Nowe komputery Mac i iPady mają sekretny komponent, o którym Apple nie chce mówić


W dobie awarii YouTube nieczęsto zdarza się, że Apple jest w stanie ukryć komponent swoich urządzeń przed użytkownikami szukającymi informacji. Jednak dokładnie to samo działo się z najnowszymi modelami M3 Mac i M4 iPad Pro… aż do dzisiaj.

Jak zgłoszone przez Krawędźwiele najnowszych komputerów Mac i iPadów zawiera tajne radio Thread, o którym Apple nic nie mówi.

Tajny komponent odkryty w iPadzie Pro M4 i Macu M3

Jennifer Pattison Tuohy pisze dla Krawędź:

Kiedy jesienią ubiegłego roku Apple zaprezentował iPhone’a 15 Pro i Pro Max, firma zaskoczyła wszystkich, umieszczając radio Thread w swoich topowych smartfonach. Teraz okazuje się, że Apple po cichu dodał to ważne inteligentne radio domowe do kilku nowych komputerów Mac i iPadów wydanych od września 2023 r.

Chociaż firma nie wymienia Thread w specyfikacjach żadnego z tych produktów, raporty FCC wskazują, że wiele najnowszych urządzeń Apple zostało przetestowanych pod kątem zgodności z radiotelefonami Thread. Generalnie nie testuje się radia, którego nie ma.

W raporcie opisano, w jaki sposób znaleziono dowody działania radia Thread w różnych nowoczesnych iPadach i komputerach Mac, w tym w iPadach M4, MacBookach Pro M3, komputerach M3 iMac, iPadach M2 Air, i więcej.

The Verge wielokrotnie kontaktował się z Apple w celu uzyskania komentarza, ale bez odpowiedzi. 9to5Mac również skontaktował się z Apple w celu uzyskania komentarza, ale nic nie usłyszeliśmy.

Reklama

Do czego może służyć to radio Thread?

Kiedy Apple dodał radio Thread do iPhone’a 15 Pro i Pro Max, udostępnił bardzo niewiele wyjaśnień: mówiąc tylko co następuje:

iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max… przedstawiają pierwsze smartfony z obsługą wątków, otwierając przyszłe możliwości integracji aplikacji domowych.

Musimy jeszcze zobaczyć, jak mogłaby wyglądać którakolwiek z tych integracji aplikacji domowych, ale jest bardzo możliwe, że iOS 18 da nam pierwszy rzut oka.

Jeśli w nadchodzących wersjach oprogramowania Apple pojawią się nowe, zaawansowane funkcje związane z domem, a funkcje te będą wymagały dedykowanego radia Thread, prawdopodobnie się o nich dowiemy w następnym tygodniu.

Byłoby miłą niespodzianką dowiedzieć się, że zamiast wymagać nowego sprzętu, urządzenia, które już posiadasz, mogą oferować te nowe funkcje dzięki tajnemu radiu Thread.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...

Podstawowy pokład Steam jest tańszy niż kiedykolwiek przed letnią wyprzedażą Steam

Lato ma różne oficjalne i nieoficjalne początki sezonu, ale prawdziwym dla wielu z nas, graczy, jest coroczna letnia wyprzedaż Steam — która Niedawno...
Advertisment