Nissan Motor Company przeprowadzi migrację zewnętrznych obciążeń HPC do Oracle Cloud


Nissan Motor Company zobowiązał się do przeniesienia swoich lokalnych wysokowydajnych komputerów (HPC) w oparciu o wydajność i obciążenia inżynieryjne do Oracle Cloud Infrastructure.

Producent silników przygotowuje się do przeniesienia szeregu obciążeń wrażliwych na opóźnienia do infrastruktury jako usługi (IaaS) Oracle w ramach działań zmierzających do przyspieszenia procesu projektowania i testowania swoich pojazdów, a co za tym idzie, wprowadzenia nowych samochodów. szybciej wprowadzać na rynek.

Nissan opiera się na opartych na oprogramowaniu komputerowych symulacjach dynamiki płynów i mechanice strukturalnej, aby przetestować zewnętrzną aerodynamikę swoich samochodów i ocenić ich projekty pod kątem możliwych uszkodzeń konstrukcyjnych. Są one uruchamiane w lokalnym środowisku HPC.

Jednak w ramach projektu migracji wkrótce te obciążenia będą hostowane w ramach infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure, dzięki czemu będą mogły zamiast tego działać na oferowanej przez giganta oprogramowania bazodanowego bare-metal HPC.

Oracle twierdzi, że jest pierwszym dostawcą chmury publicznej, który oferuje środowisko HPC oparte na infrastrukturze obliczeniowej Bare-Metal opartej na Intel Xeon z siecią klastrów zdalnego bezpośredniego dostępu do pamięci (RDMA).

Nissan spodziewa się, że to posunięcie poprawi wydajność i efektywność procesu projektowania, ponieważ realizuje strategię opartą na chmurze w celu spełnienia wymagań HPC.

Reklama

Oracle twierdzi, że posunięcie to wyróżnia Nissana jako pierwszego producenta oryginalnego wyposażenia samochodowego (OEM), który wykorzystuje technologię procesora graficznego (GPU) w Oracle Cloud do symulacji strukturalnych i zdalnej wizualizacji.

Bing Xu, dyrektor generalny działu systemów inżynieryjnych w Nissan Motor Company, powiedział, że firma przeciera szlaki w branży motoryzacyjnej, chcąc korzystać z systemów opartych na chmurze w przypadku dużych obciążeń HPC.

„Wybraliśmy rozwiązania HPC Oracle Cloud Infrastructure, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zwiększonym zapotrzebowaniem na symulacje pod stałą presją oszczędności kosztów” – powiedział Xu. „Wierzę, że Oracle przyniesie firmie Nissan znaczący zwrot z inwestycji”.

Clay Magouyrk, wiceprezes ds. Oracle Cloud Infrastructure, powiedział, że pozyskanie Nissana jako klienta referencyjnego do konfiguracji HPC to duże uznanie dla tego, co potrafi platforma chmurowa.

„Naszą misją zawsze było tworzenie najlepszej infrastruktury chmurowej dla przedsiębiorstw, w tym obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej i wyjątkowo wrażliwych na opóźnienia, których organizacje takie jak Nissan potrzebują do budowy pojazdów nowej generacji” – powiedział Magouyrk.

Najnowsze Oracle Wyniki finansowe sprawiły, że firma podała szczegółowe informacje o liczbie podobnych klientów pozyskuje dzięki swojej infrastrukturze chmury publicznej, przy czym firma odnotowuje 140% roczny wzrost rocznych przychodów z konsumpcji wygenerowanych przez nią w czwartym kwartale.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!