Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca


Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody po to, czy Roblox jest grą. Teraz z Wydarzenie WWDC 2022 gotowe do rozpoczęcia 6 czerwcaJabłko to przypomina programistów, że jest gotowy do przełączenia się na niektóre aktualizacje zasad, które były wcześniej opóźnione.

Dwie zmiany zasad App Store, które Apple potwierdza, wejdą w życie 30 czerwca: wymóg, aby aplikacje oferujące płatne usługi grupowe online korzystały z systemu płatności w aplikacji oraz wymóg, aby programiści oferowali łatwe usuwanie kont (w tym przechowywane dane osobowe) w dowolnej aplikacji, która umożliwia użytkownikom utworzenie konta.

Polityka dotycząca usług grupowych online (takich jak zajęcia i wydarzenia) nie była częścią zestawu zmian WWDC 2021 – w rzeczywistości poprzedza to, ale Apple trzykrotnie opóźniał ich egzekwowanie. ten pierwsze opóźnienie przyszło w 2020 roku po Facebooku narzekał w nieuczciwy sposób wpłynęłoby to zatem na wrażliwe małe firmy kolejne opóźnienie przyszło wiosną 2021. Miało to w końcu wejść w życie w styczniu tego roku, wraz z polityką zezwalającą użytkownikom na inicjowanie usuwania konta z poziomu aplikacji.

Ale 22 styczniaApple przesunął termin obu zmian o kolejne kilka miesięcy do 30 czerwca, mówiąc, że zapewni to programistom więcej czasu na aktualizację swoich aplikacji i nie spodziewamy się dalszych opóźnień teraz, gdy Apple wysłało przypomnienia. Jedna to uwaga na temat wymogu usunięcia konta, którą możesz przeczytać poniżej, ale obie zasady są wspomniane na stronie nadchodzących zmian dla programistów.

Wymagania dotyczące usuwania konta Apple:

Opcja usuwania konta powinna być łatwa do znalezienia w Twojej aplikacji.

Jeśli Twoja aplikacja oferuje opcję Zaloguj się za pomocą Apple, musisz użyć interfejsu API Zaloguj się za pomocą Apple REST, aby unieważnić tokeny użytkownika podczas usuwania konta.

Nie wystarczy tylko zapewnić możliwość tymczasowego wyłączenia lub dezaktywacji konta. Użytkownicy powinni mieć możliwość usunięcia konta wraz ze swoimi danymi osobowymi.

Aplikacje w branżach podlegających wysokim regulacjom mogą zapewniać dodatkowe przepływy obsługi klienta w celu potwierdzenia i ułatwienia procesu usuwania konta.

Postępuj zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi dotyczącymi przechowywania i przechowywania informacji o koncie użytkownika oraz usuwania konta. Obejmuje to przestrzeganie lokalnych przepisów w różnych krajach lub regionach. Jak zawsze, skonsultuj się z radcą prawnym.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5 tydzień po czwartej wersji beta. Ta aktualizacja ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Apple...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!