Niestandardowy modem Apple 5G dla iPhone’a pojawia się od dwóch lat od lat


Nie bez powodu Apple wydaje góry pieniędzy na technologię modemu 5G stosowaną w iPhone’ach. Smartfony są niczym bez połączeń sieciowych, a zbudowanie niezawodnych modemów zapewniających te połączenia jest trudne.

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że Apple pozostaje jeszcze dwa lata z wysyłki własny, niestandardowy modem 5G i rozstanie się z dostawcą modemów Qualcomm.

Analityk łańcucha dostaw Ming-Chi Kuo potwierdzone the cel dwuletni w notatce badawczej omawiającej Qualcomm. Czy rok 2025 rzeczywiście będzie rokiem modemu Apple 5G? Jeśli tak, iPhone 17 (lub którykolwiek iPhone będzie pierwszy) zostanie określona przez zmianę – na lepsze lub na gorsze.

W skrócie, Apple kupił dział modemów Intela za 1 miliard dolarów w 2019 r. po tym, jak Intelowi nie udało się stać realnym konkurentem Qualcomm. Apple dostarczał nawet iPhone’y z Modemy Intela w środku (i ludzie nie byli szczęśliwi).

Reklama

Na marginesie, Nokia jest także beneficjentem wysiłków firmy Apple w zakresie modemów.

Na szczęście dla wszystkich zaangażowanych, Apple zadomowiony jego mega prawna batalia z modemami Qualcomm i iPhone pozostał Dobry. Tak naprawdę nie było jednak wyboru, dlatego Apple za dwa lata przełączy się na własny modem. Pytanie jednak brzmi, kiedy za dwa lata.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przychody w drugim kwartale 10 najlepszych światowych domów IC wzrosły o 12,5% w trzecim kwartale w tempie ustanawiającym nowy rekord

Napędzana szaleństwem inwentaryzacji w całym łańcuchu dostaw opartym na sztucznej inteligencji, TrendForce ujawnia, że ​​przychody w drugim kwartale 10 największych światowych firm zajmujących...

iOS 17.0.1 ponownie łata 3 aktywnie wykorzystywane luki w zabezpieczeniach

Trzy dni po premierze iOS 17 Apple to zrobił wydał iOS 17.0.1 z trzema ważnymi poprawkami bezpieczeństwa. Warto zauważyć, że Apple twierdzi,...
Advertisment