Nowa aplikacja WhatsApp na macOS jest już dostępna w App Store


WhatsApp w tym roku wprowadził nową wersję aplikacji na macOS który został całkowicie przebudowany od podstaw, aby działać natywnie na komputerach Mac. Ta aplikacja została uruchomiona w sierpniu, ale była dostępna tylko za pośrednictwem witryny WhatsApp. Od dziś natywną aplikację WhatsApp dla systemu macOS można również pobrać z Mac App Store.

Nowa aplikacja WhatsApp dla systemu macOS dostępna w App Store

Wiadomość była udostępnione przez zespół WhatsApp (przez Magazyn Mac) i według Meta (właścicielki platformy) nowa aplikacja WhatsApp dla systemu macOS jest już dostępna „globalnie” w sklepie Mac App Store. Aplikacja na komputer Mac została połączona z aplikacją na iPhone’a w App Store, dzięki czemu jest teraz aplikacją uniwersalną z jednym linkiem do pobrania.

Testy z nową wersją WhatsApp na macOS rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Chociaż stara wersja jest zasadniczo aplikacją internetową zbudowaną przy użyciu oprogramowania Electron, nowa aplikacja jest oparta na wersji na iPhone’a i została przeniesiona na system macOS z technologią Catalyst.

Z tego powodu WhatsApp na komputerze Mac działa teraz szybciej i ma te same funkcje, które są dostępne na iPhonie, takie jak grupowe rozmowy audio i wideo. Warto zauważyć, że aplikacje natywne zużywają również mniej zasobów sprzętowych, dzięki czemu pomagają zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii – co jest świetne dla użytkowników MacBooków.

Dzięki aplikacji na Maca użytkownicy WhatsApp mogą uzyskać dostęp do swojego konta bezpośrednio ze swojego komputera, nawet jeśli nie mają telefonu w pobliżu. Wersja na komputery Mac jest jednak tylko aplikacją towarzyszącą, co oznacza, że ​​aby z niej korzystać, nadal potrzebne jest skonfigurowane w telefonie konto WhatsApp. WhatsApp też był przeprowadzamy testy z wersją beta na iPada.

Reklama

WhatsApp jest dostępny bezpłatnie w App Store. Wersja na iPhone’a wymaga systemu iOS 12 lub nowszego, natomiast wersja na komputer Mac wymaga systemu macOS 11 (Big Sur) lub nowszego.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...
Advertisment