Nowy kontroler Xbox firmy Microsoft zapożycza świetne pomysły od Stadia, Steam i Sony


Nowy Xbox na rok 2024! Nowy hybrydowy Xbox na rok 2028! Ale czy możemy choć na chwilę docenić ujawniony przez Microsoft kontroler Sebile?

Pad za 70 dolarów może pojawić się w 2024 roku, pełen najlepszych części Sony DualSense, Steam Controllera firmy Valve, Google Stadia i – miejmy nadzieję – 8BitDo.

„Sebile — nowy kontroler Xbox”.
Zdjęcie: FTC przeciwko Microsoft

Oczywiście wymaga to „precyzyjnego sprzężenia zwrotnego dotykowego” Sony DualSense.

Jasne, mam nadzieję! To jest coś, co mnie najbardziej ekscytuje, bo to jest to poważnie dodaje nowy wymiar do niektórych gier Sony, które po prostu nie są takie same kiedy to zabierzesz.

Sprawdź poniżej nasze zdjęcie rentgenowskie DualSense w porównaniu z ten z pada Xboxaby zobaczyć różnicę w ich silnikach dotykowych:

Reklama

Należy pamiętać, że niektóre kontrolery były dostarczane z „precyzją” lub „haptyką HD”, które nie miały wpływu, nawet jeśli technicznie rzecz biorąc były wyposażone w siłowniki liniowe zamiast oldschoolowych ekscentrycznych obracających się ciężarków, takich jak obecnie używane gamepady Xbox. Kontroler Steam miał dość niepewny dotyk, a dotyk Nintendo Switch nie jest na poziomie DualSense…

Jaka jest zatem dobra funkcja Steam Controllera?

Czy uwierzyłbyś, że Microsoft „dotykowo podwójnie pełnił funkcję głośników” już został wykonany? Zawsze mnie to wkurza LOL:

Kontroler Steam mógłby prawdziwie Zrób to. Do licha, silnik Taptic w Twoim iPhonie technicznie też da się to zrobić.

Ale mam też nadzieję, że Microsoft umieści żyroskop w tym czymś, a nie tylko akcelerometrem, więc możemy mieć tę samą rewolucję celowania żyroskopowego, której doświadczam na moim Steamie i z Zelda na Switchu. Jego tak dobrze do celowania z łuków.

Co dobrego mogło wyniknąć z kontrolera Google Stadia?

To jest powód, dla którego Sebile jest tak ważną sprawą. Microsoft pozycjonował go wewnętrznie jako swój pierwszy „uniwersalny kontroler bezprzewodowy”, teoretycznie zdolny do kontrolowania konsoli Xbox na konsoli, urządzeniu mobilnym, komputerze i w chmurze.

Kontroler może to zrobić, ponieważ łączy bezpośrednio do chmury, jak wynika z dokumentów, oprócz Bluetooth i łączności bezprzewodowej Xbox. Google Stadia była pionierem w zakresie bezpośredniego połączenia z chmurą, podłączając kontroler bezpośrednio do domowej sieci Wi-Fi, co pozwoliło mi płynnie przełączać się między graniem w grę na komputerze, telewizorze i telefonie. Oto coś, co napisałem w 2019 r o Stadii i Przeznaczenie 2:

Rozpocząłem sesję na telewizorze za pomocą kontrolera Stadia, gdy właśnie strzelaliśmy do małych stworów, przełączyłem się na komputer stacjonarny z myszą i klawiaturą, gdy potrzebowałem lepszego wycelowania w walce z bossem, i bezproblemowo wznowiłem grę na smartfonie, zanim zeszedłem na dół do sali, żeby coś przekąsić a wszystko to podczas zabawy z kolegą oddalonym o ponad 5000 mil w Londynie – bez większych problemów.

Kontroler Luna firmy Amazon miał również bezpośrednie połączenie z chmurąale… nikt już tak naprawdę nie mówi o Lunie.

OK, czytam między wierszami o wiele za dużo i jestem gotowy na rozczarowanie, ale Sebile ma trzy wspaniałe pomysły, które przyciągają moją uwagę:

  • „Akumulator i wymienna bateria”
  • „Nowe modułowe drążki” o „zwiększonej trwałości”
  • „Bezproblemowe parowanie i przełączanie” na wielu sparowanych urządzeniach

Po pierwsze, fani Sony i Xbox od dawna spierają się na temat zalet krótkotrwałego, ale nadającego się do ponownego ładowania wewnętrznego pakietu litowo-jonowego Sony w porównaniu z gniazdem Microsoftu na standardowe baterie AA… ale specjalista ds. kontrolerów, firma 8BitDo, z radością stwierdziła: „Dlaczego nie oba?”

Tak, patrzysz na 2x AA-wielkości akumulator, który można umieścić w kontrolerze 8BitDo i ładować przez port USB-C — a jeśli kiedykolwiek wyczerpie się w połowie sesji, baterie AA również działają dobrze.

Po drugie, wiele kontrolerów 8BitDo ma z tyłu schludny, przesuwany przełącznik, który umożliwia przełączanie pomiędzy czterema sparowanymi urządzeniami przez Bluetooth — jednym kliknięciem można przejść z Nintendo Switch na iPhone’a lub komputer PC. Wygląda jednak na to, że Microsoft mógłby to zrobić za pomocą aplikacji.

Po trzecie, podczas Najlepszy kontroler Bluetooth 8BitDo niestety nie pochodzą z tego rodzaju baterii lub tego czteropozycyjnego, to robi są dostarczane z joystickami z czujnikiem efektu Hallika Gulikit, które, miejmy nadzieję, powinny wyeliminować dryfowanie drążków — w czasie, gdy zarówno Sony, jak i Microsoft to robią używając tych samych joysticków podatnych na dryf.

Wykrywanie obecności poprzez podniesienie i wybudzenie może mieć duży wpływ na żywotność baterii! Dawny Wielokąt redaktor naczelny (i obecny wydawca) Chris Grant mówi mi, że kontrolery Xbox One wydawały się trwać wiecznie, jeśli skonfigurowano Microsoft Kinect – ponieważ kamera spełniała tę rolę w wykrywaniu obecności.

Jak prawdopodobne jest to wszystko?

Z dokumentów Microsoftu, które wyciekły, wynika, że ​​Sebile nie jest jakimś banalnym projektem — był finansowany już w maju 2022 r. Wyciekły slajd sugeruje, że tak jest the nowy kontroler Xbox, który będzie dostępny w maju 2024 r. w cenie 70 USD i będzie dołączany do każdej nowej konsoli Xbox sprzedawanej począwszy od jesieni przyszłego roku.

To nie jedyny nowy kontroler, który był przedmiotem dyskusji, dostępna jest kolejna wersja o nazwie kodowej „Igraine”, nowy kontroler Elite o nazwie „Actium” i nowy luksusowy kontroler o nazwie „Zarasai”.

Ciekawie jest zobaczyć, na co według Xboxa może sobie pozwolić, a na co nie.
Zdjęcie: Dokumenty sądowe

Jednak dwa ostatnie nie uzyskały jeszcze wewnętrznego finansowania, a wewnętrzne dokumenty Microsoftu również ostrzegały, że „pełna wizja produktu Sebile” „nie została obecnie zatwierdzona”, przedstawiając scenariusze, w których zamiast tego zostanie dostarczony oszczędny kontroler.

Czy Microsoft zrealizuje swoją pełną wizję na rok 2030?
Zdjęcie: Dokumenty sądowe

Nawiasem mówiąc, Sebile i Igriana rzekomo były dostarczane z jakimś akcesorium o nazwie „Bonnie” lub „Bonnie Pro”. Czy tak nazywa się akumulator? Futerał do przenoszenia? Wymienny sztyft czy nakładka na sztyft? Twoje przypuszczenia są tak samo dobre jak nasze.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spawn pojawi się w 6. sezonie Call of Duty

W następnym sezonie Call of Duty przywoła Spawna Todda McFarlane’a w ramach przepustki bojowej – po raz pierwszy w serialu główną...

W nowym wywiadzie Eddy Cue dzieli się swoimi przemyśleniami na temat rosnących ambicji sportowych Apple

W nowy wywiad dla GQ wraz z Eddym Cue dyrektor Apple dzieli się swoją opinią na temat dotychczasowego sukcesu umowy Apple-MLS oraz komentarzem...

New Microsoft Surface Devices Bring More Value to Business

Today we announced incredible AI experiences from across Microsoft and four new Surface devices. These products have been redesigned to reflect our longstanding...
Advertisment