Nowe funkcje iPhone’a i iPada: Co nadchodzi w tym roku


Chwila Spekulacje na temat iOS 17 już trwają, nadal istnieje kilka funkcji oprogramowania, które Apple ogłosiło, ale nie zostały jeszcze udostępnione użytkownikom iPhone’a i iPada. Przejdź poniżej, podsumowując wszystkie wcześniej ogłoszone funkcje, które wciąż pojawiają się na iPhonie i iPadzie…

Konto oszczędnościowe Apple Card

Kontynuując koncentrację na usługach finansowych, Apple ogłosiło również, że zintegruje wysokodochodowe konto oszczędnościowe bezpośrednio z aplikacją Wallet dla użytkowników Apple Card. Ta cecha była ogłoszony w październiku, a Apple powiedział, że będzie dostępny „wkrótce”. Biorąc pod uwagę, że Apple Card jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, nowe konto oszczędnościowe będzie również ograniczone do USA.

konto oszczędnościowe z kartą jabłkową

Konto oszczędnościowe Apple Card pozwoli Ci automatycznie wpłacać nagrody Daily Cash na konto. W pełni zintegruje się z aplikacjami Apple Wallet, umożliwiając śledzenie salda i wzrostu konta w czasie, a nawet dokonywanie dodatkowych wpłat za pośrednictwem połączonego konta bankowego.

Konto oszczędnościowe Apple Card będzie obsługiwane we współpracy z Goldman Sachs, który jest również partnerem Apple w zakresie samej karty Apple. Nie ma słowa o tym, jaka dokładnie stopa procentowa będzie wypłacana z konta, ale istniejące konto oszczędnościowe online Goldmana oferuje roczną stopę procentową w wysokości 3,30%.

CarPlay nowej generacji

Na WWDC Apple zaprezentował coś, co określił jako „następną generację CarPlay”. Jest to jednak funkcja, o której nawet Apple przyznało, że nie będzie dostępna przez dłuższy czas, pomimo początkowego ogłoszenia na WWDC 2022.

Reklama

Nowy interfejs CarPlay to radykalna zmiana w porównaniu z tym, co jest obecnie oferowane. Będzie oferować obsługę wielu ekranów w Twoim samochodzie i będzie w stanie głęboko zintegrować się ze sprzętem Twojego samochodu. Zasadniczo ten nowy projekt CarPlay może całkowicie zastąpić własne interfejsy cyfrowe producenta:

  • Prędkość, poziom paliwa, temperatura i inne informacje na zestawie wskaźników
  • Steruj radiem lub zmieniaj klimat bezpośrednio przez CarPlay
  • Spersonalizuj wrażenia z jazdy, wybierając różne projekty zestawów wskaźników
  • Dzięki widżetom użytkownicy będą mieli szybki dostęp do informacji z pogody i muzyki bezpośrednio na desce rozdzielczej swojego samochodu

To duże przedsięwzięcie Apple i będzie wymagało ścisłej współpracy z producentami samochodów, którzy chcą wdrożyć nowy interfejs CarPlay. Apple twierdzi, że więcej informacji zostanie „udostępnionych w przyszłości” i że możemy spodziewać się pierwszych pojazdów obsługujących nowy projekt CarPlay pod koniec tego roku.

Wreszcie, jest jedna funkcja skoncentrowana na bezpieczeństwie i prywatności, którą ma Apple już ogłoszone nadejdzie jeszcze w tym roku. Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage jest przeznaczona dla „użytkowników, którzy stoją w obliczu nadzwyczajnych zagrożeń cyfrowych”, w tym dziennikarzy, obrońców praw człowieka i członków rządu.

Ta funkcja działa, dając tym użytkownikom możliwość dalszej weryfikacji, czy komunikują się z osobami, do których zamierzają. Apple wyjaśnia:

Zdecydowana większość użytkowników nigdy nie będzie celem wysoce wyrafinowanych cyberataków, ale ta funkcja zapewnia ważną dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla tych, którzy mogą być. Rozmowy między użytkownikami, którzy włączyli weryfikację klucza kontaktowego iMessage, otrzymują automatyczne alerty, jeśli wyjątkowo zaawansowany przeciwnik, taki jak sponsorowana przez państwo osoba atakująca, kiedykolwiek odniesie sukces włamując się do serwerów w chmurze i wprowadzając własne urządzenie w celu podsłuchiwania tej zaszyfrowanej komunikacji. A dla jeszcze większego bezpieczeństwa, użytkownicy iMessage Contact Key Verification mogą porównać kontaktowy kod weryfikacyjny osobiście, na FaceTime lub przez inne bezpieczne połączenie.

Apple mówi, że weryfikacja klucza kontaktowego iMessage będzie dostępna „globalnie” gdzieś w 2023 roku.


Apple Zapłać później [Now available]

Aktualizacja 29 marca 2023 r: Apple Pay później ma oficjalnie zaczął udostępniać użytkownikomale nie będzie dostępny dla wszystkich użytkowników przez kilka miesięcy, mówi Apple.

Apple kup teraz zapłać później |  Zrzuty ekranu na kolorowym tle

Apple intensyfikuje swoje inicjatywy w sektorze finansów osobistych, a jedną z najbardziej oczekiwanych nowych funkcji w tej kategorii jest coś o nazwie Apple Pay później. Ogłoszone na WWDC 2022, Apple Pay Later pozwoli ci podzielić zakupy Apple Pay na cztery równe płatności z zerowym oprocentowaniem, rozłożone na sześć tygodni.

Funkcja Apple Pay Later jest podobna do konkurencji, takiej jak Affirm i Klarna, dwóch firm wiodących nowoczesną falę platform typu „kup teraz, zapłać później”. Apple zapewnia jednak, że jego platforma będzie „bezproblemowa i bezpieczna” z integracją z aplikacją Apple Wallet i zerowymi opłatami.

Kiedy Apple Pay Later zostało ogłoszone na WWDC 2022, nie było jasnego harmonogramu, kiedy będzie dostępny dla klientów. Ta funkcja nie została uwzględniona w pierwszej wersji systemu iOS 16 i nie została dodana w żadnej z kolejnych aktualizacji oprogramowania. Bloomberga poinformował, że funkcja napotkała „dość znaczące wyzwania techniczne i inżynieryjne”.

Po uruchomieniu Apple Pay Later będzie „dostępny wszędzie tam, gdzie Apple Pay jest akceptowany online lub w aplikacji” dla „kwalifikujących się kandydatów w Stanach Zjednoczonych”.

Muzyka klasyczna Apple [Now available]

Aktualizacja 29 marca 2023 r: Apple Music Classical jest teraz dostępny dla wszystkich użytkowników Apple Music. Dowiedz się więcej w nasz kompletny przewodnik.

Praktyczny: Oto wygląd Apple Music Classical

Ach, tak, klasyczna muzyka Apple. Niekoniecznie jest to funkcja specyficzna dla iOS 16, ale coś w tym jest Apple powiedział, że będzie dostępny w 2022… i nie było. Apple nabył usługę muzyki klasycznej Primephonic w 2021 roku, natychmiast usuwając aplikację z App Store i integrując zawartość z własną aplikacją Music.

Apple obiecał jednak, że wyda „dedykowaną aplikację do muzyki klasycznej” gdzieś w 2022 roku, „łącząc klasyczny interfejs użytkownika Primephonic z dodatkowymi funkcjami”. To nie dojść do skutku w 2022 rokua Apple milczy, kiedy aplikacja zostanie uruchomiona.

W tym momencie zaczynamy kwestionować, czy Apple Music Classical został złomowany (lub znacznie zmniejszony w zakresie), biorąc pod uwagę milczenie Apple w tej sprawie. Dobrą wiadomością jest to, że odniesienia do usługi zostały cętkowany w kodzie iOS. Miejmy nadzieję, że wkrótce otrzymamy aktualizację.

Powiadomienia push w sieci [Now available]

Aktualizacja 29 marca 2023 r: dostępne są teraz bardziej zaawansowane aplikacje internetowe dostępne od iOS 16.4którą można zainstalować za pomocą aplikacji Ustawienia na telefonie iPhone.

Oto coś, co w dużej mierze przeleciało pod radarem od czasu oficjalnego ogłoszenia: obsługa powiadomień web push dla Safari na iOS i iPadOS. To było ogłoszony na WWDC w zeszłym roku, kiedy Apple powiedział, że Safari na iPadzie i iPhonie po raz pierwszy będzie obsługiwać powiadomienia push ze stron internetowych.

Ustawienia powiadomień iOS 16

Obsługa powiadomień internetowych w przeglądarce Safari jest dostępna na komputerach Mac od kilku lat, ale w szczególności nie występuje na iPhonie i iPhonie. To, co przykuło naszą pamięć do tej funkcji, to a post na Mastodoncie od Jen Simmons, która pracuje jako Ewangelista Apple w firmowym zespole Web Developer Experience.

W poście Simmons poprosił użytkowników o podzielenie się „ulubionymi aplikacjami internetowymi”, które dodali do ekranu głównego swojego iPhone’a. Może to sygnalizować kontynuację prac Apple nad powiadomieniami web push dla iPhone’a i iPada, a także Może kilka innych ulepszeń działania progresywnych aplikacji internetowych na platformach Apple.

Apple twierdzi, że obsługa powiadomień internetowych na iPhonie i iPadzie będzie dostępna w 2023 roku. Ta funkcja nie pojawiła się jeszcze w wersjach beta iOS 16.

Nowa architektura domu [Now available]

Aktualizacja 29 marca 2023 r: Wraz z wprowadzeniem systemu iOS 16.4 odświeżona architektura domowa jest ponownie dostępna dla użytkowników.

Strona głównaZestaw

Wraz z iOS 16.2 w październiku Apple wprowadzony nowa opcjonalna architektura dla HomeKit, która według niej oferowała „lepszą wydajność i niezawodność akcesoriów w Twoim domu”. Jak się okazało, tak nie było, a nowa architektura miała przeciwny wpływ na wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na zmianę.

W odpowiedzi na sprzeciw i skargi, Apple skończył ciągnąc nową architekturę w sumie w zeszłym miesiącu. Firma powiedziała w oświadczeniu:

Jesteśmy świadomi problemu, który może mieć wpływ na możliwość udostępniania przez użytkowników Home w aplikacji Home. Poprawka będzie dostępna wkrótce. W międzyczasie tymczasowo usunęliśmy opcję uaktualnienia do nowej architektury Home. Nie wpłynie to na użytkowników, którzy już dokonali aktualizacji.

Nie ma oficjalnego słowa, kiedy Apple planuje ponownie wdrożyć tę nową architekturę HomeKit. Dowód w ostatnich wersjach beta iOS pokazuje jednak, że firma kontynuuje prace nad platformą.

iOS 16.5 prawdopodobnie wkrótce…

iOS 16.4 został udostępniony wszystkim w zeszłym tygodniu z kilkoma funkcjami i zmianami. Teraz, gdy ta aktualizacja została wydana, Apple to zrobił rozpoczął beta testy iOS 16.5. Niestety, wygląda na to, że ta aktualizacja nie zawiera żadnej z funkcji, na których wydanie przez Apple wciąż czekamy.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podstawowy iPad radykalnie zwiększył sprzedaż w USA

Pod koniec ubiegłego roku Jabłko w końcu zaktualizował poziom podstawowy iPada aby dostosować go do projekt na cały ekran swoich droższych modeli –...

Linie Garmin Epix 2 i Fenix ​​7 stają się „Pro”

Garmin dołącza do modnego modelu Pro. W środę wprowadza na rynek Epix 2 Pro i Fenix ​​7 Pro, które są wyposażone w...

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...
Advertisment