Nowy port USB-C w iPhonie 15 zapewnia solidną obsługę wyświetlaczy zewnętrznych


Nowy port USB-C w iPhonie 15 udostępnia szereg nowych funkcji, w tym możliwość ładowania innych akcesoriów, takich jak AirPods i Apple Watch. W nowy dokument wsparciaApple wyjaśnia również, że port USB-C iPhone’a 15 umożliwia podłączenie iPhone’a także do zewnętrznych wyświetlaczy.

Jak udostępnił Aaron na TwitterzeApple opublikowało nowy dokument pomocy zawierający szczegółowe informacje na temat nowego portu USB-C w telefonie iPhone 15. W dokumencie pomocy wyjaśniono, w jaki sposób iPhone 15 może łączyć się z zewnętrznymi wyświetlaczami. „Możesz podłączyć iPhone’a do zewnętrznych wyświetlaczy za pomocą złącza USB-C, dzięki czemu będziesz mógł oglądać wideo, zdjęcia i nie tylko na większym ekranie” – wyjaśnia Apple.

Port USB-C w każdym modelu iPhone’a 15 wykorzystuje protokół DisplayPort do obsługi wyświetlaczy USB-C. Apple twierdzi, że aby podłączyć iPhone’a 15 do wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości, będziesz musiał użyć USB-C kabel obsługujący standard USB 3.1 lub nowszy. Kabel dołączony do wszystkich modeli iPhone’a 15 obsługuje tylko USB 2, ale tak kup osobno kabel USB 3.1.

Dzięki kompatybilnemu kablowi każdy iPhone 15 obsługuje połączenia przez USB-C w rozdzielczości do 4K i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Co więcej, iPhone 15 obsługuje także wyświetlacze HDR podłączone przez USB-C. Apple wyjaśnia:

Możesz przełączać się między trybami SDR i HDR, wybierając Ustawienia > Wyświetlacz i jasność i wybierając podłączony wyświetlacz. iPhone dopasowuje liczbę klatek na sekundę i zakres dynamiki aktualnie odtwarzanej zawartości, gdy włączysz opcję Zezwalaj na zmiany trybu wyświetlania.

Apple twierdzi, że za pomocą adaptera lub kabla USB-C na HDMI możesz podłączyć iPhone’a 15 do wyświetlacza HDMI lub telewizora obsługującego rozdzielczość 4K i częstotliwość 60 Hz.

Reklama

Wreszcie Apple potwierdziło również, że iPhone 15 jest z nim kompatybilny Wieloportowy adapter USB-C na cyfrowe AV. Korzystając z tego adaptera, możesz przesyłać wideo z iPhone’a w rozdzielczości do 4K i częstotliwości 60 Hz, w tym treści w formacie HDR10 lub Dolby Vision, jeśli Twój wyświetlacz lub telewizor obsługuje HDR.

Po podłączeniu iPhone’a do zewnętrznego wyświetlacza możesz wybrać opcję tworzenia kopii lustrzanej interfejsu iPhone’a, a także oglądać wideo i zdjęcia na większym ekranie.

To tylko jedna z wielu korzyści, jakie odblokuje przejście iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro na USB-C. Możesz ładuj także inne urządzeniaodblokuj wyższe prędkości transferu na iPhonie 15 Pro i nie tylko.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment