Nowy poziom audiobooków Spotify pozwoli Ci zaoszczędzić tylko dolara w porównaniu z Premium


Spotify ogłoszony nowy poziom subskrypcji, który „daje miłośnikom książek więcej opcji słuchania”. Ale subskrybenci zaoszczędziliby tylko 1 dolara miesięcznie w porównaniu z klasycznym poziomem Premium.

Miesięczna subskrypcja kosztuje 9,99 USD i obejmuje 15 bezpłatnych godzin słuchania audiobooków, tak samo jak klasyczny plan Premium. Ale subskrybenci Premium za 10,99 USD zdobądź 15 godzin audiobooków, a także muzykę i podcasty bez reklam – podczas gdy plan audiobooków nadal obejmuje reklamy usług muzycznych i podcastów. Zasadniczo słuchacze audiobooków płacą prawie tę samą kwotę, a jednocześnie otrzymują połowę korzyści.

Plan audiobooków nie zapewnia również żadnych dodatkowych korzyści dla czytelników. Gdybym był wielkim fanem audiobooków, prawdopodobnie potrzebowałbym na przykład więcej niż 15 godzin miesięcznie. Spotify ogranicza jednak limit słuchania dla abonentów Premium I opcja miłośników książek. Abonenci mogą to zrobić za 12,99 USD kup 10 dodatkowych godzin książek, jeżeli wyczerpią się pomiędzy cyklami rozliczeniowymi. Nowy poziom sprawia wrażenie, jakby po prostu sprzedawał potencjalnym subskrybentom zwykłą opcję Premium, zamiast zachęcać osoby kochające audiobooki do subskrybowania tej usługi.

Jedną z korzyści może być biblioteka opcji Spotify. Podstawowy plan Audible, wyceniony na 7,95 dolara miesięcznie, obejmuje tylko wybrane audiobooki w porównaniu z 200 000 tytułów, które Spotify udostępnia. Z drugiej strony Audible pozwala na nieograniczone słuchanie. Wyższa warstwa Audible za 14,95 USD obejmuje nieograniczone słuchanie biblioteki planu podstawowego oraz jeden kredyt miesięcznie na zakup dowolnej książki, którą zatrzymasz.

Od miesięcy w mediach narasta gniew w związku z traktowaniem przez Spotify audiobooków, zwłaszcza w kwestii rekompensat. Niektórzy wydawcy, tacy jak Macmillan, powiedzieli pisarzom, że opłaty licencyjne będą naliczane tylko za każde pełne przesłuchanie ich książki, według Bloomberga — na przykład jedna osoba słucha pełnego 10-godzinnego audiobooka lub dwie osoby, każda słuchając po pięć godzin. Różni się to od innych modeli, w których autorzy otrzymują wynagrodzenie za zakup swoich tytułów, niezależnie od tego, ile słuchacz skonsumuje. Bloomberga zauważa, że ​​różne wydawnictwa mogą mieć różne warunki w stosunku do Spotify.

Niektórzy ostrzegają że model przesyłania strumieniowego spowoduje, że autorzy będą otrzymywać niższe wynagrodzenie w miarę przechodzenia czytelników z kupowania książek na rzecz przesyłania strumieniowego fragmentów dzieła. Spotify ma przejęte Od tego czasu wypłacono wydawcom „dziesiątki milionów” dolarów pierwszy wprowadzony 15 godzin bezpłatnego słuchania dla płacących abonentów.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment