Nowa funkcja przywracania systemu Windows 11 została złamana, aby działać na nieobsługiwanym sprzęcie


Microsoft zaprezentował swoje w zeszłym tygodniu nowe komputery Copilot Plus, zaprojektowany, aby zapoczątkować nową falę funkcji AI w systemie Windows, dostępnych wyłącznie w nowych laptopach. Teraz, niecałe dwa tygodnie później, entuzjastom Windowsa udało się złamać flagowy produkt Microsoftu Funkcja przywoływania oparta na sztucznej inteligencji do działania na nieobsługiwanym sprzęcie.

Recall wykorzystuje lokalne modele sztucznej inteligencji na nowych komputerach Copilot Plus, aby działać w tle i robić migawki wszystkiego, co zrobiłeś lub widziałeś na swoim komputerze. Następnie otrzymasz oś czasu, którą możesz przeglądać, oraz możliwość wyszukiwania zdjęć, dokumentów, rozmów i czegokolwiek innego na komputerze. Microsoft uznał, że Recall wymaga najnowszych jednostek przetwarzania neuronowego (NPU) na nowych komputerach, ale w rzeczywistości można go uruchomić na starszym sprzęcie zasilanym przez Arm.

Obserwator systemu Windows Albacore ma stworzył narzędzie o nazwie Amperage, która umożliwia funkcję Recall na urządzeniach wyposażonych w starszy układ Qualcomm Snapdragon, procesory Microsoft SQ lub chipset Ampere. Musisz mieć zainstalowaną najnowszą aktualizację systemu Windows 11 24H2 na jednym z tych urządzeń z systemem Windows on Arm, a następnie narzędzie odblokuje się i umożliwi przywołanie.

Działa to obecnie tylko na starszych systemach Windows na sprzęcie ARM, ale biorąc pod uwagę, że wkrótce komputery Copilot Plus będą dostarczane przez firmy AMD i Intel, prawdopodobnie w nadchodzących tygodniach lub miesiącach funkcja ta zostanie odblokowana znacznie szerzej. Firma Microsoft opublikowała obecnie komponenty sztucznej inteligencji dla platformy Windows on Arm, co stanowi czynnik ograniczający możliwość działania jej na sprzęcie wyposażonym w procesory Intel i AMD.

Technicznie rzecz biorąc, możesz odblokować Recall na urządzeniach x86, ale aplikacja nie zrobi wiele, dopóki Microsoft nie opublikuje komponentów AI x64 wymaganych do jej uruchomienia. Plotki sugerują, że zarówno AMD, jak i Intel są bliskie ogłoszenia komputerów Copilot Plus, więc komponenty sztucznej inteligencji Microsoftu dla tych maszyn mogą wkrótce pojawić się. Udało mi się dzisiaj uruchomić Recall na maszynie wirtualnej z systemem Windows 11 x64, aby przetestować początkowe wrażenia z pierwszego uruchomienia.

Być może wkrótce zobaczymy więcej funkcji komputera PC Copilot Plus firmy Microsoft przeniesionych na istniejący sprzęt. Przypomnijmy, że odblokowanie systemu w celu działania na znacznie starszym sprzęcie Arm niewątpliwie rodzi pytania o to, dlaczego Microsoft ogranicza tę i wiele innych funkcji systemu Windows opartych na sztucznej inteligencji do nowych urządzeń wyposażonych w jednostkę NPU zdolną do wykonywania ponad 40 bilionów operacji na sekundę (TOPS).

Reklama

Microsoft prawdopodobnie będzie argumentował, że wymóg 40 TOPS wyznacza punkt odniesienia dla przyszłych doświadczeń opartych na sztucznej inteligencji, wykraczających poza Recall, Image Cocreator i inne funkcje sztucznej inteligencji zademonstrowane przez Microsoft w zeszłym tygodniu. Zapewnia również, że te funkcje działają na oddzielnej jednostce NPU, zamiast przejmować procesor i kartę graficzną, skracając żywotność baterii laptopa. Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​komputery Copilot Plus są również przeznaczone dla firmy Microsoft i jej partnerów OEM w celu sprzedaży nowego sprzętu w czasach, gdy Szacunki IDC Sprzedaż komputerów PC wzrośnie w tym roku dzięki pojawieniu się komputerów obsługujących sztuczną inteligencję.



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment