Niespodzianka! Google Chrome staje się natywny dla systemu Windows na Arm


Wygląda na to, że Google przygotowuje wersję swojej popularnej przeglądarki Chrome dla systemu Windows na Arm. Użytkownik X (dawniej Twittera). Pedro Justo zauważył natywną wersję przeglądarki dla urządzeń z systemem Windows 11 zasilanych przez ramię w najnowszych nocnych kompilacjach przeglądarki Chrome w Kanał Kanaryjski.

Wydanie przez Google wersji Chrome Canary dla Windows na Arm jest niespodzianką i skontaktowaliśmy się z firmą, aby wyjaśnić, kiedy planuje wprowadzić tę wersję na stabilny kanał. Zainstalowałem i przetestowałem wersję Canary, aby sprawdzić, czy jest to wersja ARM64.

Natywna wersja przeglądarki Chrome na platformie ARM64 w systemie Windows 11.
Zrzut ekranu: Tom Warren / The Verge

Chociaż Microsoft od dawna wspierał wersję Arm swojej przeglądarki Edge, również opartą na Chromium, Google aż do tego tygodnia nie wykazywał żadnych oznak wspierania systemu Windows na Arm. To sprawia, że ​​urządzenia z systemem Windows działające na najnowszych chipach Snapdragon firmy Qualcomm muszą uruchamiać przeglądarkę Chrome w stanie emulowanym, przy niskiej wydajności.

Różnica pomiędzy wersją Edge ARM64 a zwykłą wersją przeglądarki Chrome x86 działającą na urządzeniu Windows on Arm jest znacząca. Natywne wersje urządzeń Edge on Arm działają tak samo jak każda inna maszyna Intel, ale zauważalne są spowolnienia i problemy z wydajnością w przeglądarce Chrome na Windows na Arm.

Google od dawna wspiera procesory Arm w swoich Chromebookach, oferując wersję ChromeOS zoptymalizowaną pod kątem chipów Qualcomm. Firma Microsoft była w stanie wypuścić własną wersję przeglądarki Edge na procesorze ARM64, ponieważ twórca oprogramowania wykorzystał podstawy Chromium do zbudowania nowej przeglądarki bez systemu zarządzania prawami cyfrowymi Widevine (DRM) firmy Google. Inni dostawcy przeglądarek, którzy również korzystają z Chromium, utknęły w systemie DRM firmy Google więc wybór natywnej przeglądarki Arm w systemie Windows to w rzeczywistości po prostu Edge.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...
Advertisment