Nowy sterownik beta Nvidii odblokowuje wydobywanie kryptowalut RTX 3060 Ethereum


Nvidia wdrożyła w zeszłym miesiącu specjalny system, aby zmniejszyć szybkość haszowania wydobywania Ethereum na swojej nowej karcie graficznej RTX 3060. To miało być ograniczają wydajność wydobycia o około 50 procent, ale w wielu raportach twierdzi się, że gracze kryptowalut ominęli ochronę.

Japońska witryna PC Watch pierwszy ujawniony że zabezpieczenia Nvidii można ominąć bez konieczności modyfikowania sterownika lub systemu BIOS. Podstawa komputera od tego czasu potwierdził Raport PC Watch i ujawnił, że najnowsza wersja Nvidii 470.05 beta sterownik automatycznie odblokowuje wydajność dla większości posiadaczy RTX 3060. Andreas Schilling, redaktor w Hardwareluxx poparł te ustalenia.

Wydaje się, że sterownik beta odblokowuje wydajność wydobywania Ethereum na różnych kartach RTX 3060, co prawdopodobnie nie było tym, co Nvidia zaplanowała dla swoich sterowników testowych. Sterownik 470.05 jest przeznaczony dla programistów do testowania wydajności podsystemu Windows dla systemu Linux (WSL) i nowych funkcji, takich jak obsługa OpenCL 3.0.

Nvidia początkowo ograniczyła wydajność wydobywania RTX 3060, próbując odciągnąć kryptowalutów od kupowania kart. Nvidia oferuje zamiast tego nowy procesor wydobywczy kryptowaluty (CMP) dla górników Ethereum. Obejście przez sterownik beta wydajności wydobywania Ethereum z pewnością sprawi, że karty będą teraz bardziej atrakcyjne dla graczy kryptowalut.

Nvidia wydawała się być pewna swoich ograniczeń oprogramowania, aby osłabić wydajność wydobywania RTX 3060. „To nie tylko kwestia kierowcy”, powiedział Bryan Del Rizzo, Szef komunikacji Nvidii, w zeszłym miesiącu. „Między sterownikiem, układem scalonym RTX 3060 i systemem BIOS (oprogramowaniem sprzętowym) istnieje bezpieczny układ uzgadniania, który zapobiega usunięciu ogranicznika szybkości mieszania”.

Skontaktowaliśmy się z firmą Nvidia, aby skomentować ten nowy sterownik w wersji beta, a my odpowiednio Cię poinformujemy.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment