Nowy flagowiec Sony Xperia 1 VI przybliża maniaków fotografii


Sony wprowadziło Xperia 1 VI, szósta generacja flagowego smartfona firmy, która może odciągnąć miłośników fotografii od konkurencyjnych urządzeń iPhone i Pixel. Niektóre z tych zalet obejmują prawdziwy zoom optyczny, autofokus wspomagany sztuczną inteligencją i ujednoliconą obsługę aplikacji.

Z tyłu znajdują się trzy aparaty: główny aparat 24 mm z 48-megapikselowym czujnikiem Sony Exmor T, ultraszerokokątny 16 mm i teleobiektyw 85–170 mm ze zmiennym zoomem, który zapewnia powiększenie od 3,5 do 7,1 razy większe niż aparat główny. Xperia 1 VI wykorzystuje ten nowy teleobiektyw również w trybie makro.

Urządzenie jest wyposażone w technologię sztucznej inteligencji „szacowania pozycji człowieka” z funkcją automatycznego ustawiania ostrości, która rozpoznaje pozycję ciała i głowy obiektu, a także umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K HDR przy 120 kl./s, co współpracuje z wysokiej klasy profilami kolorów, takimi jak S-Cinetone. Firma Sony ujednoliciła także różne funkcje filmowania i fotografowania w jednej aplikacji aparatu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą przełączać się między różnymi programami.

Wewnątrz Xperii 1 VI znajdziesz najnowszy chipset Snapdragon 8 Gen 3, 12 GB pamięci RAM i możliwość wyboru pomiędzy 256 GB a 512 GB pamięci. Sony twierdzi, że bateria o pojemności 5000 mAh powinna zapewnić użytkownikom nawet dwa dni działania na jednym ładowaniu, a urządzenie obsługuje zarówno bezprzewodowe ładowanie 15 W, jak i bezprzewodowe udostępnianie baterii innym urządzeniom.

Zoom optyczny 12-megapikselowego teleobiektywu widocznego na dole wynosi od 85 do 125 mm.
Obraz: Sony

Oprócz ulepszeń aparatu wprowadzono także kilka innych zmian, które dla niektórych klientów mogą być trudniejsze do sprzedania. Wyświetlacz poprzednio 4K ma teraz rozdzielczość 2220 x 1080 i został zmniejszony z 7,1 cala do 6,5 cala, zmieniając proporcje z 21:9 na grubsze 19,5:9. Ma jednak teraz zmienną częstotliwość odświeżania w zakresie od 1 Hz do 120 Hz, a Sony twierdzi, że wyświetlacz OLED może osiągnąć o 50 procent wyższą jasność szczytową niż wyświetlacz OLED. Xperia 1 V.

Reklama

Bardziej kompaktowy rozmiar Xperii 1 VI może również przypaść do gustu osobom, które chcą odejść od większych smartfonów.
Obraz: Sony

Rzeczywisty projekt pozostaje praktycznie niezmieniony. Wizualnie jest prawie identyczny z poprzednim modelem, aż do tego, że jest dostępny w tych samych trzech kolorach: czarnym, srebrnym i zielonym khaki. Nadal jest także wyposażony w dedykowany przycisk migawki i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm (obecnie rzadkość w flagowych telefonach komórkowych), choć Sony twierdzi, że nowe „pełnostopniowe” głośniki zapewniają także poprawę „basów, przejrzystości i rozprzestrzeniania się dźwięku”. ” dla tych, którzy nie chcą się podłączać.

Model pośrodku ma być w kolorze khaki, na wypadek gdybyście byli tak samo zdezorientowani jak ja.
Obraz: Sony

W przeciwieństwie do poprzednich wersji serii Xperia 1, Sony nie planuje wypuszczania Xperii 1 VI w USA. Urządzenie można jednak już teraz zamawiać w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii i całej Europie za odpowiednio 1299 funtów (około 1640 dolarów) i 1399 euro, a dostawy rozpoczynają się 6 czerwca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment