Nikkei: spadła produkcja iPhone’a 12 mini, Apple Silicon MacBook Pro pojawi się w drugiej połowie roku


Potwierdzenie wcześniejszych doniesień z różnych publikacji, Nikkei tak mówi Apple obniżył ogólne cele produkcyjne iPhone’a 12 o około 20% w pierwszej połowie tego roku, przy czym większość niedoboru pochodzi ze słabego popytu na iPhone’a 12 mini.

Nikkei mówi również, że początkowo modele Apple Silicon MacBook Pro miały wejść do masowej produkcji w maju / czerwcu, ale teraz zostały przesunięte na drugą połowę roku. To oczywiście sugeruje jesienną zapowiedź długo oczekiwanej aktualizacji linii MacBook Pro.

Nikkei twierdzi, że Apple początkowo powiedział dostawcom, aby przygotowali się do produkcji około 100 milionów iPhone’ów w celu pokrycia popytu w pierwszej połowie 2021 r. Jednak twierdzi, że liczba ta została zmniejszona, a większość redukcji zaobserwowano dzięki niższemu niż oczekiwano iPhone’owi 12 mini sprzedaż.

Nikkei twierdzi, że Apple planuje obecnie produkcję około 75 milionów wszystkich modeli iPhone’a w pierwszej połowie 2021 roku. Jest to niewielki wzrost w porównaniu z tym samym okresem rok do roku. W publikacji podano, że cele na 2021 r. To około 230 milionów sztuk, co stanowi około 10% wzrost w porównaniu z pandemią w całym roku 2020.

ZA sugeruje niedawna ankieta przeprowadzona przez Consumer Intelligence Research Partners że 12 mini stanowi tylko około 6% wszystkich sprzedanych iPhone’ów. Jednak raporty sugerują, że słabość zainteresowania klientów Mini została w dużej mierze zrównoważona wyższym niż oczekiwano popytem na droższe modele iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max.

Chociaż Apple nie wydaje już samego numeru sprzedaży jednostkowej, firma zgłosił rekordowe 111 miliardów dolarów przychodów za kwartał świąteczny, co sugeruje, że ogólne wyniki biznesowe iPhone’a mają się dobrze.

Reklama

Wiadomość, że nowy MacBook Pro wejdzie do masowej produkcji dopiero jesienią, nie jest zbyt zaskakująca, ponieważ miałoby to nastąpić mniej więcej rok po wypuszczeniu przez Apple pierwszej serii M1 ARM Mac. Oczekuje się, że nowi profesjonaliści będą zawierać plik nowy wzór przemysłowy z kwadratowymi bokami, oferują powrót IO, takie jak gniazdo kart SD i port HDMI, przywróć magnetyczne złącze zasilania MagSafe ostatnio widziane w MacBooku Pro 2015 i korzystaj z chipa Apple Silicon nowej generacji.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment