Nowe chipy Dimenity Auto Cockpit firmy MediaTek zapewniają zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji w pojazdach


Kluczowe dania na wynos

  • Najnowsze chipsety Dimenity Auto Cockpit firmy MediaTek, oparte na technologii NVIDIA, zapewniają zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji w pojazdach, zapewniając inteligentniejszą jazdę.
  • Te nowe chipy samochodowe obsługują system operacyjny NVIDIA DRIVE, możliwości głębokiego uczenia się i procesor graficzny nowej generacji, umożliwiając najnowocześniejsze aplikacje bezpieczeństwa i rozrywki oparte na sztucznej inteligencji.
  • Chipy zapewniają także lepszą grafikę dzięki procesorowi graficznemu NVIDIA RTX, obsłudze wielu kamer HDR ISP oraz zintegrowanemu procesorowi DSP audio dla większego bezpieczeństwa i wygody.


Samochody przeszły długą drogę od czasu pierwszy model powstał w 1885 roku kiedy Karl Friedrich Benz zbudował pierwszy pojazd napędzany silnikiem spalinowym. Przenieśmy się do roku 1994 i dzięki niemu mamy samochody autonomiczne Projekt Prometeuszktóry rozpoczął się w 1986 r., a zakończył w 1995 r., kiedy Mercedes Klasy S przejechał 3000 km z Monachium w Niemczech do Kopenhagi w Danii i z powrotem, czasami bez interwencji człowieka.

Te niegdyś fascynujące wyniki były możliwe dzięki dostępnej wówczas mocy obliczeniowej. Jednak ciągła ewolucja technologii i 30 lat czasu wyniosły technologie samochodowe na nowy poziom, oferując nigdy wcześniej niewidziane możliwości. To prowadzi nas do najnowszego ogłoszenia MediaTek, ponieważ gigant technologiczny wprowadza zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji do pojazdów dzięki nowej kolekcji chipsetów Dimensity Auto Cockpit obsługiwanych przez technologię NVIDIA, aby Twoja jazda była mądrzejsza.


Reklama

MediaTek ogłosił cztery nowe chipy samochodowe, które będą częścią oferty Dimensity Auto Cockpit. Celem tych nowych chipów jest dostarczanie „Zaawansowane doświadczenia w kabinie oparte na sztucznej inteligencji dla nowej generacji inteligentnych pojazdów”. Cztery nowe układy SoC obejmują MediaTek Dimensity Auto Cockpit CX-1, CY-1, CM-1 i CV-1, które są dostarczane z obsługą systemu operacyjnego NVIDIA DRIVE, możliwościami głębokiego uczenia się, najnowocześniejszym procesorem ARM v9 -System i procesor graficzny nowej generacji firmy NVIDIA, przyspieszone przetwarzanie sztucznej inteligencji i grafika NVIDIA RTX będą wystarczająco mocne, aby zapewnić obsługę Twojej jazdy „chatboty, dostarczanie bogatej treści na wiele wyświetlaczy, wykrywanie czujności kierowcy i inne najnowocześniejsze aplikacje zapewniające bezpieczeństwo i rozrywkę oparte na sztucznej inteligencji”.


Zaletą jest także lokalne uruchamianie aplikacji, co jest idealne ze względu na bezpieczeństwo i większą prędkość, ponieważ nie musisz czekać, aż Twój samochód połączy się z serwerem, aby wszystko działało; innymi słowy, pożegnaj się z wydłużonym czasem oczekiwania na działanie.

Jerry Yu, starszy wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny działu CCM Business w MediaTek, wyjaśnił:

„Generatywna sztuczna inteligencja zmienia przemysł motoryzacyjny w taki sam sposób, w jaki zrewolucjonizowała rynek mobilny, oferując bardziej spersonalizowane i intuicyjne doświadczenia komputerowe.

Portfolio Dimensity Auto Cockpit wyzwoli nową falę rozrywki opartej na sztucznej inteligencji w pojazdach, a nasza ujednolicona platforma sprzętowa i programowa ułatwi producentom samochodów skalowanie możliwości sztucznej inteligencji w całej gamie produktów”.Lepsza grafika dzięki procesorowi graficznemu NVIDIA RTXFunkcje automatycznego wyświetlania Dimensity firmy MediaTek

Posiadanie procesora graficznego NVIDIA RTX pomoże Ci także cieszyć się lepszą grafiką, ponieważ uzyskasz obsługę „ray tracingu zapewniającego realistyczną grafikę i efekty świetlne w grach, a także skalowanie AI i generowanie klatek w celu zapewnienia szybkiej i płynnej akcji”. Użytkownicy pokochają także nowe doświadczenie, które umożliwi im płynne przesyłanie strumieniowe filmów i innych treści na wiele wyświetlaczy, a rozmowy konferencyjne można prowadzić nawet w drodze, dzięki zaawansowanym funkcjom wideokonferencji, w tym korekcji wzroku AI i Ulepszenia dźwięku oparte na sztucznej inteligencji pomogą zapewnić niesamowite wrażenia. Po prostu staraj się nie prowadzić samochodu, gdy prowadzisz ważną rozmowę.

Korzyści z Dimenity Auto firmy MediaTek

Moje ulubione funkcje Chipsy MediaTeka jest to, że są wyposażone w wbudowaną obsługę wielu kamer HDR ISP dla kamer skierowanych do przodu, kamer w kabinie i kamer z widokiem z lotu ptaka do szerokiej gamy zastosowań związanych z bezpieczeństwem. Zintegrowany procesor audio DSP jest również świetny, ponieważ obsługuje najpopularniejsze asystenty cyfrowe, dzięki czemu możesz uzyskać informacje w podróży lub sterować rozrywką bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.


Aby uzyskać więcej informacji na temat portfolio Dimensity Auto firmy MediaTek, Kliknij tutaj. Będziesz zaskoczony zaletami tych żetonów.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment