Nowa opcja gry Dragon’s Dogma 2, wkrótce ograniczenie 30 klatek na sekundę


Firma Capcom opublikowała listę poprawek i aktualizacji, które wprowadzi Dogmat smoka 2 „w najbliższej przyszłości” — łącznie z bardzo oczekiwaną opcją rozpoczęcia nowej gry, gdy istnieją już zapisane dane.

Dogmat smoka 2 oferuje tylko jedno miejsce zapisu i obecnie gracze, którzy chcą rozpocząć grę od nowa — być może w celu wypróbowania innej specjalizacji — mogą to zrobić jedynie ręcznie usuwając najpierw plik zapisu na poziomie systemu. Może to być skomplikowany proces obejmujący wyłączenie zapisywania w chmurze, a w przypadku graczy Steam faktyczne zlokalizowanie zapisu gry na dysku twardym.

powiedział Capcom dodałoby „opcję rozpoczęcia nowej gry, gdy dane zapisu już istnieją” w ramach pierwszej fali aktualizacji Dogmat smoka 2. Nie oznacza to, że faktycznie doda drugie miejsce na zapis dla nowej postaci; aktualizacja po prostu ułatwi nadpisanie zapisu z poziomu samej gry.

Capcom powiedział również, że doda ograniczenie liczby klatek na sekundę do 30 klatek na sekundę w wersjach gry na PlayStation 5 i Xbox Series X. W obecnej sytuacji gra działa z nieograniczoną liczbą klatek na sekundę, co oznacza, że ​​czasami może działać szybciej niż 30 klatek na sekundę, ale może to skutkować niespójną i niestabilną wydajnością (szczególnie w przypadku graczy bez wyświetlaczy ze zmienną częstotliwością odświeżania). Ograniczenie do 30 klatek na sekundę powinno zapewnić bardziej spójne i stabilne wrażenia z gry.

Capcom powiedział również, że doda opcje wyłączania efektów graficznych rozmycia ruchu i śledzenia promieni w wersjach konsolowych Dogmat smoka 2, ale ostrzegł, że takie postępowanie „nie wpłynie znacząco na liczbę klatek na sekundę”. Poprawa liczby klatek na sekundę pojawi się w „przyszłych aktualizacjach” – napisano. Gracze na PC będą teraz mogli uzyskać lepszą jakość wyników dzięki DLSS.

Kolejnym celem wczesnej poprawki jest przedmiot Sztuka Metamorfozy, który pozwala zmienić wygląd twojej postaci. Dostępność tego przedmiotu, która poprzednio była bardzo ograniczona, została zwiększona do 99 w gildiach lombardów. Wydaje się, że ta zmiana jest ukierunkowana krytyka mikrotransakcji w grze, które obejmują sprzedaż Sztuki Metamorfozy za 1,99 USD. Wraz z tą zmianą, jedynie niemożność poniesienia ceny w grze popchnie graczy do płacenia prawdziwych pieniędzy za zmianę wyglądu swojej postaci lub głównego pionka. (Nie ogłoszono żadnych zmian w przypadku innych rzadkich przedmiotów dostępnych do kupienia w ramach mikrotransakcji, takich jak Kamienie Wakestone czy Portkryształy.)

Reklama

Inne zmiany, które pojawią się wkrótce, umożliwią zdobycie własnego mieszkania na wcześniejszym etapie gry, a także różne poprawki wyświetlania tekstu i błędów.

Capcom oświadczył, że wypuści aktualizacje, „gdy tylko będą gotowe do dystrybucji na każdej platformie”.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment