Nowa seria audio Buffy przywraca do życia Cordelię, Spike’a i Anyę


Zapytaj dowolnego fana Buffy, a opowie Ci o swojej ulubionej niesprawiedliwości. Nawet bez dotykania ciekawsze części z Joss Whedon jako osoba, szybko opowiedzą ci o postaci, którą przedstawił w napisach początkowych, tylko po to, by ją zabić w tym samym odcinku (Tara), lub o tej, która nie przetrwała finałowej bitwy w Sunnydale, ale naprawdę, kurwa, powinna mam (Anya). Nawet kontynuowanie tej historii w „ósmym sezonie” komiksów nie wydawało się zapewniać większego pocieszenia fanom, którzy kręcili się wokół, żeby zobaczyć, co się stanie, i mieć nadzieję na sprawiedliwość dla swoich ulubieńców. Ale Audible z nową serią Slayers: historia Buffyversema nadzieję zapewnić długo oczekiwaną ulgę fanom Buffy, a może nawet naprawić kilka błędów po drodze.

A dzięki powszechności wieloświata każdy może dostać to, co mu się należy – a nawet znów żyć.

Zabójcy Akcja rozpoczyna się „około kilkunastu lat” po finale Buffy, postrach wampirów, kiedy Buffy i spółka. udało się zapewnić każdemu potencjalnemu zabójcy jego moce zabójcy. Osobą, która nam to wyjaśnia, jest Spike (w tej roli, jak wszystkie znane postacie z Buffyverse, grany przez oryginalnego aktora, w tym przypadku Jamesa Marstersa). Pierwsza połowa odcinka jest jego — głównie przedstawia spotkanie z Indirą (Laya DeLeon Hayes), pogromczynią, która dopiero niedawno zyskała swoje moce i jest podekscytowany być tutaj. (Jak „poznać całą historię”, statki Buffy i Spikew szkole nazywany jest Pogromcą „w jakiś kpiący sposób”).

[Ed. note: The rest of this post contains some light setup spoilers for the end of the first episode of Slayers.]

Właśnie wtedy, gdy wydaje się, że premierowy odcinek po prostu ustanawia kolejną nieprawdopodobną parę kumpli ze Spike’em i odważną młodą dziewczyną, ona pokazuje się. Nie, nie Buffy – Cordelia Chase.

Ze wszystkich niesprawiedliwości Buffy, ta Cordelii – i Charismy Carpenter, która ją gra – zajmuje dość wysokie miejsce. Cordelia zostaje skreślona w jednym z najgorszych Anioł sezonów, z kilkoma niewdzięcznymi fabułami i przywrócony później tylko po to, żeby mogła umrzeć. Carpenter stwierdził, że było to zachowanie „odwetowe”. za to, że zaszła w ciążę, po latach „wrogiego i toksycznego środowiska pracy” pracując pod okiem Whedona.

Reklama

Więc to naprawdę ma znaczenie, kiedy Carpenter jako Cordelia pojawi się, by skopać tyłek Spike’owi. I nie tylko dlatego, że żyje. Ona jest pogromca, niechętnie przybywająca do tego wszechświata dzięki magii Anyi (Emma Caulfield), aby uzyskać pomoc Spike’a w walce z wielkim złem w jej świecie: Drusillą (Juliet Landau). Ta Cordelia zawsze była jedyną wybraną i nie ma pojęcia, kim jest ta Buffy, o której wszyscy mówią. I tak, podobnie jak w 2009 r Gwiezdny Trek przed tym, Zabójcy może robić, co chce, konstruując zupełnie nowe światy i relacje między postaciami, które znamy i kochamy.

Dalsza historia może być nieco powolna; whedońskie przekomarzanie się, które tak definiowało Buffy I Anioł jest trudny do odtworzenia, a jeszcze trudniejszy bez obecności na ekranie wielu aktorów, którzy wcielili się w te role. Zabójcy utrzymuje skłonność wszechświata do działania, ale jest to akcja podcastowa, więc nie można powstrzymać wrażenia, że ​​jest inaczej.

Ale w całej tej sprawie jest odwaga, która wydaje się prawdziwa, szczególnie jeśli chodzi o Cordelię. Nadal jest sobą — mówi Spike’owi, że nie chce go zabić, przynajmniej częściowo dlatego, że wciągnięcie jego „wampirycznego pyłu” we włosy po tym, jak je umyła, byłoby uciążliwe — ale ma też więcej siły niż kiedykolwiek wcześniej. I to już po kilku odcinkach Zabójcy nie w pełni wstrząsnął „nie do końca kanonicznym” klimatem, który nękał komiks w sezonie 8, być może najbardziej zbliżyłem się do przejmowania tym, co dzieje się w tym świecie. Jak dowiadujemy się pod koniec pierwszego odcinka, Drusilla współpracuje ktośi nietrudno zgadnąć, że będzie to ktoś inny, kto na głównej osi czasu zrobił coś złego.

Wracam więc do Buffyverse, chcąc chociaż raz zobaczyć, jak może rozegrać się tam nowa historia. Ale podczas ponownej wizyty Buffy Lub Anioł ma się ochotę ponownie odwiedzić całą masę ulubionych, m.in Zabójcy Rozglądam się tylko za jednym. Nic tylko szanować Mój Wybrana, Cordelia Chase.

Slayers: historia Buffyverse Premiera w Audible 12 października.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Projekt Apple Watch Ultra z mikroLED nie został odwołany, wynika z raportu dotyczącego łańcucha dostaw

W zeszłym tygodniu poddaliśmy w wątpliwość w sprawie doniesień, że mikro-LED Apple Watch Ultra projekt został anulowany, a nowy raport na temat łańcucha...

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...
Advertisment