Nowy dźwięk powiadomienia w iOS 17 jest cichszy i nie ma możliwości jego przywrócenia


Oprócz kilkudziesięciu nowych funkcji iPhone’a dostępnych w iOS 17, Apple skorzystało również z okazji i zaktualizowało kolekcję dźwięków dzwonków i alertów. W ustawieniu Dźwięki dostępnych jest wiele nowych dźwięków dla alertów przychodzących, alertów tekstowych i nie tylko.

Zmieniły się także domyślne dźwięki powiadomień aplikacji. Klasyczny „Tri-tone” został zastąpiony przez „Rebound”. Nie wszyscy jednak są fanami nowego dźwięku powiadomień… a iOS nie daje możliwości jego przywrócenia.

Od premiery iOS 17 klienci iPhone’a wyrażają swoje przemyślenia na temat nowego dźwięku w mediach społecznościowych. Niektórzy wyrażają entuzjazm dla nowego tonu, innym nie podoba się ta zmiana.

Niektóre z nich sprowadzają się oczywiście do osobistych preferencji, dotyczących tego, jakie dźwięki preferują ludzie. Istnieje jednak namacalny, konkretny zarzut. Wielu użytkowników twierdzi, że nowy dźwięk „Rebound” jest po prostu zbyt cichy. Podczas gdy „Tri-tone” był stosunkowo głośnym dźwiękiem, Rebound jest bardziej subtelną kombinacją dwóch cichszych nut z pewnym pogłosem.

Zwłaszcza, gdy telefon jest schowany w kieszeni lub torebce, stłumiony dźwięk jest trudniejszy do usłyszenia niż „Trójtonowy”. Użytkownicy twierdzą, że w rezultacie brakuje im przychodzących powiadomień. Powiązane wibracje dotykowe są również słabsze i trudniejsze do wyczucia.

Reklama

Na nieszczęście dla krytyków Apple nie oferuje obecnie możliwości wybrania innego dźwięku powiadomienia aplikacji ani zmiany poziomu głośności tych dźwięków.

W Ustawieniach -> Dźwięki możesz wybrać własny dzwonek, dźwięk tekstu i dźwięki alertów dla poczty głosowej i aplikacji systemowych, takich jak powiadomienia poczty i kalendarza. Jednak te opcje nie mają wpływu na dźwięki alertów z aplikacji innych firm. Od wersji iOS 17.0 aplikacja Ustawienia po prostu nie oferuje żadnych elementów sterujących zmianą dźwięków wydawanych przez aplikacje innych firm.

Aplikacje innych firm korzystające z własnych, niestandardowych dźwięków w powiadomieniach push będą nadal to robić. Jednak wiele aplikacji, w tym aplikacje społecznościowe, takie jak Twitter i Facebook, nie zawiera niestandardowego dźwięku i opiera się na ustawieniach domyślnych systemu. W przypadku tych aplikacji użytkownicy iPhone’a usłyszą teraz „Rebound” – czy im się to podoba, czy nie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Francuski organ ds. konkurencji dokonał nalotu na biura Nvidii

W tym tygodniu krajowe władze ds. konkurencji dokonały nalotu na biura Nvidii we Francji, według raportu z Dziennik Wall Street. Choć francuska...

Shure wprowadza na rynek mikrofon SM7B ze zintegrowanym przedwzmacniaczem Cloudlifter

Każdemu, kto chciał kupić słynny mikrofon dynamiczny Shure SM7B, ulubiony wśród muzyków, podcasterów i streamerów, natychmiast zaoferowano pakiet z przedwzmacniaczem Cloudlifter firmy Cloud....

Genshin Impact 4.1 dodaje funkcję zawieszania zadań

Twórcy Uderzenie Genshina po cichu zrobił mały krok w kierunku rozwiązania głównych frustracji graczy związanych z grą. We wtorek...
Advertisment