwazji, dodając głębi zmodyfikowanym walkom. Niektórzy wojownicy i Kameo mogą pochwalić się żywiołami, takimi jak ogień lub lód, i można kupić jednorazowe kapsuły, które zapewniają odporność, lub wyposażyć się w konkretny talizman, aby wykorzystać ich fatalne wady. Nie miałem okazji zapoznać się z tym systemem, ale widziałem też szybki błysk podczas wprowadzającego zwiastuna niektórych minigier w stylu Test Your Might, które mogą przeplatać się z trybem Inwazji; Spodziewam się, że dodałoby to jeszcze więcej różnorodności do oferowanych gier.

Ogólnie rzecz biorąc, Inwazje nie przypominają zestawu skinnerów do szybkich bójek. Jest tu wystarczająco dużo, aby wprowadzić cię w przyzwoitą pętlę sprzężenia zwrotnego, doskonaląc swoje umiejętności podczas wspinania się po bardziej rozbudowanym systemie postępów RPG. W dłuższej perspektywie NetherRealm powiedział podczas sesji, że Inwazje będą przebiegać według kalendarza sezonowego, a nowa „Siła Inwazji” przyniesie świeże bitwy i modyfikatory przez cały czas Mortal Kombat 1cykl życia. Pewnie, że jeszcze kilka kroków dzieli mnie od ambitnego, przeze mnie ukochanego Konquest RPG tryb widziany w 2004 roku Mortal Kombat: Oszustwo. Jednak jako dodatek do kampanii kinowej Inwazja wydaje się atrakcyjną opcją dla graczy, którzy nie chcą dać się wciągnąć w merytokratyczny chaos internetowego trybu wieloosobowego, gdy tylko rzucą kredyty.

Mortal Kombat 1 ukaże się 14 września na PlayStation 5, PC z systemem Windows, Xbox Series X i Nintendo Switch.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment