Nowe iPady, Ołówek, Klawiatura – Karta raportu o nowościach produktowych


Przeszłość Zwalniać wydarzenie ogłosił nowe iPady, Apple Pencil, Magic Keyboard – plus kilka niespodzianek, niektóre przyjemne, inne nie.

W samych zapowiedziach iPada nie było większych niespodzianek, ponieważ były one bardzo zgodne z naszymi oczekiwaniami…

iPada Pro

Zgodnie z oczekiwaniami otrzymaliśmy nowy iPad Pro z tandemowym wyświetlaczem OLEDzarówno w wersji 11-calowej, jak i 13-calowej. Wyświetlacz jest oczywiście nagłówkiem wiadomości.

Wyświetlacz Ultra Retina XDR wykorzystuje najnowocześniejszą technologię tandem OLED, która wykorzystuje dwa panele OLED i łączy światło z obu, aby zapewnić fenomenalną jasność na całym ekranie. Nowy iPad Pro obsługuje niesamowitą jasność pełnoekranową wynoszącą 1000 nitów w przypadku treści SDR i HDR oraz szczytową jasność 1600 nitów w przypadku treści HDR. Żadne inne urządzenie tego typu nie zapewnia tak ekstremalnego zakresu dynamiki. Technologia Tandem OLED umożliwia kontrolę koloru i luminancji każdego piksela w czasie krótszym niż milisekunda, zwiększając precyzję XDR niż kiedykolwiek.

Jedną z bardzo miłych niespodzianek była tutaj opcja szkła matowego (co Apple nazywa szkłem nanoteksturowym). Jest to aktualizacja o wartości 100 USD, ale nadal jest to bardzo dobra opcja.

Rzeczywiście oba modele to zrobiły zdobądź nowy chip M4 – coś, co nawet źródło plotek, Bloomberga Mark Gurman nie odważył się opisać czegoś bardziej określonego niż możliwość.

M4 opiera się na architekturze GPU M3 — 10-rdzeniowy procesor graficzny zawiera zaawansowane funkcje, takie jak dynamiczne buforowanie oraz przyspieszane sprzętowo cieniowanie siatki i śledzenie promieni, które po raz pierwszy trafiają na iPada. W połączeniu z większą zunifikowaną przepustowością pamięci, profesjonalne aplikacje renderujące, takie jak Octane, zapewniają do 4 razy większą wydajność niż M2.

Nowy zaawansowany silnik multimedialny obsługuje dekodowanie AV1, zapewniając bardziej energooszczędne odtwarzanie wideo o wysokiej rozdzielczości z usług przesyłania strumieniowego.

Reklama

Od jakiegoś czasu uważam, że ludzi jest coraz mniej potrzebować moc iPada Pro, co jest jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku tego modelu, ale wciąż szalone jest, ile wydajności Apple upchnął w iPadzie.

A skoro mowa o ściskaniu, nowy iPad Pro jest także cieńszy niż kiedykolwiek wcześniej – do tego stopnia, że ​​kabel Thunderbolt faktycznie wystaje ponad wyświetlacz!

Werdykt: Naprawdę niesamowite osiągnięcie, którego jednak potrzebuje bardzo niewiele osób. Wzrosła także cena wywoławcza. Koszt maksymalnego wykorzystania 13-calowego iPada Pro wraz z nową klawiaturą Magic Keyboard i Apple Pencil Pro przekracza obecnie 2700 dolarów. To więcej niż koszt większości konfiguracji MacBooka Pro.

iPada Air

Nowy iPad Air również dostosowane do sprawozdawczości przed wydarzeniem. Najważniejszą wiadomością jest oczywiście model 13-calowy. Po raz pierwszy nabywcy iPadów nie są już zmuszeni płacić za funkcje Pro, których nie potrzebują tylko po to, aby uzyskać większy ekran.

Model 11-calowy to stosunkowo skromna aktualizacja, ale cena początkowa wynosi 599 dolarów, więc nie ma na co narzekać. Nie ma powodu, aby ktokolwiek, kto ma poprzedni model, miał dokonywać aktualizacji, chociaż dobrze jest zobaczyć zmianę położenia przedniego aparatu do pracy w orientacji poziomej.

Werdykt: Dodanie 13-calowego iPada Air to naprawdę fantastyczny dodatek do oferty iPadów, który pomaga zrównoważyć coraz bardziej oszałamiające ceny modeli Pro. Za 799 USD nadal otrzymujesz fantastyczny wyświetlacz, nawet bez aktualizacji OLED w modelu Pro, a ten rozmiar ekranu zapewnia prawdziwą radość podczas oglądania wciągających treści, a także pracy w wielu oknach.

„Nowy” iPad klasy podstawowej

Nie było nowego, podstawowego iPada jako takiego, ale Apple wycofał z oferty model dziewiątej generacji i zapewnił dziesiątej generacji bardzo mile widzianą obniżkę ceny o 100 dolarów. To w praktyce oznacza, że ​​koszt wejścia na iPada nieznacznie wzrósł do 349 dolarów, ale tak jest dużo lepsza wartość.

Werdykt: To świetna wiadomość i uważam ją za niemal równie dobre posunięcie, jak wprowadzenie zupełnie nowego urządzenia.

Magiczna klawiatura

Nowa magiczna klawiatura był mniejszym ulepszeniem, niż sugerowały niektóre raporty, ale aluminiowa podstawa nadaje mu bardziej luksusowy wygląd i dobrze jest widzieć, że Apple nie podniósł jeszcze bardziej ceny.

Kluczowymi zaletami są tutaj klawisze funkcyjne i większy gładzik. Zła wiadomość jest taka, że ​​jest kompatybilna tylko z najnowszymi modelami (chociaż dotyczy to także modelu Air, co jest miłą niespodzianką). Oznacza to, że każdy, kto chce z tego skorzystać, może to zrobić jedynie poprzez wymianę iPada.

Werdykt: Warte uwagi uaktualnienie, bez podwyżki ceny, ale brak kompatybilności wstecznej jest rozczarowujące. Gdyby to był tylko iPad Pro, mogłoby to być bardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę ultracienką konstrukcję, ale jest mniej wybaczalne, biorąc pod uwagę, że może pomieścić zarówno nowego iPada Pro 6. generacji o grubości 0,2 cala, jak i iPada Air o grubości 0,24 cala, a jednak a nie iPada Pro 5. generacji o grubości 0,25 cala.

Ołówek Apple Pro

Nowy Apple Pencil Pro nie pojawiły się plotki o wszystkich nowych funkcjach. Nie ma wymiennych końcówek mocowanych magnetycznie ani specjalnej funkcji gumki.

Jednak dostarczył kilka innych oczekiwanych ulepszeń: gest ściskania i wsparcie Znajdź mój.

Otrzymuje także nowy gest Barrel Roll, który mógł być przyczyną niektórych zamieszań związanych z wymiennymi końcówkami, ponieważ umożliwia na przykład przełączanie między cieńszymi i grubszymi pędzlami.

Werdykt: Z pewnością kilka wartościowych nowych funkcji, a dobrą wiadomością jest brak wzrostu cen w porównaniu z drugą generacją. Jednak po raz kolejny rozczarowuje brak wstecznej kompatybilności z poprzednimi modelami iPada Pro. Prawdopodobnym problemem jest tutaj przeniesienie przedniego aparatu – wraz z odpowiednimi zmianami w mocowaniu magnetycznym i ładowaniu. Wątpię, żeby było to celowe: Apple prawdopodobnie chętnie sprzedałby nowy Pencil właścicielom starszych modeli.

Final Cut Pro i Logic Pro

Niektóre bardzo mile widziane ulepszenia tutaj! Możliwości Live Multicam w wersji FCP na iPada to fenomenalne osiągnięcie, podobnie jak dzielenie łodyg i dodatkowi muzycy AI w Logic Pro.

Najbardziej ekscytujące ze wszystkiego jest ogłoszenie wkrótce pojawi się nowa aplikacja Final Cut Camera. Złe wieści dla Filmic i BlackMagic, których aplikacje najprawdopodobniej będą oparte na Sherlocku, ale prawdopodobnie dobre wieści dla posiadaczy iPhone’a i iPada.

Werdykt: Wszystkie mile widziane niespodzianki tutaj!

A zatem bardzo solidne wydarzenie.

Obraz: Jabłko

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment