Nowa aplikacja WhatsApp na macOS jest już dostępna w App Store


WhatsApp w tym roku wprowadził nową wersję aplikacji na macOS który został całkowicie przebudowany od podstaw, aby działać natywnie na komputerach Mac. Ta aplikacja została uruchomiona w sierpniu, ale była dostępna tylko za pośrednictwem witryny WhatsApp. Od dziś natywną aplikację WhatsApp dla systemu macOS można również pobrać z Mac App Store.

Nowa aplikacja WhatsApp dla systemu macOS dostępna w App Store

Wiadomość była udostępnione przez zespół WhatsApp (przez Magazyn Mac) i według Meta (właścicielki platformy) nowa aplikacja WhatsApp dla systemu macOS jest już dostępna „globalnie” w sklepie Mac App Store. Aplikacja na komputer Mac została połączona z aplikacją na iPhone’a w App Store, dzięki czemu jest teraz aplikacją uniwersalną z jednym linkiem do pobrania.

Testy z nową wersją WhatsApp na macOS rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Chociaż stara wersja jest zasadniczo aplikacją internetową zbudowaną przy użyciu oprogramowania Electron, nowa aplikacja jest oparta na wersji na iPhone’a i została przeniesiona na system macOS z technologią Catalyst.

Z tego powodu WhatsApp na komputerze Mac działa teraz szybciej i ma te same funkcje, które są dostępne na iPhonie, takie jak grupowe rozmowy audio i wideo. Warto zauważyć, że aplikacje natywne zużywają również mniej zasobów sprzętowych, dzięki czemu pomagają zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii – co jest świetne dla użytkowników MacBooków.

Dzięki aplikacji na Maca użytkownicy WhatsApp mogą uzyskać dostęp do swojego konta bezpośrednio ze swojego komputera, nawet jeśli nie mają telefonu w pobliżu. Wersja na komputery Mac jest jednak tylko aplikacją towarzyszącą, co oznacza, że ​​aby z niej korzystać, nadal potrzebne jest skonfigurowane w telefonie konto WhatsApp. WhatsApp też był przeprowadzamy testy z wersją beta na iPada.

Reklama

WhatsApp jest dostępny bezpłatnie w App Store. Wersja na iPhone’a wymaga systemu iOS 12 lub nowszego, natomiast wersja na komputer Mac wymaga systemu macOS 11 (Big Sur) lub nowszego.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment