Nowe dane IDC pokazują, że AirPods i Apple Watch nadal dominują na rynku urządzeń do noszenia


Apple nadal dominuje w branży urządzeń do noszenia. Według najnowszych danych firmy IDC, dostawy urządzeń do noszenia Apple stanowiły 36% wszystkich dostaw przemysłowych w czwartym kwartale 2020 r. Dotyczy to Apple Watch, a także rodziny produktów AirPods.

Raport wyjaśnia, że ​​dostawy Apple Watch wzrosły o 45% rok do roku, dzięki wszechstronnej ofercie Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE.

Jeśli chodzi o kategorię „urządzeń słyszalnych”, która obejmuje AirPods, AirPods Pro i AirPods Max, IDC twierdzi, że dostawy wzrosły o 22% rok do roku. Pełen raport wyjaśnia:

Apple ponownie liderem na rynku z 36,2% udziałem w dostawach z 4Q2020. Dostawy zegarków wzrosły o 45,6% dzięki atrakcyjności trzech modeli w różnych przedziałach cenowych (seria 6, zegarek SE, seria 3). Dostawy sprzętu słuchowego również wzrosły w ciągu kwartału, chociaż wzrost rok do roku spowolnił do 22%, z 28% i 29% w poprzednich dwóch kwartałach. Spowolnienie wzrostu odzwierciedla ogromną akceptację rynku w ostatnich kwartałach.

W sumie analitycy IDC szacują, że Apple dostarczyło 55,6 mln produktów do noszenia w czwartym kwartale 2020 r., W porównaniu z 43,7 mln w czwartym kwartale 2019 r. Oznacza to łączny wzrost o 27% i daje Apple 36,2% całego rynku urządzeń do noszenia. Największą konkurencją Apple w tej dziedzinie są Xiaomi i Samsung, które dostarczyły odpowiednio 13,5 mln i 13,0 mln sztuk w ciągu kwartału.

Dzisiejszy raport IDC zawiera również dane wiarygodnego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, który napisał w niedawnej notatce dla inwestorów, że Apple dostarczyło około 90 milionów AirPods w 2020 roku i spodziewa się, że spadnie do około 78 milionów w 2021 roku. AirPods Max prawdopodobnie będzie miał ograniczone wpływ na wysyłki, napisał Kuo, odpowiadając za zaledwie 1 milion sztuk w całym 2021 roku.

Możesz znaleźć pełny raport w IDC aby uzyskać więcej informacji na temat branży urządzeń do noszenia jako całości.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment