Nintendo Switch nie odchodzi po cichu


To miał być rok, w którym Nintendo Switch spokojnie odjechało w stronę zachodzącego słońca. Po pełnym wrażeń roku 2023, który obfitował w hity Legenda o Zeldzie I Super Mario gier, Switch miał niewiele w tym roku w kalendarzu i wyłaniała się perspektywa następcy. A jednak oto jesteśmy po kilku intensywnych tygodniach wiadomości ze świata giera Nintendo może mieć najbardziej ekscytujący skład na resztę roku, pokonując takie konsole jak Xbox i PlayStation.

Legenda Zeldy: Echa Mądrości.
Obraz: Nintendo

Pod względem ilościowym oferta Nintendo jest porównywalna z produktami konkurencji z tego samego okresu. (Będę musiał wstrzymać się z oceną jakości.) Xbox Game Studios tak nowy Symulator lotu, para strategia , Najnowsza gra RPG studia Obsidian, A Pole Gwiazd ekspansjaI prawdopodobnie Indiana Jones zamykanie rzeczy, wraz z wieloplatformowy Call of Duty’a. Tymczasem Sony Interactive Entertainment ma coś uroczego Astrobotstrzelanka wieloosobowa o nazwie ZgodaA Port komputera Bóg wojny Ragnarök, I Przygody z Lego Horizon (która pojawi się na Switchu oprócz PC i PS5).

Różnica polega na tym, że Switch był dostępny na rynku o trzy lata dłużej niż najnowsze Xbox i PlayStation Nintendo najwyraźniej przygotowuje się na swojego następcę. Zwykle tak nie jest: ostatnie lata życia konsoli są zazwyczaj wyciszane, a firma skupia się na kolejnej generacji. To nie jest moment, w którym następuje długo oczekiwany zwrot akcji Zelda formuła. Nintendo nawet to ma główne gry na Switcha, które pojawią się w przyszłym roku.

Podobnie imponujące, nawet gry, które niekoniecznie wydają się tak ekscytujące – a mianowicie te, które już istnieją na innych platformach – nadal okazują się świetne. Posiadłość Luigiego 2 to remake gry przenośnej, która zadebiutowała ponad dekadę temu, a mimo to wygląda, gra i działa podobnie do swojej współczesnej poprzedniczki, znakomita komedia slapstickowa Posiadłość Luigiego 3 od 2019 roku. (Nawet jeśli brakuje nowej gry Gooigi.) Jest to rodzaj głupiej i zabawnej gry, którą naprawdę zbadało niewielu dużych deweloperów spoza Nintendo i dlatego się wyróżnia. Jego wydanie następuje po innych dobrze wykonanych portach z tego roku, takich jak the Kolejny kod kolekcja I Paper Mario: Drzwi tysiącletnie.

Głównym testem dla Nintendo będzie utrzymanie tej spójności na wszystkich generacjach konsol. Firma często miała nierówny wskaźnik sukcesu w przypadku nowych platform; megahit Wii i Switch były poprzedzone konsolami, które zarówno osiągały słabsze wyniki, jak i miały problemy, jeśli chodzi o niezawodny harmonogram wydań. Trudno ocenić potencjał następcy Switcha, nie wiedząc nic o nim, ale stały strumień wysokiej jakości gier Nintendo z pewnością pomoże uniknąć strasznych dni Wii U.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment