Niron Magnetics: Ekologiczne magnesy o wysokiej wydajności — więcej zieleni od Samsunga


W 2020 roku Barry Vogel, dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Audio & Loudspeaker Technologies (ALTI) zadzwonił do mnie z entuzjazmem w sprawie Niron Magnetics i nowego materiału magnetycznego opracowanego w wyniku badań na Uniwersytecie w Minnesocie. Azotek żelaza (FeN) był prawdopodobnie największą wiadomością w dziedzinie magnesów od 40 lat. Złożony ze wspólnych pierwiastków — żelaza i azotu — potencjał magnesów trwałych firmy Niron może stanowić przełom i zmianę zasad gry w branży audio.

W 2020 roku Barry Vogel, dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Audio & Loudspeaker Technologies (ALTI) zadzwonił do mnie z entuzjazmem w sprawie Niron Magnetics i nowego materiału magnetycznego opracowanego w wyniku badań na Uniwersytecie w Minnesocie. Azotek żelaza (FeN) był prawdopodobnie największą wiadomością w dziedzinie magnesów od 40 lat. Złożony ze wspólnych pierwiastków — żelaza i azotu — potencjał magnesów trwałych firmy Niron może stanowić przełom i zmianę zasad gry w branży audio.

Zespół Niron Magnetics promował zalety magnesów azotkowych w głośnikach i słuchawkach podczas targów CES 2024 we współpracy z ARPA-E.

Kilka raportów dot audioXpress I Cewka drgająca wspomniałem o Niron Magnetics, a najważniejsze informacje są dostępne w artykule „Nadchodzą magnesy nowej generacji niezawierające pierwiastków ziem rzadkich” dostępne w Internecie. Wczesne badania dr Jian-Ping Wanga potwierdziły potencjał azotku żelaza jako materiału magnetycznego o wysokim nasyceniu magnetycznym. W 2010 roku, po prezentacji w Amerykańskim Towarzystwie Fizycznym, otrzymał telefon od ARPA Departamentu Energii- e, co doprowadziło do otrzymania przez agencję grantu na badania nad magnesami trwałymi wykonanymi z azotku żelaza, co doprowadziło do powstania Niron Magnetics w 2014 roku.

W zastosowaniach wymagających dużej wydajności najczęściej stosowane są obecnie magnesy wykonane z materiałów ziem rzadkich (takie jak magnesy „neo” NdFeB). Jednakże procesy wydobycia, wydobycia i produkcji są pracochłonne, kosztowne i szkodliwe dla środowiska. Ze względu na utrzymujący się łańcuch dostaw i problemy geopolityczne ceny tych materiałów były historycznie niestabilne. W obliczu eskalacji napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami sytuacja może się pogorszyć.

Potrzeba stabilnego i nieograniczonego łańcucha dostaw alternatywy dla neodymu do silników wojskowych i elektrycznych zaowocowała inwestycjami GM Ventures, Volvo Cars Tech Fund i Stellantis (Fiat/Chrysler Automobiles i francuskie PSA). Z punktu widzenia łańcucha dostaw komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, który musi żyć z długoterminowymi umowami cenowymi, Niron jest zesłany z nieba. W szczególności ceny surowców są stabilne i pochodzą z całego świata.

Postęp na długiej drodze Nirona do komercjalizacji i zastosowania magnesów Niron w branży głośnikowej, gdzie ja i Salvador Magdaleno (konsultant Salvador) współpracowaliśmy z Nironem, nie pozwolił nam zbyt wiele powiedzieć o poczynionym postępie. Ostatnio było cicho: cytując mój kontakt w Niron: „Nawet w tym roku nie jest to rok, w którym zamierzamy zawiesić nasz napis „OTWARTE”. Uzyskujemy wystarczającą przyczepność dzięki kanałom przychodzącym. Niron był na targach CES 2024 ( może nawet pokazał głośnik! – to od Mike’a).

 

Niron Magnetic był częścią pawilonu Departamentu Energii (DOE) na targach CES 2024. Na zdjęciu dyrektor ARPA-E, dr Evelyn Wang, słucha demonstracji głośnika wykonanego z pierwszego na świecie potężnego magnesu stałego niezawierającego metali ziem rzadkich.

Słuchawki Nirona z próbkami proszku azotku żelaza na targach CES 2024.

Plan zakładał brak obecności Nironu i wspieranie jedynie klientów, którzy prezentowali demonstracje Nironu na zapleczu. Tuż przed tegorocznymi targami CES DOE poprosił Nirona o dołączenie do ich stoisk, a rządowi, który przyznał ci dotację w wysokości 17,5 miliona dolarów, nie można odmówić.

Reklama

Oto aktualizacja Nirona 2024:
1. Próbki zostaną dostarczone do partnerów branżowych jeszcze w 2024 roku.
2. Informacje techniczne dotyczące magnesu będą udostępniane w ramach strategicznych partnerstw handlowych. Podobnie jak wszystkie magnesy, istnieje wiele gatunków, a ciągłe ulepszenia wydajności będą wprowadzane w odpowiedzi na zapotrzebowanie i opinie klientów. Nie tak dawno temu magnesy neodymowe były podatne na korozję i 30 MGOe uważano za niesamowite, dziś 40 MGOe to dobry gatunek, a nawet 50+ MGOe jest dostępne na rynku.
3. W 2025 r. Niron Magnetics zbuduje zakład produkcyjny na małą skalę najprawdopodobniej w Minneapolis, rozpoczynając jednocześnie ogólnokrajowe poszukiwania lokalizacji pod budowę zakładu produkcyjnego na dużą skalę. Ponadto niezbędny będzie do tego pewien ważny sprzęt do produkcji magnesów.
4. W 2026 r. nastąpi rozbudowa zakładu I generacji, a w 2027 r. rozpocznie się budowa zakładu produkcyjnego na dużą skalę.

W jaki sposób Niron sfinansuje te ambitne kamienie milowe? Do końca 2023 r. otrzymali już finansowanie w wysokości 86 mln dolarów, obejmujące kapitał własny i zamienne papiery wartościowe o wartości 61,3 mln dolarów. Teraz, gdy firma skupiała się na produkcji na dużą skalę, potrzebne były jeszcze dalsze inwestycje, a Samsung objął prowadzenie (jak ogłoszono 20 lutego) z nowym finansowaniem strategicznym w wysokości 25 milionów dolarów. Samsung Ventures ma uprawnienia inwestycyjne do ścisłego śledzenia strategicznych priorytetów wiodącego producenta elektroniki użytkowej Samsung i obejmuje inwestycje w elektronikę użytkową, półprzewodniki, telekomunikację i nie tylko. W tej rundzie bierze także udział Allison Ventures, oddział Allison Transmission zajmujący się kapitałem wysokiego ryzyka, projektant i producent rozwiązań w zakresie napędu pojazdów, wraz z gigantem dostawców branży motoryzacyjnej, firmą Magna.

www.nironmagnetics.com

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment