Niezależni pracownicy Dynasty Loop z Montrealu byli rzekomo winni 2 miliony dolarów wynagrodzenia


Około 20 pracowników niezależnego studia Dynasty Loop z siedzibą w Montrealu szuka odpowiedzi – i pieniędzy – po miesiącach nieotrzymanych wypłat, powiedziało Polygon czterech pracowników. Studio, kierowane przez CEO Ranię Oueslati, najwyraźniej jest winne swoim pracownikom i zewnętrznym wykonawcom ponad 2 miliony dolarów z tytułu utraconych wynagrodzeń, wydatków i premii, według osób dotkniętych tą sytuacją i popartych licznymi dokumentami i czatami roboczymi przejrzanymi przez Polygon. Ci pracownicy, którym przyznano anonimowość, ponieważ nie byli upoważnieni do rozmów z prasą, powiedzieli firmie Polygon, że zostali poproszeni o oddanie sprzętu do pracy i nie mogli uzyskać dostępu do powierzchni biurowej w Montrealu. Studio powiedziało im, że nie zostali zwolnieni, ale odeszli bez oczekiwanego terminu spłaty lub jakiejkolwiek pracy do wykonania w międzyczasie.

Pętla dynastii została założona w 2020 roku przez Oueslati, mając na celu pracę zarówno nad projektami NFT, jak i grami wideo w studiu w Montrealu. Dynasty Loop nie ogłosił tych projektów publicznie, po cichu pracując nad swoimi projektami, powiedzieli pracownicy. Tamtejsi pracownicy, którzy rozmawiali z Polygon, powiedzieli, że utalentowana załoga dobrze ze sobą współpracowała, a problemy zaczęły się pojawiać dopiero na początku grudnia, po imprezie świątecznej. Oueslati i kierownictwo pierwotnie powiedzieli pracownikom, że płatności od listopada zostaną opóźnione z powodu zmiany w oprogramowaniu finansowym Dynasty Loop, powiedzieli pracownicy. Większość pracowników otrzymywała wynagrodzenie dopiero w styczniu i oczekiwano od nich, że poradzą sobie z trudnościami finansowymi, jakie to spowodowało, co sprawiło, że sezon wakacyjny był szczególnie trudny; jeden z pracowników powiedział firmie Polygon, że nie jest w stanie kupić prezentów świątecznych dla swojej rodziny i przyjaciół, podczas gdy oni przepracowują swoje oszczędności, aby zapłacić za jedzenie i czynsz. Pracownicy byli również okresowo blokowani z oprogramowania biurowego i biznesowego, takiego jak Microsoft Teams, co utrudniało wykonywanie pracy, powiedzieli pracownicy, którzy rozmawiali z Polygon, co potwierdzili zrzuty ekranu z serwera Discord Dynasty Loop.

„Musieliśmy po prostu pracować nad tym, jakby wszystko było w porządku”, powiedział jeden z pracowników Polygon. „To było demoralizujące. Trudno było się skupić”.

Pracownicy Dynasty Loop powiedzieli, że otrzymali ryczałt za ten początkowy okres braku wypłaty na początku stycznia i od tego czasu nikt nie otrzymał wypłaty. Styczniowe płatności były wydawane chaotycznie w pierwszych dniach stycznia, a pracownicy kwestionowali zarządzanie w Discord w ramach terminów, zgodnie ze zrzutami ekranu czatu. Biuro zostało ponownie otwarte, a dostęp do oprogramowania przywrócono na krótko, zanim wszystko zostało ponownie wyłączone, powiedzieli pracownicy. Pod koniec lutego zarząd powiedział pracownikom, że muszą zwrócić cały sprzęt do Dynasty Loop – ale nie było to zwolnienie. Kilku pracowników powiedziało, że są zaniepokojeni ceną dojazdów do biura w celu zwrotu sprzętu, ze względu na tysiące dolarów zaległych zarobków. Poza tym nie było instrukcji, jak i kiedy pracownicy mają kontynuować pracę, a co ważniejsze, kiedy otrzymają wynagrodzenie.

„Wiele osób pytało:„ Czy jesteśmy zwolnieni? Czy jesteśmy zwalniani? Co to znaczy?’ Mieliśmy wiele pytań. Niektórzy ludzie mieszkali daleko i musieliby sporo jechać, żeby przyjechać. Po tak długim okresie braku zapłaty ludzie nie mieli pieniędzy na benzynę ani pieniędzy na OPUS [transit] karty” – powiedział jeden z pracowników.

Kierownictwo poinformowało pracowników, że fundusze zostały oznaczone przez rząd i zamrożone na czas nieokreślony, rzekomo ze względu na status imigracyjny Oueslati, powiedzieli pracownicy. Większość pracowników złożyła skargi płacowe do montrealskiej Komisji ds. Standardów, Uczciwości, Zdrowia i Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy (Cnessest), powiedzieli Polygon. Przedstawiciel CNEST odmówił komentarza, zauważając, że zgłoszenia i wyniki są poufne.

Reklama

Pracownicy powiedzieli firmie Polygon, że pozostali w firmie w związku z tymi problemami, ponieważ robili postępy w swoich projektach i wierzyli w swój zespół. Płaca, kiedy przyszła, była świetna, powiedział inny pracownik. Jeden z pracowników powiedział, że przez miesiące zaległych płatności firma Dynasty Loop nadal zatrudniała nowych pracowników.

23 lutego kierownictwo zaproponowało „umowę zastawu” między Oueslati a personelem, która miała zapewnić, że każdy, kto ją podpisze, otrzyma zapłatę, gdy fundusze będą dostępne, jak powiedzieli pracownicy, co potwierdzają dzienniki czatów Discord dostarczone firmie Polygon. (Zastaw może zostać ustanowiony na majątku dłużnika, aby zapewnić spłatę jego długów; zazwyczaj są one wydawane na poziomie federalnym lub prowincjonalnym za niezapłacone podatki, ale ludzie mogą również rejestrować zastawy zgodnie z kanadyjską ustawą o bezpieczeństwie mienia osobistego.) Proponowana umowa Dynasty Loop, którą przejrzał Polygon, ustanowiłaby zastaw na aktywach firmy i rachunkach bankowych do czasu wypłaty 2 milionów dolarów należnych personelowi i innym dostawcom. W porozumieniu zaproponowano, aby pracownicy czekali do sześciu miesięcy przed podjęciem działań prawnych lub złożeniem skargi do Cnessest. Zakazał również osobom, które go podpisały, rozmawiania o zastawie i problemach z płatnościami z potencjalnymi pracodawcami, prasą lub w mediach społecznościowych. Co najważniejsze, zastaw nie gwarantował, że ludzie otrzymają zapłatę. Umowa zastawu została wydana personelowi 26 lutego, a następnego dnia kierownictwo Dynasty Loop, bez Oueslati, zorganizowało sesję pytań i odpowiedzi z personelem, dając wszystkim czas do rana 28 lutego na podpisanie, poinformowali pracownicy, którzy uczestniczyli w niej Polygon.

„Kierownicy, którzy odpowiadali na pytania, starali się jak najlepiej. Wyglądali na zmęczonych” – powiedział jeden z pracowników. „To było trudne dla wszystkich zaangażowanych. Nie tylko my nie dostaliśmy wynagrodzenia — leady, HR, wszyscy zatrudnieni nie otrzymują wynagrodzenia”.

Pracownicy pozostawali w niewiedzy do 6 marca, kiedy starszy członek personelu opublikował w pracy Discord, aby poinformować wszystkich o opóźnieniach w rejestracji zastawu, rzekomo po stronie Oueslati, zgodnie ze zrzutem ekranu rozmowy. Oueslati odpowiedziała kilka godzin później, zaprzeczając opóźnieniu, ale oświadczając, że nie zapłaci opłat za rejestrację zastawu w rządzie. Żartowała też, że z tej sytuacji zrobiłby się „hit filmowy”, sugerując „aktora, który grał Annę” (prawdopodobnie Anna Delvey w Wymyślanie Anny) wcielić się w siebie.

7 marca kierownictwo, które organizowało umowę zastawu, wysłało e-mail do Oueslati i całego personelu, aby potwierdzić, że nie zarejestruje zastawu i zwolnić wszystkich, którzy podpisali umowę. Kierownictwo starało się również potwierdzić, czy ubezpieczenie wystawione przez firmę jest nadal aktywne i wszyscy są zdenerwowani przeszkodami, przez które muszą przejść, aby otrzymać zapłatę, zapłacić podatki i złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, zgodnie z e-mailem sprawdzonym przez Polygon.

“Od […] zespół przywódczy [has] nie mamy żadnej kontroli, władzy ani upoważnienia do zapewnienia któregokolwiek z wymienionych powyżej, jesteśmy całkowicie niezdolni do zrobienia więcej lub udzielenia odpowiedzi pracownikom, których dotyczy twoje bezczynność” – napisało kierownictwo w e-mailu. Wiadomość e-mail potwierdziła, że ​​pracownikom brakuje wynagrodzenia i niezbędnych dokumentów potrzebnych do wypełnienia podatków i złożenia wniosku o zasiłek dla bezrobotnych.

Poproszona o komentarz Oueslati powiedziała, że ​​nie jest osobą zajmującą się tą sprawą i wskazała nam swojego prawnika. Prawnik, Bernard Colas, nie odpowiedział na prośbę Polygon o komentarz.

Byli pracownicy Dynasty Loop nie mają teraz nic do pokazania za swoją pracę w studiu — ani rekompensaty finansowej, ani części portfolio, które można by pokazać podczas rozmów kwalifikacyjnych. Oprócz szukania nowej pracy, kilka osób, które rozmawiały z Polygon, walczyło o opłacenie czynszu i wyżywienie dla siebie i swoich dzieci, tracąc ponad cztery czeki, co daje tysiące dolarów na każdą osobę. Jeden z pracowników powiedział firmie Polygon, że musi wziąć pożyczkę z członkiem rodziny, aby utrzymać swoje dzieci.

„Było ciężko”, powiedział jeden z pracowników Polygon. „Musiałem dużo ograniczyć, częściowo z powodu rosnącej inflacji. Ograniczyliśmy też jedzenie. Miałem trochę oszczędności, które mi pomogły. Aby opłacić czynsz, musiałam wziąć pożyczkę z mamą”.

Oueslati przestała rozmawiać bezpośrednio z poszkodowanymi osobami i odsyła ich do swojego prawnika, powiedzieli pracownicy Polygon.

“[This situation] zmniejszyło moją wiarę w ludzkość” – powiedziała jedna osoba. „Poza tym, że moje finanse znalazły się w niepewnej sytuacji i nadwyrężyłem moje osobiste przyjaźnie z powodu finansów, stałem się jeszcze większym pesymistą. Zawsze pojawia się ten zbliżający się strach, że te słowa są używane, aby mnie udobruchać i manipulować mną, abym kogoś usprawiedliwiał lub bronił”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!