Nowa książka Mike’a Mignoli Hellboy została zainspirowana jego szkicami charytatywnymi


W marcu 2020 roku Mike Mignola wywołał burzę. Twórca Hellboya spędził dni pandemii na tworzeniu dziesiątki dzieł pop-artu w swoim natychmiast rozpoznawalnym stylu i wystawić je na aukcji, a cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne. Były tam wizualizacje dziwnych, oryginalnych postaci, postaci z Czas przygodyPokémon, Marvel i DC Comics oraz, oczywiście, mnóstwo szkiców Hellboya.

Jeden z tych szkiców nabiera nowego życia, staje się większy, bardziej robotyczny, a może nawet Hellboy w nowym miniserialu Gigantyczny robot Hellboy. O czym to jest? Cóż, wygląda na to, że jacyś naukowcy porwali Hellboya i umieścili jego umysł w ciele gigantycznego robota. Co on z tym zrobi? Cóż, to gigantyczny robot, więc pewnie będzie w coś uderzał. Ale to Hellboy, więc prawdopodobnie będzie zrzędliwy, pozbawiony wrażenia i kochany, kiedy to zrobi.

Ludzie, tu nie ma żadnych wad.

„Gigantyczny robot Hellboy to mój oczywisty ukłon w stronę tych wszystkich japońskich filmów o gigantycznych potworach, do których właściwie nie mam szczególnej miłości” – Mignola podzieliła się w komunikacie prasowym Dark Horse Comics. „Uwielbiam słuchać ROZMÓW Geofa Darrowa i Arta Adamsa o tych filmach — więc naprawdę myślę, że ten serial został zainspirowany tymi facetami”.

Reklama

Jeden z pierwszych szkiców Giant Robot Hellboy autorstwa Mignoli i ostateczna okładka Gigantyczny robot Hellboy #1.
Zdjęcie: Mike Mignola

Giant Robot Hellboy przyjmuje fajną pozę wśród poszarpanych klifów na okładce Giant Robot Hellboy #1.

Zdjęcie: Komiksy Dark Horse

„[Giant Robot Hellboy] nigdy nie miał być czymś więcej niż [a sketch]”- artysta Duncan Fegredo powiedział Polygon. „Jakiś później Mike zwrócił się do mnie w sprawie kolejnego one-shota o Hellboyu, może podzielonego na dwa opowiadania? W trakcie rozmowy one-shot zamienił się w dwa numery, ponownie podzielone na krótsze historie. Mike zasugerował, że jedna z krótszych historii może dotyczyć tego szkicu o jednorazowej kwarantannie. I tak rozrósł się Giant Robot Hellboy, odsuwając na bok inne już zapomniane historie, z dwóch problemów stały się trzema. Cóż, on wciąż rośnie i pisząc to, rozwijam także fabułę Mike’a na temat tego, co nastąpi później…”

„Giant Robot Hellboy naprawdę zaczął żyć własnym życiem” – Mignola powiedziała Polygon. „Wiem, dokąd zmierza, a dotarcie tam z Duncanem będzie szaloną przejażdżką i świetną zabawą”.

Przeczytaj całe pięć stron Gigantyczny robot Hellboy Nr 1, dzięki uprzejmości Dark Horse Comics.

Helikopter leci ogromnym pudłem na skalisty brzeg, a ludzie rozmawiają przez telefon z kobiecą postacią w ciemnym, obcisłym garniturze w Giant Robot Hellboy.

Gigantyczny robot Hellboy Numer 1 trafi na półki 15 października.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment