Nowe Nest Hub Google pokazuje, jak dobrze spałeś ostatniej nocy


Google ogłosił nową wersję swojego inteligentnego wyświetlacza Nest Hub. Zaktualizowany Nest Hub zawiera kilka ulepszeń w stosunku do tego modelu zadebiutował jako Home Hub w 2018 roku, w tym wyrafinowana konstrukcja, szybszy procesor i głośniejszy głośnik. Jednak najważniejszym ulepszeniem jest możliwość mierzenia snu bez konieczności noszenia czegokolwiek. Nowy Nest Hub kosztuje 99,99 USD, jest dostępny w czterech kolorach i będzie dostępny 30 marca, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się dziś, 16 marca.

Nowy Nest Hub wygląda zasadniczo identycznie jak poprzedni model, ale można go teraz uzyskać w jasnoniebieskim kolorze (Google nazywa to „mgiełką”), oprócz opcji jasnoróżowej, jasnoszarej i ciemnoszarej. Google twierdzi, że udoskonalił ramkę wokół ekranu, aby była wyrównana z resztą ramki, co powinno ułatwić czyszczenie. Sam wyświetlacz pozostaje niezmieniony – to siedmiocalowy ekran dotykowy LCD 1024 x 600 pikseli z automatyczną regulacją jasności otoczenia i kolorów Google. W Nest Hub nadal nie ma kamery – jeśli chcesz prowadzić rozmowy wideo z inteligentnego wyświetlacza Google, musisz większy Nest Hub Max.

Google twierdzi, że nowy Nest Hub ma o 50 procent lepszą wydajność basów dzięki większemu głośnikowi (teraz o średnicy do 43,5 mm), co jest odpowiedzią na jedną z naszych największych skarg dotyczących oryginalnego modelu. Dodano trzeci mikrofon i układ uczenia maszynowego na urządzeniu, aby poprawić jego reakcję na polecenia głosowe. Google twierdzi, że Nest Hub z czasem nauczy się twoich typowych poleceń, a następnie przetworzy je lokalnie, aby przyspieszyć odpowiedzi. Wewnątrz nowego Hubu znajduje się szybszy procesor i radio Thread do inteligentnych urządzeń domowych. Google informuje mnie, że funkcja Thread nie jest dostępna podczas uruchamiania, ale gdy jest włączona, pozwala Nest Hub zachowywać się jak router obramowania wątków i Koncentrator CHIP, z obsługą kompatybilnych urządzeń.

Reklama

Nest Hub jest teraz dostępny w czterech różnych kolorach: jasnoróżowym, jasnoniebieskim, jasnoszarym i ciemnoszarym.
Zdjęcie: Google

Te ulepszenia sprzętowe są doceniane, ale największą różnicą między starym modelem a nowym jest zdolność Nest Hub do śledzenia twoich wzorców snu i oceny jakości snu. Nowy Hub robi to dzięki zintegrowanej technologii czujnika Soli, która może mierzyć ruch w nocy, nawet w odniesieniu do wzorców oddychania. Firma od samego początku starała się znaleźć właściwe zastosowanie dla technologii Soli zadebiutował na smartfonie Pixel 4 w 2019 roku. Od potwierdzając swoje zaangażowanie do technologii w zeszłym roku, Google użył Soli w Nest Thermostat a teraz najnowsza wersja Nest Hub.

Google pobiera dane zebrane przez czujniki Soli, łączy je z harmonogramem snu i rutynami oraz analizuje je, aby przedstawić podsumowanie czasu trwania snu, spójności i spokoju. Jest w stanie zrobić to wszystko bez konieczności umieszczania specjalnych urządzeń pod materacem lub noszenia trackera na nadgarstku. Może również automatycznie śledzić Twój sen – nie ma potrzeby informowania go, kiedy idziesz spać lub kiedy się budzisz.

Dane przedstawione przez Nest Hub mówią ci, jak długo spałeś, jak spójny jesteś w tym, kiedy kładziesz się spać i kiedy się budzisz, a także ogólny wynik uspokojenia. Identyfikuje, kiedy kaszlałeś lub chrapałeś w nocy, a także kiedy wstałeś z łóżka. Google twierdzi, że istnieje konfiguracja, gdy po raz pierwszy instalujesz Nest Hub przy łóżku, aby powiedzieć mu dokładnie, gdzie śpisz, więc może zignorować ruch twojego partnera, jeśli dzielisz łóżko z kimś innym.

Google twierdzi, że w tym momencie nie ocenia wzorców cyklu snu (takich jak głęboki, lekki lub REM), ale nie wyklucza tego w przyszłości. Inne popularne urządzenia do śledzenia snu zazwyczaj uwzględniają te informacje w swoich raportach, chociaż ich dokładność pozostaje przedmiotem dyskusji. „Zwykle ufam, gdy urządzenia mogą mi powiedzieć, że ktoś nie śpi, wersety, gdy ktoś śpi” – powiedział Susheel Patil, dyrektor kliniczny programu medycyny snu płucnego Johna Hopkinsa. The Verge ostatni upadek. „Ale nie kładę dużego nacisku na różnicowanie między snem lekkim a głębokim”.

Google przetestowało zdolność Nest do dokładnego śledzenia, kiedy ktoś spał i kiedy nie spał, porównując je z rodzajem badania snu wykonanego w laboratoriach i klinikach, zwanego polisomnografią, na 33 ochotnikach. „To złoty standard, którego używamy w społeczności klinicznej” – mówi Logan Schneider, badacz snu na Uniwersytecie Stanforda, który konsultował projekt.

Gniazdo mierzy również tempo oddychania, które porównuje również z polisomnografią. Ponadto zespół zmierzył to z częstością oddechów rejestrowaną przez inne urządzenia medyczne, takie jak opaski, które ludzie mogą nosić podczas snu, powiedział Schneider. The Verge.

Nest Hub wykorzystuje również inne czujniki, aby informować, co może wpływać na Twój sen, w tym jasność otoczenia i temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenia do monitorowania snu noszone na nadgarstkach zazwyczaj nie są w stanie zmierzyć tych punktów danych, co daje Nest Hub niewielką przewagę, jeśli chodzi o kontekst.

Nest Hub synchronizuje się z aplikacją Google Fit i wyświetla statystyki na ekranie, gdy budzisz się każdego ranka.
Zdjęcie: Google

Google twierdzi, że dane ruchu zarejestrowane przez czujnik Soli są reprezentowane przez spektrogramy, które pokazują intensywność ruchu przez całą noc. Nie można go indywidualnie zidentyfikować, a przechwycony dźwięk i surowe dane są przetwarzane lokalnie na samym urządzeniu. Google wysyła do chmury tzw. „Dane o zdarzeniach snu”, które obejmują czas, kiedy poszedłeś spać, czas, kiedy się obudziłeś, kaszel i odpoczynek. Możesz wyświetlić te dane w samym centrum, dotykając ekranu lub używając polecenia głosowego, aby zapytać, jak spałeś, lub w aplikacji Google Fit na smartfonie.

Monitor przy łóżku, taki jak Nest, ma przewagę nad noszonym na nadgarstku urządzeniem do śledzenia snu – użytkownicy nie muszą borykać się z dyskomfortem podczas spania z przypiętym urządzeniem i nie muszą pamiętać o ładowaniu go przed snem. To może dać ludziom bardziej spójne dane na temat ich snu, a nie tylko informacje o nocach, w których decydują się nosić smartwatch. Gromadzenie tych informacji w czasie jest również zaletą w porównaniu z badaniami medycznymi, które są często inwazyjne i pozwalają jedynie na uzyskanie migawki czyjegoś snu w ciągu jednej lub dwóch nocy. „Gromadzisz więcej danych, aby uzyskać bardziej realistyczny obraz snu każdej nocy” – mówi Schneider.

Na razie Google twierdzi, że Nest nie może zdiagnozować żadnych schorzeń związanych ze snem. Jest to ogólne urządzenie poprawiające kondycję, ale podobnie jak wiele produktów do śledzenia zdrowia nie jest to urządzenie medyczne. Ale to może nadejść w przyszłości, powiedział menedżer produktu Google, Ashton Udall The Verge podczas odprawy. „Kaszel i chrapanie, oczywiście, mogą być naprawdę wymowne w przypadku poważniejszych schorzeń” – mówi. „Uważamy, że jest naprawdę bogata i bogata przyszłość, jeśli będziemy mogli dać ludziom więcej wglądu”.

Google twierdzi, że nawiązało współpracę z American Academy of Sleep Medicine (AASM), aby zapewnić wskazówki dotyczące poprawy snu użytkowników, które udostępnia w aplikacji Fit na smartfony. Podaje sugestie, jak możesz lepiej spać w oparciu o własne dane, w tym wypróbowane i sprawdzone „chodź spać o tej samej porze każdej nocy”, a także procedury inteligentnego domu i przypomnienia o tym, kiedy iść spać. Po 14 nocach Hub przedstawi zalecany harmonogram, kiedy iść spać i kiedy się obudzić.

Poza śledzeniem snu, Nest Hub wykorzystuje również czujnik Soli, aby umożliwić wykonywanie podstawowych gestów, takich jak „stukanie w powietrze” w celu odtwarzania lub wstrzymywania muzyki lub wideo. Możesz także machać ręką nad urządzeniem, aby włączyć drzemkę.

Google twierdzi, że funkcje wykrywania snu będą dostępne jako bezpłatna wersja zapoznawcza dla wszystkich właścicieli Nest Hub do przyszłego roku. Firma nie powie, ile funkcje mogą kosztować po zakończeniu okresu podglądu, ale pracuje nad integracją śledzenia snu Nest Hub z istniejącymi funkcjami śledzenia snu Fitbit.

Gadżety do śledzenia snu zyskały popularność w ostatnich latach, a większość smartwatchów i opasek fitness oferuje tę funkcję. Zakłady Google, że śledzenie snu Nest Hub, które nie wymaga noszenia czegokolwiek, ładowania czegokolwiek, a nawet mówienia mu, że idziesz spać, ułatwi ludziom konsekwentne używanie. Dzięki monitorowaniu luminancji i temperatury zapewnia również nieco szerszy kontekst niż przeciętny. Ale wciąż istnieje pytanie, czy wszystkie te dane mogą doprowadzić Cię do praktycznej poprawy snu, czy też jest to po prostu więcej hałasu w hałaśliwym świecie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steve’owi Kramerowi, konsultantowi politycznemu stojącemu za fałszywymi automatycznymi połączeniami Bidena, grozi kara w wysokości 6 milionów dolarów

Federalna Komisja Łączności zaproponowała nałożenie wielomilionowych kar na konsultanta politycznego odpowiedzialnego za kampanię automatycznego dzwonienia, w której wykorzystano wygenerowaną przez sztuczną inteligencję fałszywą...

Kosmiczny teleskop Euklidesa rejestruje dziesiątki tysięcy błyszczących galaktyk

Oszałamiające nowe zdjęcia z kosmicznego teleskopu Euclid przedstawiają olśniewającą gamę gwiaździstych obiektów, opublikowane z okazji 20 pierwsza nauka opublikowane na podstawie wczesnych obserwacji...

Remaster 3D „Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord” firmy Digital Eclipse jest już dostępny na konsolach i komputerach PC

Kiedy SirTech's Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord zadebiutowała na Apple II w 1981 roku, była pierwszą grą, która odtworzyła papierową grę...
Advertisment