Nowe dane IDC pokazują, że AirPods i Apple Watch nadal dominują na rynku urządzeń do noszenia


Apple nadal dominuje w branży urządzeń do noszenia. Według najnowszych danych firmy IDC, dostawy urządzeń do noszenia Apple stanowiły 36% wszystkich dostaw przemysłowych w czwartym kwartale 2020 r. Dotyczy to Apple Watch, a także rodziny produktów AirPods.

Raport wyjaśnia, że ​​dostawy Apple Watch wzrosły o 45% rok do roku, dzięki wszechstronnej ofercie Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE.

Jeśli chodzi o kategorię „urządzeń słyszalnych”, która obejmuje AirPods, AirPods Pro i AirPods Max, IDC twierdzi, że dostawy wzrosły o 22% rok do roku. Pełen raport wyjaśnia:

Apple ponownie liderem na rynku z 36,2% udziałem w dostawach z 4Q2020. Dostawy zegarków wzrosły o 45,6% dzięki atrakcyjności trzech modeli w różnych przedziałach cenowych (seria 6, zegarek SE, seria 3). Dostawy sprzętu słuchowego również wzrosły w ciągu kwartału, chociaż wzrost rok do roku spowolnił do 22%, z 28% i 29% w poprzednich dwóch kwartałach. Spowolnienie wzrostu odzwierciedla ogromną akceptację rynku w ostatnich kwartałach.

W sumie analitycy IDC szacują, że Apple dostarczyło 55,6 mln produktów do noszenia w czwartym kwartale 2020 r., W porównaniu z 43,7 mln w czwartym kwartale 2019 r. Oznacza to łączny wzrost o 27% i daje Apple 36,2% całego rynku urządzeń do noszenia. Największą konkurencją Apple w tej dziedzinie są Xiaomi i Samsung, które dostarczyły odpowiednio 13,5 mln i 13,0 mln sztuk w ciągu kwartału.

Dzisiejszy raport IDC zawiera również dane wiarygodnego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, który napisał w niedawnej notatce dla inwestorów, że Apple dostarczyło około 90 milionów AirPods w 2020 roku i spodziewa się, że spadnie do około 78 milionów w 2021 roku. AirPods Max prawdopodobnie będzie miał ograniczone wpływ na wysyłki, napisał Kuo, odpowiadając za zaledwie 1 milion sztuk w całym 2021 roku.

Możesz znaleźć pełny raport w IDC aby uzyskać więcej informacji na temat branży urządzeń do noszenia jako całości.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Photomator otrzymuje nowy eksplorator plików z nieniszczącą edycją

Jak już zapewne wiesz, Photomator to edytor obrazów autorstwa tych samych twórców, co popularna aplikacja do ilustracji Pixelmator. Po aktualizacji z grudnia...

Feud’s Chris Chalk on playing Baldwin vs Capote and making it look easy

James Baldwin is, to put it mildly, foundational. Oft-quoted and adapted across media, Baldwin’s work still forms the spine of our...

iOS 17.4 pojawi się w przyszłym miesiącu: oto wszystko, co do tej pory nowe

iOS 17.4 jest obecnie w fazie testów beta z programistami i publicznymi użytkownikami wersji beta. Wiąże się to z szeregiem poważnych zmian...
Advertisment