Nowa funkcja Find My firmy Apple może powiadomić Cię, czy to Ty jesteś śledzony


Aplikacja Find My firmy Apple może otrzymać nową funkcję bezpieczeństwa, która zapobiega używaniu urządzeń śledzonych w aplikacji w celu prześladowania Cię. „Powiadomienia o bezpieczeństwie przedmiotów”, zauważone w iOS 14.5 beta, powiadomią Cię, jeśli nieznane urządzenie śledzone w Lokalizatorze „porusza się z Tobą”, więc możesz je usunąć lub wyłączyć, 9to5Mac raporty.

Wydaje się, że ta funkcja ma przeciwdziałać scenariuszowi, w którym urządzenie zgodne z funkcją Znajdź mój jest ukryte w kieszeni lub torbie, a następnie używane do śledzenia czyichś ruchów. Ustawienie Alerty bezpieczeństwa przedmiotu zostało znalezione we wczesnych wersjach iOS 14.3, według AppleInsider, ale został usunięty aż do ponownego pojawienia się w iOS 14.5. To ustawienie jest domyślnie włączone w wersji beta i wydaje się, że Apple chce, aby pozostało włączone. Jeśli wyłączysz to ustawienie, system ostrzeże Cię, że nieznane urządzenia mogą zobaczyć Twoją lokalizację bez powiadomienia, Bloger Apple, Benjamin Mayo udostępnione na Twitterze.

Zapobieganie ryzyku prześladowania w Find My jest od niedawna ważne ze względu na plany Apple otworzyć aplikację na akcesoria innych firm. Ukrywanie iPhone’a, iPada lub MacBooka w czyjejś torbie w celu wyśledzenia ich jest trudne, ale małe urządzenie wielkości pęku kluczy, takie jak Galaxy SmartTag firmy Samsung lub Nadchodzący ultraszerokopasmowy tracker (UWB) firmy Tile mogłoby być dużo łatwiejsze. Jabłka podobno AirTags może być również kandydatem do niewłaściwego użycia, a ponowne wprowadzenie tej funkcji do iOS może oznaczać, że są w drodze do wydania.

Reklama

Ekran Znajdź moje ustawienia z włączonymi alertami bezpieczeństwa przedmiotów.
Wizerunek: 9to5Mac

Chociaż niekoniecznie jest tak potężny jak latarnia GPS z radiem komórkowym, sieć Find My firmy Apple może mieć większy zasięg niż myślisz. Jeśli urządzenie Apple zbliży się do jednego z tych obsługiwanych trackerów, może zaktualizować swoją lokalizację, nawet jeśli tracker nie ma własnego połączenia z Internetem. Funkcja „Community Find” Tile działa podobnie. Poduszki powietrzne mogłyby teoretycznie zwiększyć zasięg i precyzję jeszcze bardziej, dzięki dodatkowemu sygnałowi UWB w tagu, który może ułatwić znajdowanie przedmiotów za ścianami iw innych pomieszczeniach.

Istnieje co najmniej kilka przykładów nadużyć takich gadżetów: w 2018 roku kobieta w Teksasie zauważyła, że ​​jej były partner ciągle pojawiał się w restauracjach, domach innych osób, a nawet na wycieczkę poza miasto, bez wyraźnego sposób dowiedzenia się, gdzie była, ABC 13 zgłoszone. Później dowiedziała się, że jej były ukrył urządzenie śledzące Tile w przedniej konsoli swojego samochodu i używał go, by ją znaleźć. Dzieła królowa piękności z Teksasu podobna historia o prześladowaniu w 2016 roku.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment