Nowy zestaw startowy Star Wars: Unlimited TCG zawiera Mando i nie tylko


Drugi zestaw kart dla Gwiezdne Wojny: Nieograniczonenowa kolekcjonerska gra karciana od AsmodeeStudio Fantasy Flight Games firmy ‘s jest w pełni nowoczesne w wyrazie tej kultowej serii. Zatytułowane Cienie Galaktykijest to pełnowymiarowe wydanie zawierające ponad 250 kart przedstawiających wszystkich z Cad Bane Do Doktor Aphra. Ale zestaw startowy dla dwóch graczy opowiada o wiele bardziej intymną historię. W ruchu jest to sprytne opowiedzenie pierwszego sezonu Mandalorianini wprowadza spore zmiany w rozwijającej się metagrze tej popularnej gry karcianej.

Reklama

Zdjęcie: Charlie Hall/Polygon

Po jednej stronie stołu siedzi Din Djarin, tytułowy Mandalorianin wspierany przez zwartą grupę sojuszników, takich jak Zbrojmistrz, Greef Karga i Kuiil. Po drugiej stronie jest Moff Gideon, dowódca dobrze wyposażonej grupy Imperial Remnants, reprezentowanej przez statki kosmiczne, szturmowców i przerażających Phase-III Dark Troopers. Biorąc pod uwagę wszystkie te różne elementy, nic dziwnego, że akcja jest dość asymetryczna. Ale interesujące jest to, jak ta asymetria się rozgrywa.

Gracze pilotujący talię Mando będą wykonywać wiele akcji przechwytywania, nowej mechaniki, która polega na tym, że gracze sięgają przez cały stół, wyrywają aktywną jednostkę z rozłożenia przeciwnika i umieszczają ją zakrytą pod własną jednostką strzegącą. Przechwycona karta jest poza grą, ale nie jest „pokonana” w terminologii gry. To umieszcza ją w pewnego rodzaju zawieszeniu, które można zakończyć tylko poprzez usunięcie jednostki strzegącej ze stołu. To skuteczny sposób na zablokowanie kart o wysokiej wartości, które przeciwnik wyciągnął, często niezależnie od ich liczebności.

Gracze pracujący z talią Gideona mają zupełnie inne cele. Będą przemycać (kolejna nowa mechanika), co pozwoli im grać określone karty ze swojego stosu zasobów. W grze takiej jak Magic: The Gatheringto oznaczałoby rzucanie jednej z twoich kart many tak, jakby była stworzeniem lub czarem. To sprytny sposób na ukrycie twoich prawdziwych intencji, skutecznie zakopując karty w puli zasobów z zamiarem ich przywrócenia, gdy będzie to dla ciebie najbardziej korzystne. Inna ważna mechanika, choć nie jest nowa, nazywa się przytłoczeniem i pozwala, aby dodatkowe obrażenia przedostały się przez zamierzony cel, zadając dodatkowe obrażenia bazie przeciwnika. Wystaw symboliczne siły, aby chronić swoją bazę, przemyć wystarczająco dużo jednostek, aby wystawić silniejsze siły, a następnie przytłocz Mando i jego przyjaciół, aby wygrać dzień.

Zestaw startowy dla dwóch graczy ma wiele przyzwoitych dodatków za cenę 34,99 USD, w tym dwa pudełka na talie, żetony obrażeń i parę papierowych mat do gry z tematycznymi plakatami z tyłu. Fani i nowicjusze powinni mieć z czym pracować, a ja nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak te nowe talie wypadną w starciu z Luke’iem Skywalkerem i Darthem Vaderem z oryginalnego zestawu startowego wydanego wcześniej w tym roku.

Star Wars: Unlimited – Shadows of the Empire – wersja startowa dla dwóch graczy został zrecenzowany przy użyciu kopii detalicznej dostarczonej przez Fantasy Flight Games. Vox Media ma partnerstwa afiliacyjne. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może zarabiać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków afiliacyjnych. Możesz znaleźć dodatkowe informacje o polityce etycznej Polygon tutaj.
Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment