Nowe iPady wskazują na ekspansję iPhone’a obsługującego wyłącznie eSIM w większej liczbie krajów


We wtorek Apple ogłosiło wprowadzenie nowych iPadów Air i iPadów Pro, a ciekawym szczegółem dotyczącym obu modeli jest to, że ich wersje komórkowe obsługują wyłącznie eSIM, co oznacza, że ​​nie mają już kieszeni na kartę SIM. Chociaż iPhone’y obsługujące wyłącznie eSIM są dostępne tylko w USA, Apple udostępnia iPady obsługujące wyłącznie eSIM na całym świecie – a to może być wskazówką tego, co wkrótce stanie się z iPhonem.

Reszta świata może wkrótce otrzymać iPhone’y obsługujące tylko eSIM

Jak informowaliśmy wczorajoba nowe iPad Air M2 I iPada M4 Pro w swoich wersjach komórkowych nie są już kompatybilne z fizycznymi kartami SIM. Informacje potwierdził sam Apple na swojej stronie internetowej.

Właściciele iPhone’a w USA mogą już być przyzwyczajeni do braku fizycznej karty SIM, ponieważ Apple usunął tackę SIM ze wszystkich modeli iPhone’a 14 w 2022 roku. Jednak jeśli kupisz iPhone’a w innym kraju, nadal będzie on wyposażony w kieszeń na kartę SIM – prawdopodobnie dlatego, że eSIM nie jest jeszcze tak popularny w wielu krajach.

Inaczej jest w przypadku nowych iPadów. Modele obsługujące wyłącznie eSIM są teraz dostępne na całym świecie i nie ograniczają się tylko do Stanów Zjednoczonych. Nawet Chiny nie dostaną specjalnego iPada z kieszenią na kartę SIM (większość operatorów nie obsługuje tam eSIM, dlatego Apple wyprodukowało iPhone’a z dwiema kartami SIM dla Chin). Choć iPad nie jest tak popularny jak iPhone, sprzedaż modeli obsługujących wyłącznie eSIM w pozostałych częściach świata jest zdecydowanie odważnym posunięciem.

Biorąc pod uwagę, że minęły prawie dwa lata, odkąd Apple wprowadziło na rynek pierwszego iPhone’a obsługującego wyłącznie eSIM, wielu operatorów na całym świecie zdążyło wdrożyć obsługę eSIM.

Reklama
Komórkowa karta eSIM w aparacie iPada Pro

Mając to wszystko na uwadze, nietrudno sobie wyobrazić, że Apple może mieć plany rozszerzenia iPhone’a obsługującego wyłącznie eSIM na resztę świata, zaczynając od iPhone’a 16 jeszcze w tym roku. Ostatni rok, sugerowały plotki że Apple usunie tackę SIM z modeli iPhone’a 15 sprzedawanych w Europie – ale tak się nigdy nie stało.

Czy uważacie, że świat jest gotowy na koniec fizycznej karty SIM w iPhonie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...

Acer przedstawia nową linię projektorów laserowych Vero do domowej rozrywki

Firma Acer ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowych, ekologicznych projektorów Vero, zaprojektowanych z myślą o podniesieniu poziomu wrażeń związanych z rozrywką w domu,...
Advertisment