Nowa aktualizacja oprogramowania układowego AirPods Max rozwiązuje problemy z rozładowywaniem baterii w etui Smart Case


Wcześniej w tym tygodniu Apple wydała nową wersję oprogramowania dla AirPods Max. Chociaż Apple nie udostępnia żadnych informacji o wersji dla nowych aktualizacji oprogramowania układowego AirPods, wydaje się, że ta aktualizacja rozwiązuje problem, który powodował, że słuchawki nauszne szybko traciły żywotność baterii w Smart Case.

tło

AirPods Max są wyposażone w inteligentne etui, które zostało zaprojektowane tak, aby ustawić je w trybie niższym, aby zachować żywotność baterii, gdy nie są używane. Chodzi o to że umieścisz je w etui Smart Case i natychmiast przejdą w „tryb niskiego poboru mocy”, a następnie w „tryb bardzo niskiego poboru mocy” po 18 godzinach.

Odkąd słuchawki AirPods Max zostały wypuszczone w grudniu, wielu użytkowników narzekało jednak, że bateria rozładuje się ze 100% do 1% lub 0% w ciągu nocy, nawet jeśli pozostawiono ją w Smart Case.

Jak my zgłoszone w styczniu:

Istnieje coraz więcej raportów na temat domeny AirPods Max problem z rozładowaniem baterii na Fora wsparcia Apple, Reddit, i gdziekolwiek. Niektórzy właściciele zgłaszają, że bateria ich słuchawek wyczerpuje się ze 100% do 1% lub 0% w ciągu nocy, nawet jeśli pozostawiono je w oficjalnym etui Apple zaprojektowanym w celu szybkiego upuszczenia ich w tryb bardzo niskiego poboru mocy.

Wydaje się, że ten problem został rozwiązany dzięki aktualizacji oprogramowania układowego AirPods Max w tym tygodniu.

Aktualizacja AirPods Max z tego tygodnia

Testowanie wykonane przez 9to5Macjest Gui Rambo pokazuje dużą różnicę w zużyciu baterii w stanie bezczynności AirPods Max w etui Smart Case po aktualizacji oprogramowania do wersji 3C39. Jest to wizualizowane na dwóch wykresach pokazanych poniżej, które pokazują zużycie baterii co 30 minut w odstępach dwugodzinnych.

Reklama

Jak widać, AirPods Max tracą bardzo mało baterii, gdy znajdują się w inteligentnym etui z nowym oprogramowaniem. Utrata baterii była znacznie bardziej agresywna przed aktualizacją oprogramowania w tym tygodniu.

Bateria AirPods Max wyczerpuje się przed oprogramowaniem sprzętowym 3C39, podczas gdy AirPods Max znajdują się w inteligentnym etui

Bateria wyczerpuje się z oprogramowaniem sprzętowym w wersji 3C39, gdy słuchawki AirPods Max znajdują się w inteligentnym etui

Opierając się na rzeczywistych testach i ustaleniach kodu, aktualizacja wydaje się również wpływać na to, jak długo AirPods Max przechodzi w „tryb bardzo niskiego poboru mocy” w Smart Case. Wcześniej AirPods Max wchodził w ten tryb po 18 godzinach, ale w wersji oprogramowania 3C39 wydaje się, że został on znacznie skrócony do około 30 minut.

Wreszcie aktualizacja poprawia również kompatybilność z iOS 14.5 i rozwiązuje problem polegający na tym, że AirPods Max ulegał awarii wkrótce po podłączeniu do urządzenia z systemem iOS 14.5.

Jak zaktualizować AirPods Max

Jak wyjaśniliśmy na początku tego tygodnia, Apple nie umożliwia ręcznej aktualizacji słuchawek AirPod do nowych wersji oprogramowania układowego. Zamiast tego AirPods Max powinny aktualizować się, gdy są podłączone do zasilania i znajdują się w pobliżu iPhone’a.

Aby sprawdzić wersję oprogramowania sprzętowego AirPods:

  • Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie
  • Przejdź do menu „Bluetooth”
  • Znajdź swoje AirPods Max na liście urządzeń
  • Dotknij „i” obok nich
  • Spójrz na numer „Wersja oprogramowania układowego”

Najnowsza wersja oprogramowania sprzętowego AirPods Max to 3C39. Jeśli to widzisz w aplikacji Ustawienia, oznacza to, że Twoje AirPods Max są w pełni zaktualizowane.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...

Możesz zaoszczędzić do 20 USD na najnowszych power bankach Qi2 firmy Anker

Cieszę się, że byłem zmuszony poczekać z przyjęciem nowego standardu ładowania magnetycznego, ponieważ oznacza to, że mogę teraz skorzystać z rabatów takich jak...
Advertisment