Nordyccy innowatorzy zmieniają nacisk na równość płci w społeczeństwie


Dyskusja na temat równowagi płci w biznesie zawsze była napędzana ideą kwot i rekrutacji, zwłaszcza w obszarze technologicznym. Jednak widząc brak postępów w ostatnich latach, dwóch skandynawskich innowatorów chciało zmienić punkt widzenia. Zamiast technologii jako środowiska potrzebującego większej równości, w jaki sposób rozwiązania techniczne mogą przede wszystkim naprawić nierówności społeczne, które powodują tę różnicę między płciami?

Zamiast po prostu próbować zachęcić więcej kobiet do zdominowanej przez mężczyzn przestrzeni technologicznej, te kierowane przez kobiety firmy badają, w jaki sposób rozwiązania technologiczne mogą poradzić sobie z takimi kwestiami, jak znajomość finansów, projektowanie produktów i stronniczość danych, aby zapewnić kobietom równy start w ich technologii, podróże inwestycyjne lub przedsiębiorcze.

Takie równe szanse wyzwolą instynktowne zrozumienie tego, co kobiety mogą wnieść do przestrzeni technologicznej i wspólnoty przedsiębiorców oraz jak dokładnie się do tego zabrać – przesłanie, które tradycyjnie nie dotarło do skutku.

„Niezależnie od tego, jak pozytywny jest wizerunek krajów skandynawskich, którzy wyprzedzają grę o równość płci, niekoniecznie jest to prawdą” – powiedziała Anna-Sophie Hartvigsen, współzałożycielka duńskiej firmy Kobieta Invest – Największa w Europie edukatorka finansowa, której celem jest zachęcenie kobiet do lepszego poznania i przejęcia kontroli nad swoimi finansami i możliwościami inwestycyjnymi.

„Debata toczy się oczywiście od tak dawna i może być bardzo gorąca od opinii, ale lubimy trzymać się badań, statystyk i faktów” – dodała. „Faktem jest, że równość płci w naszym regionie uległa całkowitej stagnacji i tak naprawdę nic się już nie dzieje.

“W rzeczywistości, rynek duński przesunął się o 42 pozycje w dół wskaźnika równości płci w ostatnich latach i tak naprawdę nie posuwamy się naprzód pod względem reprezentacji, przywództwa czy nawet różnicy w wynagrodzeniach ”.

Reklama

Brak równowagi płci z perspektywy społecznej

Hartvigsen założył Female Invest wraz ze współzałożycielami Emmą Blitz i Camillą Falkenberg, kierując się negatywnymi doświadczeniami związanymi z przestrzenią inwestycyjną.

Nie tylko walczyli o uzyskanie odpowiedniego poziomu wskazówek i informacji, aby rozpocząć swoją podróż przedsiębiorczą i inwestycyjną, ale kiedy próbowali przejąć kontrolę nad sytuacją i uczestniczyć w różnych wydarzeniach lub forach, często stwierdzali, że są jedynymi kobiecymi głosami na pokój.

To, co zaczęło się jako hobby, polegające na rozszerzaniu ich sieci i budowaniu portalu do dzielenia się wiedzą na temat zarządzania finansami i inwestycjami, przekształciło się od tego czasu w międzynarodowy podmiot, który skaluje się, który przyciągnął – fizycznie – ponad 25 000 kobiet na organizowane przez siebie wydarzenia.

A od czasu Covid-19, podczas którego firma musiała obrócić swój kąt, aby stać się jeszcze bardziej cyfrowym, jej model rozszerzył się, aby teraz służyć jako internetowa platforma edukacyjna napędzana partnerstwami z stale rosnącą liczbą instytucji finansowych.

Falkenberg powiedział: „Covid był wówczas sporym hitem, ponieważ bardzo skupialiśmy się na budowaniu fizycznych społeczności i wydarzeń, ale tak naprawdę teraz byliśmy w stanie wrócić silniejsi i otworzyć zarówno stronę finansową, jak i biznes, aby lepiej edukować ich klientki lub pracownice.

„Chodzi o próbę rozwiązania problemu nierównowagi płci z perspektywy społecznej i wykorzystanie technologii jako idealnego sposobu na zrobienie tego na dużą skalę. Faktem jest, że kobiety nie inwestują w takim samym stopniu jak mężczyźni, a odpowiedzią na to nie jest po prostu zatrudnianie większej liczby kobiet w nadziei, że w przyszłości stworzą wzorce do naśladowania. Chodzi o to, aby uczyć ich w młodszym wieku, aby mieli instynktowne zrozumienie i motywację do inwestowania, zakładania firmy lub wkraczania w przestrzeń tradycyjnie zdominowaną przez mężczyzn ”.

Blitz dodał: „Chociaż Dania może nie posuwać się dalej, jeśli chodzi o kobiety w rozmowach technologicznych, bycie małym krajem ogromnie pomogło nam jako przedsiębiorcom w zdobyciu świadomości marki i skalowaniu naszego modelu biznesowego na tak wiele różnych krajów i kobiet”.

Wydaje się, że wpływ Female Invest również osiąga swój cel odsetek kobiet-inwestorów rosnących w krajach skandynawskich.

Po raz kolejny, mimo że definiujące statystyki dotyczące równości płci mają do zrobienia, skandynawski ekosystem okazał się nieoceniony w uruchamianiu społecznie napędzanego startupu – NoA Ignite, norweska firma, która dostarcza cyfrowe produkty i usługi, wykorzystując dane i dogłębną wiedzę ludzi.

Idea spostrzeżeń w zakresie ogólnej równości została niedawno ujawniona, gdy wpływ sztucznej inteligencji (AI) został dokładniej przeanalizowany. Ponieważ sztuczna inteligencja czerpie całkowicie z danych, będzie oferować rozwiązania oparte wyłącznie na tych przykładowych informacjach. A co, jeśli te informacje nie są w równym stopniu reprezentatywne dla płci lub rasy?

„Właśnie dlatego nasze produkty, aplikacje techniczne i rozwiązania są tworzone przy użyciu uniwersalnego projektu” – powiedziała dyrektor generalna NoA Ignite Kristine Bjørnstad. „Zauważyliśmy w szerszym sektorze, że język używany do promowania nowych projektów cyfrowych był zawsze typowo„ męski ”i mówił o kodowaniu i technicznych zawiłościach, a nie o samym zakresie projektu, który wymagałby wszystkich umiejętności, którymi jest młoda kobieta tak samo prawdopodobne.

„Po prostu ujęcie go nieco inaczej i nadanie mu z natury brzmienia jak tradycyjne środowisko męskie, może to zniechęcić kobietę do dalszych poszukiwań”.

To subtelna kwestia, ale przyczynia się do tego ciągłego, nieświadomego uprzedzenia.

„Prowadzi to do tego, że firmy technologiczne myślą, że po prostu nie ma kobiet do rekrutacji, co jest bardzo niebezpieczne” – powiedział Bjørnstad. „Ponieważ na świecie są absolutnie kobiety z umiejętnościami, które pozwolą im zostać liderem biznesowym lub atutem firmy technologicznej. Po prostu nie mówi się im, że tak jest, ani nie są w ten sposób podświadomie zachęcani ”.

Zmiana instytucjonalna wymaga trwałych działań

Bjørnstad zgodził się z twierdzeniem Female Invest, że „technologia cyfrowa jest obecnie jednym z najważniejszych narzędzi strategicznych dla firm” i nie dotyczy to wyłącznie wydajności lub strumieni przychodów. Aby opracować technologię, która dotrze do uniwersalnych odbiorców, powinna otrzymywać informacje od uniwersalnego zespołu.

Wysiłki NoA Ignite w tym zakresie obejmują również zaangażowanie w SHE Index, inicjatywa kierowana przez EY, mająca na celu pomiar równowagi płci w organizacjach oraz zachęcanie do proaktywnego postępu.

Daje też do myślenia, że ​​równość płci musi pozostać stałym, kulturowym wysiłkiem, a nie tylko raz w roku tematem dyskusji.

Obecnie tylko 1% funduszy trafia do założycielek, a sytuacja nie zmienia się dramatycznie ani wystarczająco szybko. Chociaż idea kwot, reprezentacji w zarządach i rekrutacji pomoże dostarczyć więcej wzorców do naśladowania i pozytywnych przykładów, nie zmienia ona uprzedzeń instytucjonalnych, które istnieją w szerszym społeczeństwie i są zagrożone infiltracją przyszłego krajobrazu technologicznego.

Właśnie dlatego ci nordyccy rewolucjoniści próbują przełamać ten schemat, zarówno w Międzynarodowy Dzień Kobiet, jak i nie tylko.

„Wydarzenie jest nadal ważne, ponieważ podkreśla kwestie, które są nadal widoczne, i podnosi ich świadomość” – powiedział Falkenberg. „Jednak zmiana instytucjonalna wymaga szerszych, bardziej zrównoważonych działań – i właśnie tam technologia może być czymś więcej niż tylko znakiem, że reprezentacja się poprawia.

„W rzeczywistości może być siłą napędową wszystkich umiejętności, motywacji i przełamywania uprzedzeń, które są potrzebne, aby wywrzeć długofalowy wpływ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Możesz zaoszczędzić do 20 procent na odnowionych i prawie nowych urządzeniach przenośnych Nintendo Switch

Jeśli szukasz interaktywnej rozrywki, która zaangażuje Twój mózg podczas letnich podróży, Nintendo Switch będzie doskonałym towarzyszem. Nawet z Potwierdzono, że przełącznik 2...

ECS przedstawia nową płytę główną do komputerów PC i lekkich gier AI dla COMPUTEX 2024

Elitegroup Computer Systems (ECS) ma przyjemność ogłosić swój udział w targach COMPUTEX 2024 w Tajpej na Tajwanie w dniach 4–7 czerwca 2024 r....

Jak zmodyfikować pojazd w Fortnite Rozdział 5 Sezon 3

Dodano modyfikacje pojazdów (wstecz). Fortnite Rozdział 5 Sezon 3formalnie tzw Zniszczony, wraz z nadejściem burzy piaskowej i Wojowników Pustkowi. W...
Advertisment