Nowa nakładka Sony na PlayStation PC to prosty początek


Wersja reżyserska Ghost of Tsushima debiutuje dzisiaj na komputerach PC i jest pierwszą grą, w której pojawia się gra Sony nowa nakładka na PlayStation PC i wspólny system trofeów. Miałem okazję po raz pierwszy przyjrzeć się tej nowej nakładce i moje pierwsze wrażenie jest takie, że jest naprawdę dyskretna, przejrzysta i prosta.

Jest tu pięć głównych sekcji: wyszukiwanie, przyjaciele, trofea, profil i ustawienia. Wyszukiwanie pozwala znaleźć innych graczy PlayStation i dodać ich do znajomych, natomiast sekcja znajomych zawiera listę znajomych zarówno online, jak i offline. Możesz zobaczyć trofea swoich znajomych, ale niestety nie możesz wysyłać wiadomości do znajomych ani czatów grupowych za pomocą tej nakładki. Jeśli chcesz porozmawiać ze znajomym na konsoli lub po prostu skorzystać z Discorda, będziesz musiał skorzystać z czatu w grze.

Nakładka PlayStation PC w akcji.
GIF autorstwa Toma Warrena / The Verge

System trofeów działa tak, jak można się spodziewać, poprzez synchronizację Wersja reżyserska Ghost of Tsushima trofea z wersji gry na PS5 na PC i odwrotnie. Wystarczy zalogować się do swojego identyfikatora PlayStation Network, a nakładka i trofea będą dostępne.

Sekcja profilu umożliwia przeglądanie wszystkich istniejących trofeów we wszystkich grach PlayStation, a sekcja ustawień zawiera głównie łącza internetowe do zarządzania kontem, ustawień prywatności i pomocy technicznej PlayStation. Istnieją ustawienia umożliwiające włączenie lub wyłączenie powiadomień o trofeach oraz możliwość sprawdzenia, kogo zablokowałeś w PSN.

Ogólnie rzecz biorąc, nakładka na PlayStation PC działa podobnie jak nakładka Steam, w tym sensie, że jest aktywna tylko w ramach gry. Sony nie stworzyło czegoś, co stale działa w tle, jak GeForce Experience firmy Nvidia czy Microsoft Xbox Game Bar.

Reklama

Powitają Cię trzy powiadomienia, jeśli nie wyłączyłeś GeForce Experience i wyskakujących okienek nakładki Steam.
Zrzut ekranu: Tom Warren / The Verge

Zauważyłem, że jeśli nie wyłączyłeś powiadomień dla nakładek GeForce Experience i Steam, po uruchomieniu zobaczysz trzy wyskakujące powiadomienia Wersja reżyserska Ghost of Tsushima ponieważ PlayStation One również ma swoje własne powiadomienie. Niestety nie ma możliwości wyłączenia powiadomienia PlayStation, ponieważ przełącznik powiadomień w wyskakujących okienkach nie wpływa na tę konkretną wiadomość.

Mimo to nakładka wygląda i wydaje się lekka, nawet jeśli jest teraz trochę podstawowa. Pomógł w jego tworzeniu Nixxes Software, wewnętrzny programista portów przejęty przez Sony w 2021 roku i mam nadzieję, że ten prosty początek zaowocuje jeszcze większą liczbą funkcji w przyszłości. Z pewnością byłoby wspaniale mieć możliwość korzystania z funkcji czatu głosowego w PlayStation Network zamiast konieczności korzystania z czatu w grze lub Discorda. Sony coraz bardziej inwestuje w przestrzeń PC, więc jest duża szansa, że ​​ta nakładka na PlayStation z czasem ulegnie poprawie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment