Nowy zestaw słuchawkowy SteelSeries zapewnia ponad 100 ustawień dźwięku specyficznych dla gier


Jeśli nie lubisz (lub po prostu nie chcesz) dostosowywać profili audio podczas konfigurowania nowego zestawu słuchawkowego do gier, być może jesteś docelową grupą demograficzną dla najnowszej oferty SteelSeries. Wprowadzony we wtorek nowy zestaw słuchawkowy Arctis Nova 5 jest obsługiwany przez dedykowaną aplikację towarzyszącą, która zawiera ponad 100 ustawień dźwięku specyficznych dla gier dla tytułów Xbox i PlayStation 5, takich jak Fortnite, Legendy ApexaI Minecraftaktóre według SteelSeries zostały „dostosowane do każdej gry przez inżynierów dźwięku”.

Dostępny od dziś w cenie 129,99 USD, SteelSeries opisuje Arctis Nova 5 jako „niedrogi luksus”. Jest odrobinę droższy niż np Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Arctis Nova 4 za 119,99 USD wydany w zeszłym roku, ale dzięki temu zyskujesz możliwość zmiany ustawień audio w czasie rzeczywistym bez opuszczania sesji gry, a także obsługę wielu platform dla Xbox, PlayStation, Switch, PC, Meta Quest oraz telefonów i tabletów obsługujących dołączony klucz USB-C.

Aby móc korzystać z ustawień audio aplikacji towarzyszącej, użytkownicy będą musieli podłączyć swoje urządzenie mobilne do zestawu słuchawkowego przez Bluetooth.
Zdjęcie: seria Steel

Aplikacja towarzysząca Nova 5 wymaga połączenia zestawu słuchawkowego z urządzeniem mobilnym przez Bluetooth, ale nie powinno to zakłócać możliwości odbierania połączeń w trakcie gry. Funkcja „Quick Switch Wireless” przełącza sygnał audio między częstotliwością 2,4 GHz a Bluetooth 5.3 po dotknięciu przycisku znajdującego się na jednej ze słuchawek, umożliwiając użytkownikom odbieranie połączeń przez Bluetooth, podczas gdy dźwięk w grze zachowuje pasywne połączenie 2,4 GHz.

SteelSeries twierdzi, że Arctis Nova 5 może wytrzymać do 60 godzin na jednym ładowaniu, a szybkie ładowanie USB-C zestawu słuchawkowego może zapewnić sześć godzin gry po 15-minutowym ładowaniu. Jest zasilany przez neodymowe sterowniki magnetyczne (które są dość powszechne w nowoczesnych zestawach słuchawkowych), a nowy chipset mikrofonu o dużej przepustowości zapewnia obsługę dźwięku 32 kHz / 16-bitów, aby zapewnić przejrzystość komunikacji w grze.

Sam mikrofon chowa się w zestawie słuchawkowym, gdy nie jest używany, płynnie wtapiając się w muszlę. Nova 5 obsługuje również tę samą funkcję redukcji szumów AI, co w Nova 4, aby jeszcze bardziej ograniczyć hałas otoczenia w głośnym otoczeniu. Biorąc pod uwagę, że Nova 5 kosztuje tylko dodatkowe 10 dolarów, dodatkowe korzyści, jakie zapewnia, mogą skłonić klientów SteelSeries do kopania po kanapach w poszukiwaniu drobnych, aby sfinansować modernizację.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...
Advertisment