Nowe telewizory Mini LED firmy TCL oferują niesamowitą jasność przy ograniczonym budżecie


5000 nitów. To niesamowita jasność szczytowa Najnowszy flagowy telewizor LED QM8 Mini firmy TCLi nie ma lepszego przykładu tego, jak firma ma nadzieję wyróżnić się na tle konkurentów takich jak Samsung, LG, Hisense, Sony i innych. To po prostu inny poziom niż co oferuje OLED. Czy zbliżamy się do momentu, w którym telewizory stają się coraz popularniejsze? zbyt jasny? Nie ma czegoś takiego, prawda?

Począwszy od 1999,99 dolarów za 65-calowy model (aż do ogromnego modelu 115-calowego), QM8 zawiera tysiące stref przyciemniania – a konkretnie „do ponad 5000”. W połączeniu z przetwarzaniem obrazu TCL firma jest pewna, że ​​dzięki temu zestawowi Mini LED ludzie uzyskają fascynujące wrażenia z kina domowego za znacznie mniej, niż kosztowałby, powiedzmy, najwyższej klasy OLED.

Obniżony QM7 również nie jest garbem w zakresie jasności: może osiągnąć szczyt 2400 nitów i nadal oferuje funkcje premium TCL, takie jak zmienna częstotliwość odświeżania, którą można przesunąć aż do 240 Hz. Zarówno QM8, jak i QM7 są tym, co TCL nazywa obecnie „QD-Mini LED”, co oznacza, że ​​otrzymujesz najlepszą jakość obrazu, na jaką jest zdolna ta firma. (Część „QD” oznacza kolor kropki kwantowej.) Możesz zapoznać się z całą nową ofertą TCL pod tym linkiem Best Buy.

Z punktu widzenia TCL samo słowo „Mini LED” stało się bezsensownym żargonem technicznym, ponieważ nie ma ustalonego standardu określającego, co to właściwie oznacza w branży. Nie chodzi tylko o wielkość czy liczbę stref ściemniania. Algorytmy kontrolujące te strefy przyciemnienia są równie ważne, aby uniknąć zmiażdżonej czerni i innych problemów z obrazem.

Kolejnym tematem skupionym w tym roku są gigantyczne ekrany. W ostatnich latach zwyczaje zakupowe konsumentów stają się coraz większe. 85-calowy telewizor to w zasadzie nowy 65-calowy telewizor, nie słyszałeś? Oprócz jumbo QM8, TCL oferuje w swojej ofercie także trzy różne 98-calowe telewizory. Czy są tanie? Absolutnie nie. 98-calowy QM8 kosztuje grosze poniżej 8000 dolarów. Ale jeśli masz miejsce i pieniądze, mogą być one lepsze niż projektor.

Nawet bardziej podstawowa, niedroga seria S5 jest o 25 procent jaśniejsza niż model z zeszłego roku. Jest to natywnie panel 60 Hz, ale sztuczka oprogramowania TCL może przesunąć go do 120 Hz w grach. Nadal dostępne są inne funkcje, takie jak nowy tryb „ulepszonego dialogu”, dzięki któremu głosy są wyraźniejsze. W ofercie firmy na rok 2024 nadal będzie znajdować się oprogramowanie Google TV, a dostawy wszystkich telewizorów z serii Q i S rozpoczną się wkrótce.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment