Nowy X-H2 firmy Fujifilm wreszcie oferuje wysoką rozdzielczość w swojej linii APS-C


Po latach bezlusterkowców APS-C o rozdzielczościach w zakresie 20-megapikselowym, Fujifilm w końcu posuwa się do przodu dzięki najnowszemu aparatowi z serii X. W jego Wydarzenie X Szczyt W Nowym Jorku Fujifilm zapowiada dziś nowy aparat X-H2 o wysokiej rozdzielczości z matrycą X-Trans o rozdzielczości 40,2 megapiksela i wideo 8K. Ten profesjonalny aparat wygląda dokładnie tak, jak najnowsze X-H2S opiera się na dopasowaniu do tego samego procesora, systemie stabilizacji obrazu w korpusie, dwóch gniazdach kart, wizjerze elektronicznym i nie tylko. To prawie ten sam aparat z inną matrycą dla tych, którzy najbardziej cenią sobie megapiksele. Chociaż odpowiednik w wyższej rozdzielczości będzie kosztował około 500 $ mniej niż X-H2S, gdy zostanie dostarczony pod koniec września za 1999,95 USD (tylko nadwozie).

Tej zapowiedzi towarzyszą dwa nowe obiektywy Fujinon: obiektyw portretowy XF 56mm f/1,2 z jasną przysłoną za 999,95 USD oraz ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy GF 20–35 mm f/4 o średnim kącie 2499,95 USD. 56 mm będzie dostępny pod koniec września wraz z X-H2, podczas gdy właściciele Fujifilm GFX będą musieli poczekać do października na nowy zoom.

Fujifilm X-H2 wygląda na dokładnie to, co drażniono w maju. To ten sam korpus X-H2S z innym rodzajem sensora dla tych, którzy stawiają na rozdzielczość. Matryca o rozdzielczości 40,2 megapiksela w X-H2 nie jest konstrukcją spiętrzoną, jak X-H2S, co oznacza, że ​​nie osiąga takich samych szybkości wykonywania zdjęć seryjnych i odczytu. Na przykład X-H2 osiąga maksimum przy 20 klatkach na sekundę dzięki elektronicznej migawce bez zaciemnienia, dając obrazy, które są lekko przycięte przy 1,29x. To o połowę mniej niż X-H2S, który nie jest przycięty, a wolniejszy czujnik X-H2 będzie oznaczał wyraźniejszy efekt „rolling shutter” na zdjęciach (przy korzystaniu z elektronicznej migawki) i wideo. Chociaż, ponieważ te aparaty mają tę samą mechaniczną migawkę, X-H2 nadal osiąga do 15 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości. Co dziwne, jednym z obszarów prędkości, w którym X-H2 ma przewagę nad X-H2S, jest szybszy czas otwarcia migawki elektronicznej wynoszący 1/180 000 sekundy — chociaż efekty rolet mogą potencjalnie ograniczać wykorzystanie tej prędkości, a także jego zdolność do fotografowania bez zaciemnienia bez zniekształcania poruszających się obiektów.

X-H2 może pójść dalej niż jego natywne 40,2 megapiksela dzięki trybowi multishot. Potrzeba serii 20 przesuniętych pikseli przy użyciu wbudowanej stabilizacji obrazu, aby stworzyć 160-megapikselowy obraz z oprogramowaniem Pixel Shift Combiner firmy Fujifilm. A jeśli to nie wystarczy, aby Twoje dyski wiły się z bólu, X-H2 obsługuje również wideo 8K przy 29,97 kl./s. Ale po raz kolejny, chociaż osiąga wyższą rozdzielczość, jest również oceniany za nieco niższy zakres dynamiki, nie ma możliwości nagrywania w trybie otwartej bramy i traci wideo 120 klatek na sekundę w 4K w porównaniu do swojego rodzeństwa X-H2S.

X-H2 jest prawie nie do odróżnienia od X-H2S, z wyjątkiem nazwy aparatu z tyłu i pominiętej plakietki „S” z przodu.
Zdjęcie: Fujifilm

Nie są to jednak złe wieści, ponieważ fotografowie wykonujący zdjęcia przy słabym oświetleniu mogą czuć się komfortowo, wiedząc, że X-H2 utrzymuje te same prędkości przy wysokiej czułości ISO, co X-H2S (12 800 ISO, z możliwością rozszerzenia do 51 200), oferując jednocześnie nieco niższą bazową czułość ISO 125. Generalnie zawsze będą poświęcenia na rzecz megapikseli, a dla aparatu o taktowaniu poniżej 2000 USD kompromisy X-H2 wydają się co najmniej zrozumiałe.

Ta dwustronna formuła aparatu: jeden model dla szybkości i jeden model dla rozdzielczości nie jest nową koncepcją, ponieważ marki fotograficzne lubią Kanon, Nikon, a inni śledzą ten podręcznik od lat. Jest to jednak nowość dla Fujifilm, która do tej pory utrzymywała tylko konie średniego formatu w wyścigu megapikselowym. Ponieważ Fujifilm jest jedną z niewielu marek, która nie posiada w swojej ofercie systemu pełnoklatkowego, jej linia APS-C musi teraz sprostać potrzebom wymagających użytkowników, którym zależy na wysokiej rozdzielczości zdjęć, filmów, szybkości i wszechstronności w jednym systemie .

X-H2 wykorzystuje również ten sam dodatkowy wentylator chłodzący za 199,99 USD, co X-H2S, co zapewnia dłuższe czasy nagrywania wideo. Oba aparaty mogą korzystać z wcześniej ogłoszonego uchwytu FT-XH File Transmitter o wartości 999,99 USD, który pojawi się pod koniec października.
Zdjęcie: FujifilmSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple rozszerza aplikację Stage Manager na iPady inne niż M1, usuwa obsługę zewnętrznych wyświetlaczy we wszystkich modelach

Firma Apple udostępniła programistom iPadOS 16.1 beta 3. Po dziesięciu wersjach beta od czasu pierwotnego ogłoszenia podczas przemówienia WWDC 2022 – i...

The 13 best co-op games for building, managing, and surviving

Base-building and management simulator games scratch a particular itch. There’s that perfect gameplay loop that comes from doing menial tasks and...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!