Nova Open jest anulowane z powodu COVID-19, Gen Con i PAX Unplugged, które nadal znajdują się w kalendarzu


Organizatorzy kolejnej dużej konwencji gier stołowych ogłosili odwołanie imprezy w 2021 roku w poniedziałek. Plik Nova Open, podstawa w miniaturowych grach wojennych, nie wydarzy się w tym roku. Miało się to odbyć 1-5 września w Arlington w Wirginii. Organizatorzy powołali się na ciągłą niepewność związaną z pandemią COVID-19.

„Po miesiącach starannego planowania, rozważania dostępnych danych i komunikacji z naszymi partnerami i uczestnikami”, podała organizacja w biuletynie, „w tym setki osób, które brały udział w naszych ankietach w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Zarząd stwierdził trudna decyzja o odwołaniu NOVA Open 2021. ”

Organizatorzy zwrócili uwagę, że jego partnerzy – do których mieli należeć Games Workshop (Warhammer: Age of Sigmar, Warhammer 40,000), Corvus Belli (Nieskończoność) i Fantasy Flight Games (Star Wars: X-Wing Miniatures Game, Star Wars: Legion) – nie byli w stanie zaangażować środków ze względu na niepewność związaną z pandemią. Co więcej, na miejscu nie było jasności, „jakie ograniczenia dotyczące dużych wydarzeń będą obowiązywać, a jakich nie”.

Odwołanie postawiło również pod znakiem zapytania stabilność finansową wydarzenia.

„Zarząd stoi przed poważnym wyzwaniem, ponieważ dostosowujemy nasze zasoby i wyobraźnię, aby zachować wypłacalność aż do rozpoczęcia rejestracji 1 marca 2022 r.” – powiedzieli organizatorzy w e-mailu. Na stole jest wiele pomysłów, w tym sprzedaż towarów, które pomogą utrzymać imprezę.

Decyzja o odwołaniu największej konwencji o grach wojennych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych stawia pod znakiem zapytania rentowność innych pozostałych imprez namiotowych w branży stołowej, z których niektóre nadal mają wstępne daty w kalendarzu.

Reklama

Pawilon wózka z jedzeniem na zewnątrz centrum kongresowego na Gen Con 2019.
Zdjęcie: Gen Con

Gen Con to najdłużej działająca i największa konwencja gier stołowych w USA, z największą frekwencją ponad 70 000. Impreza ochrzczona w Wisconsin w 1968 roku jako Konwencja Wojennych Jeziora Genewskiego była pierwotnie gospodarzem Dungeons & Dragons współtwórca Gary Gygax. Obecnie jest własnością prywatną i co roku odbywa się w Indianapolis, IN. W 2020 roku pandemia COVID-19 wymusiła to online.

Gen Con ogłosił wstępne daty konwentu w 2021 roku w grudniu, ustalając wydarzenie w dniach 5-8 sierpnia. Zauważył jednak, że „musi wystąpić wiele różnych czynników, aby fizyczna konwencja była wykonalna”. Do tej pory odmówił sprzedaży identyfikatorów ani rejestracji gości na pokoje hotelowe. Po uzyskaniu komentarza we wtorek Gen Con powiedział, że wkrótce będzie miało oświadczenie co do przyszłości tegorocznej imprezy.

Dwa dodatkowe, głośne wydarzenia na stole z wstępnymi datami w kalendarzu to PAX odłączony, obecnie ustawiony na 10-12 grudnia w Filadelfii i BGGCon, obecnie zaplanowany na 17-21 listopada w Dallas. Żadne wydarzenie nie wystawiło biletów na sprzedaż. Firma Polygon skontaktowała się z obiema organizacjami w celu uzyskania aktualizacji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Disney+ udostępnia „Hulu Hub” dla abonentów pakietu, ale brakuje niektórych treści

Disney rozpoczął dziś wdrażanie obiecanej usługi „dwa w jednym” – Disney+ i Hulu. Obecnie w wersji beta umożliwia to bezpośrednie przesyłanie treści...

Usługa Disney Plus i Hulu w ramach jednej aplikacji rozpoczyna się w wersji beta

Disney się rozwija wersja beta połączonego doświadczenia Disney Plus i Hulu już dziś. Nowe centrum o nazwie Hulu na Disney Plus umieszcza...

Warhammer 40K: Rogue Trader: wiedza, którą musisz poznać

Warhammera 40 000: Nieuczciwy handlarz Akcja rozgrywa się w systemie granicznym na obrzeżach Imperium Człowieka i zanurza się głęboko w ten...
Advertisment