Nowy pakiet planszowych gier RPG zbiera pieniądze na prawa reprodukcyjne


Z większością dużych firm zajmujących się grami, które dają albo niewystarczający lub Bez odpowiedzi do potencjalne uchylenie Roe przeciwko Wade w Stanach Zjednoczonych rozwijają się niezależni twórcy gier RPG. Dziś, Rzuć na romansa Lochy i Smoki wystartował podcast, we współpracy z ponad 200 twórcami TTRPG TTRPG dla praw reprodukcyjnych na swędzenie.io.

„Prawa reprodukcyjne to podstawowe i niepodlegające negocjacjom prawa człowieka, o ochronę których musimy walczyć” – czytamy w opisie pakietu.

Pakiet TTRPG dla praw reprodukcyjnych zawiera ponad 275 gier o wartości ponad 1000 USD za jedyne 5 USD. Cały dochód ze sprzedaży zasila Krajowa Sieć Funduszy Aborcyjnych i Planowanego Rodzicielstwa. Jedną z gier zawartych w pakiecie jest AborcjoniściLARP (lub gra fabularna na żywo), która wydaje się dotykać historii Jane kolektywgrupa kobiet w Illinois, które wcześniej w 1972 r. oferowały podziemną aborcję Roe przeciwko Wade zalegalizowana aborcja na szczeblu federalnym.

Organizacja TTRPG na rzecz praw reprodukcyjnych nie jest osamotniona w popieraniu praw do aborcji. Po wiadomości o wycieku opinii Sądu Najwyższego, Bungie jako pierwsza firma zajmująca się grami wideo zabrała głospotępiając wiadomości i oferując wsparcie dla swoich pracowników.

„Bungie zobowiązuje się do ochrony wolności i prywatności swoich pracowników oraz zapewniania wsparcia wszystkim pracownikom, których dotyczy ta decyzja”, przeczytaj oświadczenie Bungie. Psychonauci 2 programista Double Fine również przemówił, mówiąc:„Jesteśmy głęboko przekonani, że decyzja o przewróceniu Roe kontra Wade odmówiłby ludziom ich praw człowieka i bezpośrednio wpłynąłby na życie, wolności i wybory wszystkich w tym kraju”.

swędzenie.io stał się witryną, na której odbywają się charytatywne przedsięwzięcia związane z grami. W marcu platforma gościła m.in pakiet dla ukraińskiej pomocy, zarobił ponad 1 milion dolarów w pierwszym dniu. W 2020 roku platforma również zebrał ponad 8 milionów dolarów w swoim Pakiet na rzecz sprawiedliwości rasowej i równościwspierające Fundusz Obrony Prawnej i Edukacyjny NAACP oraz Wspólnotowy Fundusz Poręczeń. Wydaje się, że grupy TTRPG dla praw reprodukcyjnych odnoszą podobny sukces. Pierwotnie celem pakietu było 2500 $, ale po nieco ponad czterech godzinach życia, cel ten został podwojony. Pakiet TTRPG dla praw reprodukcyjnych kończy się 13 czerwca.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...

Najlepsze oferty dzisiaj: Samsung Galaxy Tab S8, inteligentne monitory, urządzenia peryferyjne do gier i nie tylko

Źródło: Pocketnow Dzisiejsze najlepsze oferty ZAWARTOŚĆ BLISKO Samsung Galaxy Tab...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!